Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Arménie - Írán

Gruzie, Kombinace destinací

Arménie - Írán (hlavní fotografie)
  • Arménie - Írán (fotografie 2)
  • Arménie - Írán (fotografie 3)
  • Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 10 dní
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Stravování

Stravování dle programu

Program

1. den: Odlet do Jerevanu, hlavního města Arménie (782 př. n. l.), kde se stará kultura mísí s moderním životním stylem a skvělými tradicemi. Nocleh v Jerevanu. 

2. den: Po snídani prohlídka Jerevanu. Navštívíme památník Kaskády, uvidíme sochu Matky Arménie a také Operu. Odjezd do Echmiadzinu se zastávkou u zříceniny chrámu Zvartnots - perly ze 7. století. Poslední zastávkou je historické muzeum, památník Tsitsernakaberd, tichá památka první genocidy 20. století. Nocleh. 

3. den: Snídaně. Odjezd do chrámu Garni. Citadela a pohanský chrám Garni jsou malebným památníkem helénského období a impozantním dílem starověké arménské architektury. Přejezd ke Geghard (UNESCO) -  dalšímu neuvěřitelnému arménskému klášteru, částečně vytesanému do hory, nádhernému monumentu středověké arménské architektury. Dále pokračujeme k jezeru Sevan (2000 m n. m.). Obrovské horské jezero, jedno z nejvýše položených sladkovodních jezer na světě. Nocleh. 

4. den: Po snídani navštívíme klášter Khor-Virap s velmi bohatou historií, náboženskou i světskou. Nachází se v údolí Ararat proti biblické hoře Ararat (5165 m n. m.), která byla Noemovou kotvou. Návštěva  kláštera Noravank - velkého náboženského a kulturního centra 12. století  a kláštera Tatev z 10. století. Často se nazývá „klášter postavený na okraji ničeho“. Příjezd do kláštera s nejdelší lanovkou na světě. Nocleh v Goris. 

5. den: Po snídani přejezd do Íránu, návštěva krásného kláštera sv. Štěpána položeného mezi kopci, dále pokračujeme do historického města Jolfa, které se nachází v blízkosti řeky Aras. Jolfa sloužila jako pevnost pro křesťanské Armény. Ubytování v Marandu.

6. den: Snídaně. Cestou na severozápad přes zříceniny citadely navštívíme jednu z nejznámějších památek v Íránu a křesťanské poutní místo - Qara Kelisa, známá také jako  kostel svatého Tadeáše (UNESCO), je považován za největší a nejkrásnější arménský kostel v Íránu. Příjezd do Tabrizu. Návštěva tabrizského historického bazaru – komplexu vzájemně propojených, krytých cihlových objektů (UNESCO). Nocleh.

7. den: Po snídani prohlídka starobylého perského hlavního města Tabriz. Uvidíme Páteční mešitu a Modrou mešitu, která byla několikrát zničena zemětřesením a je považována za mistrovské dílo smaltované dekorace v Íránu. Návštěva archeologického naleziště Takht-e Soleiman (trůn Šalamounův) pod patronací světového dědictví UNESCO. Je to jeden z archeologických vrcholů v západním Íránu. Nachází se ve výšce 2500 m a uvidíme zde  pozůstatky paláců, skladů a Chrámu ohně. Také navštívíme ruiny Zendan-e Soleiman. Nocleh v Zanjanu.

8. den: Po snídani prohlídka Zanjanu: města na Hedvábné stezce. Návštěva historické továrny na výrobu nožů, prohlédneme místní bazar, mešitu Jame, dům Zolfaghari. Pokračujeme do Sultanieh.  Návštěva  mauzolea, které má jednu z největších kopulí na světě (UNESCO). Dále cestou do Qazvin, hlavního tranzitního centra od starověku. V Qazvinu navštívíme mešitu Aminiha Hosseiniyeh. Přejezd do Teheránu. Ubytování. Nocleh.  

9. den: Po snídani prohlídka Teheránu: Archeologické muzeum (Národní muzeum), Palác Golestan (UNESCO), návštěva Velkého Bazaru. Odpoledne si prohlédneme architektonicky zajímavý most Tabiat, který spojuje přírodní park Taleghani a Park Ab-o-Atash - jednu z odpočinkových míst města. Nocleh v Teheránu.

10. den: V brzkých ranních hodinách odlet (s přestupem) do Prahy.

Ostatní

NOVINKA 2020
v programu mj. Jerevan, klášter Geghard, Noravank, město Jolga, perké město Tabriz či Teherán
vstupy v ceně programu.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Gruzie v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat