Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Vízum zdarma

 

Tato akce již byla ukončena!

Vážení klienti,

rádi bychom vás informovali, že s platností od 1. 4. 2019 do 30. 9. 2019 vydaly místní úřady zprávu, že je zavedené bezplatné vízum na Srí Lanku. Tato důležitá informace platí zejména pro turisty přijíždějící ze zemí Evropské unie, Spojených států amerických atd. I nadále však zůstává povinností vyplnit předem vstupní elektronickou registraci, tzv. „ETA“. Právě v uvedeném období je ale odproštěna od poplatku za vyřízení.

Místní úřady se tak snaží přilákat turisty na ostrov Cejlon i mimo hlavní sezónu. Tou dobou totiž Srí Lanka a místní obyvatelé žijí naplno. Probíhají zde ohromné oslavy buddhismu, mezi nejznámější patří jistě festival Vesak, který vychází na květen. Oslavuje zrození, osvícení a skon Buddhy. Na počest svátku jsou pestrobarevně vyzdobené ulice. Červnový svátek Poson pak připomíná příchod buddhismu na Srí Lanku. Ohromný je pak 10denní festival Kandy Esala Perahera.

Mimo hlavní sezónu je Srí Lanka vhodná k návštěvě, i co se týká počasí. Celoročně příjemné teploty vzduchu i vody lákají ke strávení dovolené u moře i na poznávacích výletech. Ostrov plný čajových plantáží můžete poznat nejlépe ze hřbetu slona.

Váš tým TravelPortal.cz

Doporučení

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat