Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Zapadlé kouty Jizerských hor

Česká republika, Jizerské hory

Zapadlé kouty Jizerských hor (hlavní fotografie)
  • Zapadlé kouty Jizerských hor (fotografie 2)
  • Zapadlé kouty Jizerských hor (fotografie 3)
  • Zapadlé kouty Jizerských hor (fotografie 4)
  • Zapadlé kouty Jizerských hor (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Snídaně
Ubytování Hotel
Doprava Autobusová
Počasí
7 °C – Přeháňky
Trekking Dovolená pro seniory Poznávací zájezdy

Popis

Je začátek podzimu a vy se procházíte smíšenými lesy Jizerek. Listí se zbarvuje do červeno-žluta a pozdní slunce vás hřeje do zad. Sedíte na skalní vyhlídce vysoko v horách a kocháte se výhledy do údolí, kde se již kouří z komínů chalup a Sudety se choulí do klidu a pohody. Dojíte svačinu, sestoupíte do údolí a večer završíte v zázemí podhorských Lázní Libverda.
To není iluze, to jsou Jizerky. Hory, pod kterými jsem se narodil a kterými vás velmi rád provedu. Pokud máte chuť, tak neváhejte a pojeďte s námi na pohodovou podzimní turistiku do zapadlých koutů Jizerských hor. 
Zdraví Mgr. Tomáš Hubka, autor zájezdu.

Stravování

Snídaně.

Program

1. den:
- příjezd a ubytování Příjezd a ubytování v Lázních Libverda. Podvečerní uvítací pohár na Obřím sudu.

2. den:
- etapa č. 1: z Libverdy přes chatu Hubertku k poutnímu kostelu v Hejnicích Putování Jizerkami začneme přímo na lázeňské kolonádě v Libverdě, odkud budeme pokračovat přímo proti nejvyšší hoře Jizerských hor Smrku (1 124 m n. m). Smrk si však necháme na jindy. ???? Odbočíme do vesnice Bílý Potok a mezi horskými chalupami a po břehu řeky Smědé dojdeme až do Hejnic k poutnímu kostelu. Po duchovním odpočinku, každý dle chuti, už jen přes kopeček zpět do lázní. Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová cesta s mírným stoupáním a klesáním.

3. den:
- etapa č. 2: Smědava – Frýdlantské cimbuří – Helnice – Libverda Horská chata Smědava je v Jizerkách věhlasné místo a je též začátkem mnoha parádních turistických tras. My se odtud vydáme kolem hory Jizery 1 122 m n. m. na skalní vyhlídku Frýdlantské cimbuří. Zde si vychutnáme výhledy do údolí, teplé podzimní slunce v zádech a třeba i něco na zub pod jizerskými skalními velikány – prostě totální jizerská romantika. ???? Pak seběhneme do údolí a z Hejnic opět přes kopeček do lázní. ????    Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová, avšak s ohledem na delší sestup trochu náročnější etapa; autobus.

4. den:
- etapa č. 3: Protržená přehrada 18. září 1916 došlo k protržení přehrady na Bílé Desné. Toto místo má dodnes úžasný genius loci. Od přehrady půjdeme přes jizerské louky dále do Dolního Maxova a přes rozhlednu Slovanka zakončíme dnešní den v Janově nad Nisou.Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová, technicky nenáročná etapa; autobus.

5. den:
- etapa č. 4: Stog Izerski – Smrk – Libverda Z polské strany vyjedeme kabinkovou lanovkou na Stog Izerski. Pak přes přírodní hraniční přechod dobijeme nejvyšší horu Jizerek – Smrk 1 124 m n. m. Pokocháme se výhledy z rozhledny a kolem Kočičích kamenů a chaty Hubertky opět doputujeme na lázeňskou kolonádu.Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová technicky nenáročná etapa; autobus.

6. den:
- Do Pekla a zpět a pak už jen odjezd ???? Nadšenci si mohou zpestřit i poslední den krátkým závěrečným výletem do vesničky Peklo, a tak se rozloučit s tímto božským krajem. Odjezd do Prahy v brzkých odpoledních hodinách.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Česká republika v lokalitě Jizerské hory nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat