Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko

Bělorusko, Kombinace destinací

Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko (hlavní fotografie)
  • Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko (fotografie 2)
  • Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko (fotografie 3)
  • Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko (fotografie 4)
  • Bělorusko, Ukrajina a Moldavsko (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Přijměte pozvání na cestu do tří východoevropských zemí, které ještě v nedávné minulosti byly součástí Sovětského svazu. Jejich společná minulost jim vtiskla nesmazatelnou stopu, s níž se každá z nich snaží vypořádat jinak. Během naší cesty budete mít možnost poznat výběr z nejpozoruhodnějších míst celého tohoto velkého regionu, poznat rozdílnou gastronomii a porovnat životy místních lidí. Z důvodu velkých vzdáleností mezi přitažlivými místy překonáme v zájmu vašeho pohodlí tyto úseky letecky.  V ceně nezahrnuto:Individuální doprava ve městech.Víza:Pro občany EU neplatí vízová povinnost.Klima:Zájezd se bude pohybovat převážně v mírném vnitrozemském pásu, počasí lze očekávat srovnatelné jako u nás s možností vyšších teplot nad 30 °C a občasných bouřek. Blíže Černému moři budou bouřky nebo deště hrozit častěji.Velikost skupiny:10–15 účastníků.

Ubytování

Ubytování hotelového typu.

Stravování

Snídaně.

Program

1. den Letecky Praha – Minsk, první seznámení s městem a s Běloruskem. 
2. den Minsk – prohlídka hlavního města Běloruska, skanzen Dudutky – rekonstrukce tradičního běloruského venkovského života, ukázky řemesel, například příprava sýrů nebo kovářská výroba, ochutnávka tradičních pokrmů
3. den Zámek Mir – nejkrásnější zámek Běloruska, který v sobě snoubí stavební slohy od gotiky až po baroko, zámek v Nasviži – nejzachovalejší zámecký komplex v Bělorusku, zahrnující několik paláců, kostel a opevnění.
4. den Přelet z Minsku do Kyjeva, prohlídka hlavního města Ukrajiny, třída Chreščatyk, Náměstí Nezávislosti – tzv. Majdan, pozůstatky opevnění Kyjeva z 11. století, Zlatá brána, chrám svaté Sofie, chrám svatého Michala, malebná ulička Andrejevský spusk a další.
5. den Fakultativně celodenní výlet do Černobylu – uzavřené zóny jaderné katastrofy z dubna roku 1986, nebo plavba výletní lodí po Dněpru, případně volno v Kyjevě.
6. den Dokončení prohlídky Kyjeva, Kyjevopečorská lavra – unikátní klášter, založený v 11. století knížetem Jaroslavem Moudrým, dodnes centrum pravoslaví na Ukrajině, Matka vlast volá – monumentální 102 metrů vysoký památník obětem II. světové války, večer přelet do Černivců na jihozápadě Ukrajiny.
7. den Prohlídka Černivců – města, které bylo součástí Rakousko-uherské monarchie a dochovalo si směs tradic a architektury celého středoevropského prostoru; přejezd do Kamence Podolského, prohlídka historicky nejzajímavějšího města Ukrajiny s impozantním hradem a starým městem obklopeným kaňonem řeky Smotryč.
8. den Dokončení prohlídky Kamence Podolskeho a výlet na mohutný hrad Chotyn – pevnost ze 14. století na břehu řeky Dněstr, svědek mnoha válek s Turky.
9. den Příjezd do Moldavska, prohlídka starobylého Orheiul Vechi – středověkého skalního kláštera a pozůstatků starobylého města nad meandry řeky Raut; hlavní město Kišiněv.
10. den Capriána, typická moldavská vesnice s malovanými domy a proslaveným pravoslavným pouštním klášterem, návštěva monumentálních podzemních vinných sklepů ve vesnici Cricova, spojená s ochutnávkou zdejších vín.
11. den Návštěva separatistické Podněsterské republiky a jejího hlavního města Tiraspolu s architekturou někdejšího Sovětského svazu, stará pevnost Bender, přejezd na Ukrajinu do Oděsy.
12 - 13. den Oděsa, kosmopolitní město na břehu Černého moře, klasicistní paláce v centru města, slavné Potěmkinovy schody, unikátní labyrint podzemních katakomb pod městem, promenády a ochutnávka zdejší gastronomie. Druhý den volno ve městě a následně odlet a návrat do Prahy. 

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Bělorusko v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat