Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Albánie - Země orlů

Albánie, Kombinace destinací

Strava Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 15 dní
Doprava Autobusová , Letecká
Další názvy
55+ Krásy Albánie
Albánie
Albánie + Makedonie
Albánie - Makedonie
...
Cena za osobu od 8 090 Kč

Dostupných: 2 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Popis

Skadar • Krujë • Drač • Berat • Gjirokastra • Butrint • Tirana.

Program

Den 1: Odjezd z Brna v ranních hodinách. Navečer zastávka v Sarajevu, multikulturní metropoli Bosny a Hercegoviny, městě pohnuté historie a množství křesťanských, muslimských i židovských památek. Ferhadija – hlavní pěší zóna Sarajeva, katolická katedrála Srdce Ježíšova, Gazi Husrev-begova mešita – nejstarší v Sarajevu, Latinský most přes řeku Miljacku, u kterého byl v roce 1914 spáchán atentát na rakouského arcivévodu Františka Ferdinanda d'Este. Ubytování v oblasti Sarajeva.
Den 2: Po snídani transfer přes Černou Horu do Albánie. Odpoledne příjezd k rozvalinám benátské pevnosti Rozafa u města Skadar (Shkodër). Na místě stával hrad střežící cesty do města, část hradeb pochází z původní ilyrské pevnosti, dobyté Římany ve 2. století. Zastávka u jednoho z nejvýznamnějších albánských poutních míst Kisha e Laçit – kostela a kláštera sv. Antonína Padovánského. Prohlídka Kurjë, rodného města národního hrdiny Skanderbega s hradem a pevností, Skanderbegovým muzeem nebo orientálním trhem. Ubytování v oblasti Tirany.
Den 3: Po snídani cesta na pobřeží Jaderského moře do významného přístavu Drač (Durrës), nejstaršího a druhého největšího albánského města, někdejší metropole země, založeného v 7. století př. n. l. řeckými osadníky. Na místě se nachází římský amfiteátr z 2. století, pozůstatky byzantského hradu, palác krále Zoga nebo písčité pláže. Následuje přejezd do Apollonie, kterou v 6. století př. n. l. založili kolonisté z Korintu a kde v římské éře existovala významná filozofická škola. Dnes jde o nejvýznamnější albánské archeologické naleziště se zříceninami veřejných budov, divadla nebo kláštera a kostela Shën Mëri. Odpoledne ještě návštěva města Berat (UNESCO) s muslimskou a křesťanskou částí, spojenými mostem přes řeku Osum. Na kopci posetém typickými bílými domky s červenými střechami se nachází kdysi významná citadela.
Den 4: Dopoledne přesun do města Gjirokastra (Gjirokastër), proslulého starobylou kamennou architekturou a břidlicovými střechami, které mu zajistily místo na seznamu UNESCO. Ve městě pod pevností nad řekou Drini se narodili Enver Hodža, vůdce komunistické Albánie, a slavný spisovatel Ismail Kadare. Přesun do Sarandy, hlavního střediska albánské riviéry s velkou pláží, olivovými háji a rostlinami agáve, případná možnost krátkého koupání. Odpoledne ještě zastávka v historickém městě Butrint (UNESCO) s římskými lázněmi, chrámem bohyně Minervy, vilou Diaforit, byzantskou bazilikou nebo dochovanou benátskou pevností.
Den 5: Celodenní program v hlavním městě Tiraně. Skanderbegovo náměstí, ze kterého se rozbíhají široké bulváry, Edhem Beyova mešita, hodinová věž, mauzoleum Envera Hodži, Národní historické muzeum, Národní divadlo… Večer odjezd do ČR.
Den 6: Odpoledne příjezd do Brna.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat