Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Velkou tajuplnou Čínou

Čína, Kombinace destinací

Velkou tajuplnou Čínou (hlavní fotografie)

15% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Plná penze, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 18 dní, 19 dní, 21 dní, 22 dní, 23 dní, 26 dní, 27 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Bohaté poznání klenotů Říše středu
Dominanty Říše středu i jedinečný Guilin
Hedvábná cesta
Indie - zlatý Trojúhelník
...
Cena za osobu od 29 131 Kč

Dostupných: 1 167 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Ostatní

Upozornění: Okruh je zaměřen na poznání historie, kultury a krajiny. Je časově delší a pro některé účastníky může být fyzicky náročnější. Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců od ukončení pobytu v destinaci, respektive od ukončení platnosti vstupního víza.

Popis

Vydejte se s námi na cestu po velké Číně a objevme společně její kouzlo. Poznejme alespoň střípky této fascinující země s bohatou a dlouho historií, zemi proslulou vynálezem papíru, porcelánu, hedvábí či střelného prachu. Příma před vašima očima se bude v těsném sepětí prolínat pradávná minulost s nejčerstvější přítomností.

Peking-Xian-Guilin-Yangshuo-Shangrao-Huangshan-Šanghaj

Program

1. a 2. den: Praha–Peking
Odlet z Prahy do Pekingu v dopoledních hodinách linkou společnosti Finnair. Přestup v Helsinkách. Po příletu v brzkých ranních hodinách uvítání místním průvodcem. Následuje menší okružní cesta městem se zastávkou v Nan Luo Gu Xiang a místním tržišti se starožitnostmi, oběd a transfer do hotelu. Ubytování, volný program a nocleh.
Holiday Inn Express The Temple of Heaven nebo podobný / Během dne oběd

3. den: Peking
V ranních hodinách odjezd z hotelu na náměstí Nebeského klidu, největší městské náměstí na světě pojmenované po bráně Nebeského klidu, jež se nachází na jeho severní straně. Následuje návštěva starověkého Zakázaného města, jež je největším dochovaným císařským palácem své doby. V odpoledních hodinách zavítáme do Chrámu nebes, který sloužil císařům k uctívání nebes, coby nejvyššího božstva a k přinášení obětí za dobrou úrodu. Přejezd do parku Jingshan (Ťing-šan), ze kterého je krásný výhled na celé Zakázané město. Následuje uvítací večeře v proslulé restauraci Quanjude, kde si vychutnáte "pekingskou kachnu".
Holiday Inn Express The Temple of Heaven nebo podobný / Během dne snídaně, oběd i večeře.

4. den: Peking
Po snídani odjezd na Velkou čínskou zeď – čínský fenomén, jež je opředen mnohými mýty a ověnčen mnoha superlativy - největší stavba v dějinách lidstva, nejdelší konstrukce či největší lidské pohřebiště. Navštívíme její méně turistickou část Mutianyu, kam se svezeme lanovkou. Poté odjezd zpět do Pekingu a návštěva Letního paláce, největší a nejlépe dochované císařské zahrady v Číně. Následuje krátká zastávka a prohlídka exteriéru Ptačího hnízda (pekingského národního stadionu) a Vodní kostky (pekingského národního plaveckého centra) - staveb, které vznikly k příležitosti konání Letních olympijských her v Pekingu v roce 2008.
Holiday Inn Express The Temple of Heaven nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

5. den: Peking–Xian
Pátý den bude věnován zdejšímu životu. Ráno si můžete vychutnat snídani s místními obyvateli (vaše snídaně v hotelu však bude stále k dispozici) a poté navštívíme tzv. "Chu-tchung", typické úzké uličky, kde můžete poznat život zdejších obyvatel a načerpat místní atmosféru. Den pokračuje procházkou po ulici Qianmen s mnohými obchůdky a návštěvou místních trhů. Následuje transfer na nádraží a přejezd vysokorychlostním vlakem do historického města Xian (Si-an), transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Yitel Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a večeře.

6. den: Xian
Dopoledne bude věnováno slavnému Mauzoleu prvního císaře dynastie Čchin ze 3. století př. n. l., jež je známé také pod názvem Terakotová armáda. V areálu této památky je poskytnut čas pro individuální prohlídky. Po obědě se podíváme na velké městské hradby, kde budete moci poznat umění Taichi (40minutová lekce Taichi přímo na hradbách). Umění kaligrafie vám bude naopak přiblíženo v muzeu umění "Tangbo Art Museum". Následuje odjezd do hotelu a po zbytek dne volný program.
Yitel Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

7. den: Xian–Guilin
Den začíná návštěvou areálu Pagody velké divoké husy, kde se také nachází samotná 64 metrů vysoká starobylá stavba a posvátné místo buddhismu, kde byly uloženy posvátné texty. V současné době slouží jako vyhlídková věž, kterou navštívíme. Následuje procházka do muslimské čtvrti, kde můžete ochutnat typickou muslimskou kuchyni. Poté se vydáme na letiště a následuje přelet do města Guilin (Kuej-lin). Po příletu přivítání, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Lijiang Waterfall Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

8. den: Guilin–Longsheng–Guilin
Osmý den bude věnovaný rýži jako tradiční čínské plodině. Po snídani se vydáme na terasovitá rýžová pole Longji. Rýžové terasy vytvářejí krásnou přírodní scenérii, kterou si jistě nechcete nechat ujít. Longji je mimo jiné vhodným místem k poznávání kultury etnických menšin žijících ve vesničce Gu Zhuang. Budeme mít možnost ochutnat i tradiční pokrmy místní kuchyně. Odjezd zpět do hotelu.
Lijiang Waterfall Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

9. den: Guilin–Yangshuo
Krajina kolem Kuej-linu bývá Číňany označována za nejkrásnější na světě. Devátý den započne u symbolu města - kopce s názvem Sloní chobot. Poté následuje přejezd k hoře Xianggong, kde se Vám po cca 20minutovém výstupu (ne příliš náročném) naskytne překrásný výhled na zdejší magickou krajinu plnou vápencových kopečků. Pokračujeme hodinovým přejezdem do kraje Yangshuo (Jang-čou) na oběd. Po obědě vás čeká 40minutová projížďka na bambusových vorech nejkrásnějším úsekem řeky Yulong. Ubytování a nocleh.
Aiyuan Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

10. den: Yangshuo–Shangrao–Huangshan
V ranních hodinách odjezd z Jang-čou na nádraží v Kuej-linu. Odjezd vysokorychlostních vlakem do Shangrao (Šang-žao, cesta trvá 6,5 hod), poté přestup na vlak do městské prefektury Huangshan (Chuang-šan). Trasfer do hotelu, ubytování a nocleh.
Huangshan International Hotel nebo podobný / Během dne snídaně.

11. den: Huangshan
Jedenáctý den se v ranních hodinách podíváme do vesničky Chengkan, která je známá pro svou zachovalou a úžasně navrženou architekturu z dob dynastie Ming. Následuje přejezd pod úpatí hor Huangshan (Žluté hory) a cesta nahoru lanovou dráhou. Vychutnejte si překrásnou krajinu známou z čínských obrazů - vrcholky Žlutých hor zahalené v mlze s borovicemi bizarních tvarů rostoucích na jejich kolmých stěnách. Čeká Vás 2-3 hodinový výlet a objevování oblasti "Beihai Scenic Area".
Beihai Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

12. den - Huangshan - Šanghaj
Pokud vstanete brzy, budeme si moci vychutnat východ slunce nad Žlutými horami. Navazujeme na předchozí den a pokračujeme v objevování místní krajiny (2hodinový výlet v oblasti Xihai Scenic Area). Následuje cesta lanovkou dolů, přejezd na nádraží v Chuang-šanu a odjezd vysokorychlostním vlakem do Šanghaje.
King Town Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

13. den: Šanghaj
První místo, které v Šanghaji navštívíme, bude park Fuxing. Zde budete moci poznat běžný život místních obyvatel. Následuje návštěva nádherného chrámu Jingan, což znamená v překladu Chrám Klidu a Míru. Po obědě se podíváme do klasické čínské městské zahrady Yuyuan. Poté se procházkou dostaneme na nedaleký trh Chenghuangmiao Bazaar. V odpoledních hodinách vás čeká volný čas s procházkou podél populárního nábřeží "Bund", které je známé jako galerie světové architektury. V závěru dne se dostaneme na proslulý Tianzifang, nákupní čtvrť plnou malých obchůdků, kaváren, barů a restaurací, jež se nachází v úzkých uličkách historické části města.
King Town Hotel nebo podobný / Během dne snídaně a oběd.

14. den: Šanghaj–Praha
Ve velmi brzkých ranních hodinách transfer na letiště "Shanghai Pudong Airport", odlet zpět do Prahy s přestupem v Helsinkách.
Snídaně ve formě balíčku.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat