Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Do Sečuánu za pandami a k Nebeské bráně

Čína, Kombinace destinací

Do Sečuánu za pandami a k Nebeské bráně (hlavní fotografie)

4% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Plná penze, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 18 dní, 19 dní, 21 dní, 22 dní, 23 dní, 26 dní, 27 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Bohaté poznání klenotů Říše středu
Dominanty Říše středu i jedinečný Guilin
Hedvábná cesta
Indie - zlatý Trojúhelník
...
Cena za osobu od 30 370 Kč

Dostupných: 837 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Popis

Chengdu | Qianwei | Luocheng | Leshan | Baoguo | Lijiang | Shuhe | Dali | Erhai Lake | hora Tianmen | Fenghuang | Luodai.

Program

1. den:
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách přímým letem do Chengdu.

2. den:
V ranních hodinách přílet do hlavního města provincie Sečuán - Chengdu, transfer na hotel, ubytování, krátký čas k odpočinku po cestě před prohlídkou města. Prohlídka města – muzeum Jinsha relics s pozůstatky starověké vesnice Jinsha považované za nejvýznamnější archeologický objev 21. st. v Číně, chýše jednoho z největších čínských básníků Du Fua s muzeem – místo považované za svatyni čínské literatury, chrám Wuhou postavený roku 223 jako památka Zhuge Lianga (největšího stratéga své doby) - největší posvátné místo své doby, kde je pohřben i císař Liu Bei. Tower Park Wangjiang z roku 1899, hlavní věž Wangjiang věnována první ženě píšící básně o dynastii Tang – Xue Tao. Nákupní ulice Jinli – jedna z nejlepších deseti obchodních pěších zón v čínských městech, 500 m dlouhá ulice s desítkami restaurací barů, obchodů, pouličními umělci, řemeslníky…společenské centrum města, volno. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den:
Po snídani odjezd do Qianwei, projížďka oblastí autentickým úzkorozchodným parním vlakem. Odjezd do Leshanu, cestou zastávka a prohlídka starobylého městečka Luocheng s domy a ulicemi z doby dynastie Ming a Qing. Odjezd na ubytování do Leshanu, večeře, nocleh v hotelu.

4. den:
Po snídani odjezd lodí k soše Velkého Buddhy Ta-fo. 71 metrů vysoká, největší buddhistická sochou na světě socha vytesaná do útesu. Odpoledne chrámový komplex Baoguo rozkládající se na ploše 100 000 metrů čtverečních – v zeleni ukrytá buddhistická stúpa přezdívaná „šikmá věž Číny“, 5 hal a 16 nádvoří. Ubytování v Chengdu, večeře, nocleh v hotelu.

5. den:
Po snídani transfer na letiště a odlet do Lijiangu – hlavního města království Naxi. Prohlídka starobylého centra - náměstí Sifangjie s hlavní tržnicí, staré město Dayan s naxijskými domy, palác rodu Mu, jezero černého draka známého také pod názvem Yuquan (nefritový pramen) … Odjezd do malebného městečka Shuhe ležícího na staré čajové cestě, starobylý trh s koženými a kožešinovými výrobky či tradiční místní domy. Ubytování v Lijiangu, večeře, nocleh.

6. den:
Po snídani odjezd do Dali – v polovině 19. st. hlavním městem státu vyhlášeného Du Wenxiem. Tři pagody – chrám ze tří nezávislých pagod na úpatí hory Mt. Cangshan a jezera Erhai Lake – symbol budhismu oblasti. Plavba po jezeře Erhai k odpočinku a pozorování nádherné krajiny a okolních památek. Odjezd na ubytování v Dali, večeře, nocleh.

7. den:
Po snídani polodenní přejezd na letiště do Kunmingu, odlet do oblasti centrální Číny s krásnými scenériemi a prvním čínským národním lesoparkem – Zhangjiajie. Ubytování, večeře, individuální volno, nocleh.

8. den:
Po snídani celodenní výlet k hoře Tianmen a její Nebeské bráně. Hora Tianmen je nazývána nejkrásnější horou světa – dech beroucí úzké křivolaké skalní cesty s ohromujícími výhledy na národní park, svislé útesy, skalnaté chodby, 3 skleněné chodníky a nejdelší lanovka světa. Volno. Odjezd do Fenghuang na ubytování, večeře, nocleh.

9. den:
Po snídani prohlídka starobylého města Fenghuang ukrytého mezi zelenými kopci na řece Tuo Jiang. Město původních tradic, umění a řeči. Místní Duhový most spojuje oba břehy města s jižním cípem Velké čínské zdi. Během dne oběd, odpoledne přejezd na letiště v Togrenu a odlet do Chengdu. Přílet do Chengdu v nočních hodinách, nocleh v hotelu. 1

0. den:
Po snídani návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké s více než stovkou pand velkých spolu s dalšími ohroženými živočichy – panda červená či zlatá opice. Během dne oběd. Odjezd do starobylého města Luodai s centrem tvořeným ulicemi s domy v tradičním stylu se zakřivenými střechami, sály cechů, muzeum Hakka … Dle časových možností individuální volno, v pozdních hodinách transfer na letiště. 11. den:
V brzkých ranních hodinách odlet, přílet do Prahy v ranních hodinách.

Ostatní

Změna programu vyhrazena.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat