Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Velký okruh Patagonií

Argentina, Kombinace destinací

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 14 dní
Doprava Letecká
Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Minimální počet 8 osob
Letecká doprava může vést přes USA.
K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Program

Den 1: PRAHA – BUENOS AIRES
Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/.
Den 2: BUENOS AIRES
Po příletu a uvítání průvodcem America Tours následuje prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti. Uvidíte nejširší ulici na světě 9. de Julio Avenue, slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square
– historické a politické centrum, budovu parlamentu, Casa Rosada, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové. Ubytování a volný podvečer v centru Buenos Aires.
Den 3: EL CHALTEN, NP LOS GLACIARES
Časně transfer na letiště a odlet do patagonského El Calafate, pronájem automobilů. Pod vedením průvodce následuje přesun do městečka El Chalten ležícího na okraji národního parku Los Glaciares, pod mohutným masívem Fitz Roy. Cestou budeme pozorovat stáda lam guanaco, ovcí, a jistě zahlédneme i plaché pštrosy nandu… po ubytování absolvujeme první vycházku v národním parku /trailů je více, každý si vybere dle chuti a výkonnosti/.
Den 4: NP LOS GLACIARES, FITZ ROY
Dnes absolvujeme několik kratších treků k jezerům a vyhlídkám na skalní jehly masívu Fitz Roy, které Vás zanechají v úžasu… odpoledne se rozjedeme do El Calafate – města ležícího na březích jezera Argentino. Ubytování v podvečer.
Den 5: PERITO MORENO, EL CALAFATE
Dopoledne vyrazíme k návštěvě mohutného ledovce Perito Moreno, který je jedním z nejrychleji se pohybujících ledovců na světě /průměrně až 2 metry denně/. Budete mít dostatek času k pozorování odlamujících se ledových bloků padajících do jezera… Cestou zpět do El Calafate máme
naplánovánu návštěvu Glaciaria – muzea ledu a vědeckého centra, které Vás seznámí se světem ledovců, jejich vznikem, historií a budoucností. Skvělý zážitek !!.
Den 6: LAGO ARGENTINO – celodenní plavba
Pobyt v království ledovců završíme celodenní plavbou luxusním katamaranem po jezeře Argentino k mohutným ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno, okořeněnou návštěvou opuštěného ranče obývaného jen divokými koni
a dobytkem. Návrat do hotelu večer.
Den 7: RIO GALLEGOS, OHŇOVÁ ZEMĚ
Časně vyrazíme na další etapu naší cesty. Cílem je Ohňová země, ostrov na nejjižnějším výběžku jihoamerického kontinentu. Po průjezdu městem Rio Gallegos překročíme hranice Chile a v Punta Gelgada přeplujeme trajektem Magellanovu úžinu. V podvečer dorazíme do místa dnešního noclehu, města Rio Grande, zpět na území Argentiny.
Den 8: NP TIERRA DEL FUEGO, USHUAIA
Dnes dorazíme na nejjižnější bod, kam se na Zemi jde po silnici dostat – v národním parku Tierra del Fuego. Jistě si nenecháte ujít některý z trailů vedoucích k Beaglovu průlivu… Odpoledne se ubytujeme v nejjižnějším městě světa Ushuaia.
Den 9: PORVENIR, PUNTA ARENAS
Dopoledne nás čeká průjezd Ohňovou zemí do přístavní osady Porvenir. Nejprve ale opět vstoupíme do Chile a navštívíme kolonii tučňáků královských. Z Porveniru následuje přejezd trajektem do Punta Arenas a ubytování.
Den 10: OTWAY SOUND, PUERTO NATALES
Ráno odjezd do Puerto Natales, vstupní brány národního parku Torres del Paine. Cestou navštívíme jezero známé výskytem plameňáků, a kolonii tučňáků magellanových v zálivu Otway. Příjezd do Puerto Natales odpoledne, ubytování a odpočinek před náročným zítřejším dnem.
Den 11: NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE
Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.
Den 12: EL CALAFATE – BUENOS AIRES
Dle letového plánu odjezd na letiště, vrácení vozidel a odlet do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Večer Vám fakultativně nabídneme rozloučení s Argentinou ve velkém stylu prostřednictvím návštěvy folklorního představení Tango Show s večeří….
Den 13: BUENOS AIRES, odlet do Prahy
Dopoledne individuální volno v centru Buenos Aires, možnost sehnat poslední suvenýry a realizovat nákupy…dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy /s přestupy/.
Den 14: Přílet do Prahy
Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Stravování

Snídaně.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Argentina v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat