Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Jižní Morava a Slovácko s posezením ve sklípku

Česká republika, Jižní Morava

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 1 den, 2 dny, 3 dny, 4 dny
Doprava Autobusová
Další názvy
Jižní Morava aneb Bobule 3
Východní Morava I - Kroměříž – Zlín – Luhačovice
Východní Morava II - Buchlov – Velehrad – Baťův kanál
Za lidovými vinařskými tradicemi na Znojemsku
...
Počasí
24 °C - Jasno
Cena za osobu od 450 Kč

Dostupných: 6 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy

Popis

Jste zváni všemi smysly vnímat tradice regionu Slovácko. Folklór zde není představením pro turisty, ale skutečnou součástí života. Písničky jsou veselé i zadumané, tak jako život lidí, kteří je zpívají. Krása krojů, lahodný zvuk cimbálové muziky, jiskřivé vínko a něco dobrého bdquo;na zub“, to je skutečně zážitek pro všechny Vaše smysly. Vítejte v nejkrásnějším areálu vinných sklepů Moravy - souboru původních vinných sklepů Plže, který byl vyhlášen památkovou rezervací lidové architektury. Nachází se asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína. Při procházce malebnými uličkami můžete obdivovat zajímavé modré zdobení sklepů, které je pro tuto obec zcela unikátní. V areálu je okolo 80 vinných sklepů budovaných od 15. století. Sklepy budovali sami vinaři. Vinné sklepy vytvářejí ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky.

Program

1 den:
Odjezd v dopoledních hodinách, odpoledne příjezd do Hodonína ubytování, potom odjezd do Petrova u Strážnice. Vycházka památkovou rezervací, tzv. Petrovskými Plži ojedinělé uspořádání 80 vinných sklípků z 15. století. Na večeři bude v motorestu servírovaná slovácká specialita Strážnický verbuňk, po večeři se přesuneme do vinného sklepa, degustace vín s vinařem, posezení ve vinném sklepě vinařství Svoboda, pohoštění (studené obložené mísy), neomezená konzumace vína. K poslechu bude hrát cimbálka. V noci odjezd na ubytování.
2 den:
Po snídani odjezd z Hodonína do Lednice prohlídka lázeňského areálu (kolonáda s fontánou) a zámecký areál (doporučujeme prohlídku Zámeckého tropického skleníku), volno, přejezd do Rakouska - Retz (centrum rakouského vinařství), prohlídka vinných sklepů v podzemí pod náměstí vč. ochutnávky vína s českým průvodcem. Příjezd do jižních Čech cca v 18:00 hod., do Prahy kolem 22:00 hod.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat