Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Toulky jižní Albánií

Albánie, Kombinace destinací

Toulky jižní Albánií (hlavní fotografie)

9% sleva až

Strava Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 15 dní
Doprava Autobusová , Letecká
Další názvy
55+ Krásy Albánie
Albánie
Albánie + Makedonie
Albánie - Makedonie
...
Cena za osobu od 6 490 Kč

Dostupných: 12 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Poloha


Okruh s poznáním krás jižní části Albánie

Stravování

Snídaně.

Program

Den 1:odlet z Prahy přímým letem na Korfu, transfer z letiště, ubytování.

Den 2:Bistrica, Gjirokastra, nocleh v Gjirokastře Po snídani transfer do přístavu a odjezd trajektem do albánského přímořského letoviska Saranda. Návštěva antického města Butrint. Přejezd do přírodní rezervace Bistrica, jednoho z nejkrásnějších míst jižní Albánie na úpatí vysokých hor. Návštěva hlavního pramene řeky s výstižným názvem Modré oko. Cesta dále do vnitrozemí. Krátká zastávka ve vesnici Muzina, kde je panoramatický výhled na údolí řeky Bistrica a kostel Nejsvětější Trojice. Příjezd do malebného města šedých střech Gjirokastra, zapsaného v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka starého centra města, citadely, etnografického muzea a starého bazaru s různými tavernami a obchody se suvenýry, včetně věhlasného albánského stříbra (tzv. filigrán), návrat do hotelu.

Den 3:Tepelena, Berat, nocleh v Beratu Dopoledne přejezd malebnou krajinou údolím řeky Vjosa až do starého města Berat (UNESCO), známého nejen svojí středověkou osmanskou architekturou, ale i dobrým vínem. Cestou dvě zastávky. První u tmavomodrého hlubokého pramene s názvem „Matka všech pramenů“ poblíž jezera Virua a druhá ve městě Tepelena, v rodišti vládce Ali Paši, jehož socha zkrášluje stejnojmenné náměstí. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování a odpočinek. Možnost procházky po promenádě nebo ochutnávka vína v některé z taveren.

Den 4:Fier, Vlora, nocleh ve Vloře Dopoledne prohlídka města Berat. Návštěva staré čtvrti Mangalem a Gorica, hradu a známého muzea s ikonami mistra Onufriho. Odpoledne následuje přejezd do nejslavnějšího albánského města Vlora, kde byla v roce 1912 vyhlášena nezávislost Albánie nad Tureckem. Cesta vede kolem nádrží, kde se odpařováním mořské vody vyrábí prvotřídní jodizovaná sůl přímo u Jaderského moře. Prohlídka centra města Vlora, staré mešity, památníku a muzea nezávislosti. Volno na nákupy a občerstvení v centru. Následuje ubytování v hotelu.

Den 5:Llogara, Himara, nocleh v Himaře Dopoledne přejezd do národního parku Llogara. Jízda autobusem povede krásnou přírodou a místy, kde původně vedla stará římská cesta. Pěší procházka k tzv. Caesarově soutěsce a k mystickému vchodu do nepřístupné podzemní jeskyně. Odpoledne prohlídka malebné vesnice Himara s ruinami hradeb a starých kostelů, s nádherným výhledem na panenské pláže a krásné vnitrozemí Albánie. Při cestě zastávky na focení panoramatických výhledů ve vesnicích Dhermi a Vuno. Dále po cestě krátká zastávka u kaňonů řeky Gjipe s kouzelnými výhledy na divoké přírodní scenérie Albánské riviery. Odpoledne příjezd do hotelu v Himaře, ubytování a odpočinek.

Den 6:Palermo, Borsh, Saranda, nocleh v Sarandě Dopoledne návštěva letohrádku Ali Pashi Tepelenského poblíž vesnice Qeparo v zátoce Palermo. Cestou zastávka u bývalé ponorkové základny, další zastávka na občerstvení v restauraci uprostřed překrásných vodopádů ve vesnici Borsh. Odpoledne výstup k ruinám hradu Borsh. V podvečer přejezd do letoviska Saranda, ubytování.

Den 7:Saranda, odpočinek a koupání Volný den pro odpočinek a koupání na hotelové pláži. Možnost občerstvení v různých tavernách a restauracích poblíž hotelu nebo přímo v hotelové restauraci u pláže.

Den 8:dopoledne volno, odpoledne odjezd trajektem zpět na Korfu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Ostatní

Změna programu vyhrazena. Minimální počet: 16 osob.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat