Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily

Bulharsko, Kombinace destinací

Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily (hlavní fotografie)
  • Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily (fotografie 2)
  • Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily (fotografie 3)
  • Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily (fotografie 4)
  • Za probouzející se přírodou Karpat – nejen pro kytkomily (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Autobusová
Počasí
18 °C – Jasno
Trekking Poznávací zájezdy

Popis

Vydáme se na další, v pořadí 18. pokračování „kytičkářsky“ orientovaných zájezdů určených nejen pro obdivovatele horské flóry, které nás každoročně zavedou v čase barev a vůní do romantických hor. V roce, kdy nám zájezd dosáhl „dospělosti“ vyrazíme do Bulharska. Zvolníme, aby byl dostatek času na botanizování i focení a pod vedením osvědčeného týmu a účasti odborníka biologa/geologa si opět užijeme pohorového toulání s kytarou a stabilní partou pohodářů na méně navštěvovaných - o to romantičtějších – pohořích Stara planina a Sredna gora. Při dojezdu a také přejezdu mezi pohořími navštívíme i některá atraktivní místa, která budeme mít po cestě. Již předem tradičně  avizujeme  možné drobné změny programu, ke kterým může vzhledem k aktuálním zjištěním do začátku zájezdu dojít a se kterými budete seznámeni až v busu!

Stravování

Vlastní.

Program

1. Odjezd z Brna ve večerních hodinách, přejezd přes Bratislavu, Maďarsko a Srbsko.
2. Dojezd do Bulharska. Konečně se protáhneme odpoledne nenáročnou prohlídkou unikátní geologické perly země - Belogradčických skal, které jsou jediným skalním městem v Bulharsku a z nejkrásnějších i geologicky nejcennějších na Balkánském poloostrově.
3.–7. Ranní odjezd pod pohoří STARA PLANINA. Nabalíme se na čtyři dny a vyšvihneme se konečně na hřeben, kterým budeme směřovat východním směrem do nejatraktivnějších míst celého pohoří nazývaného také „Velký Balkán“, měřícího 500 km a sahajícího od Černého moře až do Srbska. Kaloferská planina s nejvyšším horou Botev (2.376 m) je jeho nejvyšší částí na území Bulharska. My si ji projdeme a vyjma nástupu se budeme pohybovat na hřebeni se spaním nedaleko chiží – horských chat, ve kterých bude možnost dle nabídky ochutnat místní specialitky. Geologicky patří k Balkanidám vyvrásněným během alpínského vrásnění. V celé oblasti se velmi zajímavě mísí prvky tajgové (např. strakapoud bělohřbetý) s středomořskými (zde zastoupenými skalníkem zpěvným nebo bělořitem okrovým). Putovat budeme také domovinou věhlasného hlodavce slepce obecného nebo balkánským poddruhem kamzíka horského. A jako bonbónek si necháme ukázat endemit střední Staré planiny - prvosenku Primula frondousa nebo neméně pověstnou Lilii jankae. A pokud ne už tady, tak budeme udržovat naději v dalším pohoří Sredna gora.
8. Opustíme hřeben sestupem do městečka Karlovo, kde nás bude čekat bus. Dokoupíme proviant a legendárním Údolím růží – na plantážích zde pěstují speciální druh růží, z nichž se destilací již od starověku získává růžový olej, základní substance při výrobě parfémů – přejedeme pod pohoří Sredna Gora a utáboříme se za rázovité a pitoreskní podhorské městečko Koprivshtitsa, v němž nás ofoukne duch 19. století, unikátní architektura a hlavně poklidná a ležérní atmosféra.
9.–11. V pohoří SREDNA GORA, jehož délka v západovýchodním směru je také úctyhodných 285 km, navštívíme severní a nejvyšší části pohoří – Săštinska Sredna gora. Nad rozsáhlejší ploché hřebeny zde vyčnívají, postupně od západu na východ, dominantní vrcholy Bratija (1.519 m), Bunaja (1.572 m) a nejvyšší vrchol celého pohoří Goljam Bogdan (1.603 m).V odpoledních hodinách se s Bulharskem rozloučíme, abychom…
12. … v dopoledních hodinách plni zážitků dorazili do Brna.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Bulharsko v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat