Vyhledat zájezd

Jižní Morava aneb Bobule 3

Česká republika, Jižní Morava

Strava Bez stravy, Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 2 dny, 3 dny, 4 dny, 8 dní
Doprava Autobusová , Vlastní
Další názvy
Hájenka Kančí Obora
Jižní Morava
Počasí
-2 °C - Oblačno

Poznávací zájezdy

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.

Stravování

Snídaně.

Popis

Znojmo – Mikulov – Lednice – Valtice - Mikulčice – Strážnice - Čejkovice

Program

1. den: Ráno odjezd z Prahy, Jihlavy a Brna. Okolo poledne příjezd do Znojma a procházka historickým centrem města s městskou památkovou rezervací - úzké uličky s historickými domy, Radniční věž, kostel sv. Mikuláše, Svatováclavská kaple, rotunda sv. Kateřiny i Znojemský hrad s krásnými výhledy do údolí. Po prohlídce města odjezd do Slupi, návštěva pozoruhodné renesanční stavby vodního mlýna, který je stále funkční a byl vyhlášen národní kulturní památkou. Po prohlídce mlýna odjezd do Mikulova , jihomoravského pohraničního města s pohádkovou atmosférou historického centra s měšťanskými domy a zámkem i krásného okolí, kterému vévodí Svatý kopeček a Kozí Hrádek. Procházka centrem města, možnost výstupu po křížové cestě na Svatý kopeček. Večer odjezd na ubytování. Fakultativně večerní posezení ve vinném sklepě s ochutnávkami vína a občerstvením.

2. den: Po snídani odjezd na celodenní prohlídku Lednicko-valtického areálu, zapsaného od roku 1996 do seznamu UNESCO. Odjezd do Lednice k jednomu z našich nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zámků. Prohlídka zámku, možnost prohlídky unikátního skleníku a poté odjezd na lodičkách po kanále v zámeckém parku k Janovu hradu, romantické stavbě využívané jako lovecký zámeček. Odsud procházka zámeckým parkem k Minaretu, nejpozoruhodnější stavbě zámeckého parku s maurskou architekturou, která u nás nemá obdoby. Odpoledne okruh autobusem se zastávkami u dalších romantických staveb vystavěných k ozdobě Lichtenštejnského panství - Apollonův chrám, Dianin chrám, Hraniční zámek aj. Okruh zakončíme ve Valticích s možností návštěvy zámku, zámeckých sklepů anebo Salonu vín - degustační expozice umístěné ve sklepních prostorách zámku, kde můžete ochutnat 100 nejlepších vín z Čech a Moravy, které jsou každoročně vybírány. Je možno si vybrat z několika degustačních programů - buď tzv. volné degustace nebo několika druhů degustací řízených sommelierem. Večer návrat na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Mikulčic a návštěva nejrozsáhlejšího slovanského archeologického naleziště v ČR - Slovanského hradiště.Jedná se o pozůstatky velkomoravského hradu z 8. a 9. století, významného místa počátků naší státnosti a možného působení sv. Cyrila a Metoděje. Po prohlídce areálu přejezd do Petrova a procházka památkovou rezervací lidové architektury - areálem 80 barokních vinných sklepů Plže budovaných od 15. století. Po prohlídce a určitě i ochutnávce od místních vinařů přejedeme do Strážnice ke skanzenu vesnice jihovýchodní Moravy, ve kterém se budeme moci seznámit se stavbami lidové architektury. Odpoledne přejezd do Čejkovic, návštěva Templářských sklepů vybudovaných templáři již ve 13. století. Po prohlídce rozsáhlého sklepního areálu s možností degustace odjezd a návrat do Brna, Jihlavy a Prahy.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Česká republika v lokalitě Jižní Morava nebo podobné ubytování.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat