Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Hotel Filip

Česká republika, Český Ráj, Jičín

Strava Bez stravy, Plná penze, Polopenze, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 5 dní, 7 dní, 8 dní
Doprava Vlastní
Počasí
19 °C - Zataženo
19 °C - Zataženo
Cena za osobu od 2 800 Kč

Dostupných: 1 412 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poloha

Na kraji obce, v centru chráněné krajinné oblasti Český ráj, 2 km od pohádkového města Jičín a 5 km od vyhlášených Prachovských skal. Město JIČÍN leží v Jičínské pahorkatině na řece Cidlině. Rozloha města činí 2 493 ha a žije zde přes 16 tisíc obyvatel. S Jičínem je spojen především spojeno působení Albrecht z Valdštejna, vrchního velitele císařských vojsk za třicetileté války, který v Jičíně jako frýdlantský vévoda provedl rozsáhlou přestavbu, a loupežník Rumcajs, který v pohádkách Václava Čtvrtka a Radka Pilaře sídlil ve fiktivním lese Řáholci. Pro množství historických památek, od gotických až po prvorepublikové, stejně tak pro polohu v Českém ráji, je Jičín turisticky vyhledávaným místem a bývá považován za jedno z nejkrásnějších měst České republiky.

Popis

Recepce, hotel. trezor, restaurace, salónek, venkovní posezení s grilem, konferenční služby, Wi-Fi (zdarma), pro děti – postýlka, stolička, hřiště, atrakce; wellness (sauna, masáže, parafínový zábal), úschovna a půjčovna kol, parkoviště.

Sport a zábava

Sport: stolní fotbal, šipky, badmington, pétangue, kroket, tenisové kurty (2 km od hotelu), značené trasy pro pěší a cykloturistiku. TURISTICKÉ TRASY - v okolí města se nachází velký výběr značených cest. V okolí Jičína se nachází 3 zajímavé stezky: Rumcajsova – ideální stezka pro děti a rodiče. Putování plné dobrodružství začíná v Mladějově (dostanete se tam vlakem či autobusem) a odtud pokračujete směrem Loveč a skalní hrádek Pařez, kolem Prachovských skal, na vyhlídku Přivýšina, zříceninu Brada, Kbelnici (hospoda u Rumcajse), kolem rybníka Kníže až do Jičína. Během cesty na vás čekají různé záludné úkoly. Pokud na ně najdete správné odpovědi, získáte v informačním centru pamětní list. Celá trasa je dlouhá 15 km. Pro ty nejmenší je připraven Cipískův okruh. Zkrácený okruh je dlouhý 3 km. Údolím Plakánek – jedná se o naučnou stezku, která má 3 možné výchozí body - Libošovice, Humprecht a Kost. Trasa je dlouhá 10,5 km. Nejvyšším bodem Sobotecké kotliny je lovecký zámeček Humprecht, vede kolem bývalých pískovcových lomů a končí ve vesnici Vesec. Po stopách války 1866 – přímo uprostřed trasy se nachází secesní budova Ossaria.

Ubytování

2 a 3lůžkové pokoje s možností přistýlky, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV, lednička, telefon, Wi-Fi (zdarma). 1/3+3 SWC (ceny na vyžádání).

Stravování

Vlastní, za příplatek snídaně (bufet), polopenze a plná penze (oběd a večeře - výběr ze 2 menu).

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat