Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Dominikánská republika

Dominikánská republika, Kombinace destinací

Strava All inclusive, Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 12 dní, 15 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Okruh Dominikánskou republikou
Plavba Karibikem
Plavba Karibikem s prodloužením v Dominikánské republice
Severské Fjordy s prodloužením v Trondheimu
Cena za osobu od 55 800 Kč

Dostupných: 2 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy Plavby

Popis

Unikněme z listopadových plískanic do slunné náruče Karibiku! Ostrov Hispaniola a vlídná Dominikánská republika, která zabírá jeho větší část, nám k tomu nabízejí ideální podmínky. Hispaniola je po Kubě druhým největším a zároveň nejhornatějším ostrovem Karibiku, takže kromě tradičního koupání a šnorchlování na palmami lemovaném pobřeží nabízí i mimořádně atraktivní vnitrozemí s krásnou, bujně zelenou přírodou.
Všech lákadel ostrova ochutnáme plnými doušky. Program zájezdu je často variantní a každý si ho může vyladit podle vlastních představ – užijí si ho proto jak příznivci pohodové poznávací verze, tak zájemci o turistiku a aktivní zážitky v tropické přírodě. Společně si pak užijeme vlahé večery, příjemně strávené na terasách hospůdek s bohatou nabídkou karibských specialit a míchaných nápojů, případně i neodolatelné rytmy místních tanců – žhavého merenge a romantické bachaty.
Náročnost:
Při aktivní verzi programu je dost náročný pouze dvoudenní výstup na Pico Duarte (první den převýšení 1600 m k horské útulně, druhý den plus 600 m na  vrchol a zpět dolů), ale jde se nalehko v rozumném tempu, vybavení se veze na mulách.Rafting a cascading vyžadují trochu šikovnosti, ale zvládnou je i začátečníci, samozřejmě je třeba umět plavat.
Klima:
Tropické přímořské, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů, jen zájemci o výstup na Pico Duarte musí počítat s chladnou nocí v horách. Listopad patří do optimální sezony se suchým obdobím, zejména na jižním pobřeží.

Program


1. den: Letecky Praha – Dominikánská republika, ubytování v přímořském letovisku Boca Chica.

2. den: Dopoledne koupání na pláži na jižním karibském pobřeží, následně přejezd do horského letoviska Jarabacoa – cestou krásné pohledy na nížinu Cibao, zemědělskou zásobárnu země se sady mandarinek, banánovými plantážemi i rýžovými poli, a kopcovitou krajinu podhůří Cordillery Central.

3. den: Jarabacoa a třídenní program v pohoří Cordillera Central – první den krátký pěší výlet k vodopádu Jimenoa, návštěva továrny na zpracování kávy, návštěva River Club Jarabacoa nad soutěskou řeky Yaque del Norte s možností koupání v řece nebo bazénech. Pro zájemce o Pico Duarte případně rafting už tento den. 

4.–5. den: Nenáročné pěší vycházky v okolní horské tropické přírody a fakultativní programy dle vašeho výběru – rafting na řece Yaque del Norte, projížďky na koních či horských kolech, pro turisty dvoudenní výstup na vrchol nejvyšší hory Karibiku Pico Duarte (3098 m), pro ostatní poznávací celodenní výlet na poutní místo Santo Cerro s krásnou vyhlídkou na Cibao a návštěva ruin jednoho z nejstarších koloniálních měst La Vega Vieja. Poslední den večer všichni přejezd na severní atlantické pobřeží do Puerto Plata.

6. den: Lanovkou na horu Loma Isabel de Torres (799 m) – výhled na moře i do vnitrozemí od sochy Krista, botanická zahrada, možnost pěšího sestupu, odpoledne variantně prohlídka města Puerto Plata, nebo koupání.

7. den: Cascading 27 Charcos Damajagua  – fakultativně průstup kaskádovou říčkou s 27 menšími vodopády a přírodními tobogány, nebo koupání na plážích Atlantiku.

8. den: Paradise Island – autobusový a lodní výlet na krásný ostrůvek – plavba mezi mangrovy, šnorchlování. Přejezd na jižní karibské pobřeží, ubytování v Santo Domingo.

9. den: Santo DomingoUnesco  – prohlídka hlavního města s historickým koloniálním centrem a podzemními krasovými jezírky v NP Los Tres Ojos, Národní akvárium, ubytování v přímořském letovisku Bayahibe.

10. den: Koupání na karibském pobřeží, dopoledne fakultativně návštěva krasové jeskyněLas  Maravillas se skalními kresbami původních indiánů Taínů.

11. den: Cordillera Oriental – celodenní minibusový a pěší výlet do odlehlé horské oblasti, túra k vodopádu Las Jaldas (120 m – nejvyšší v Karibiku, pod vodopádem koupání) – cestou políčka, kakaové plantáže a v kopcích horský tropický porost.

12. den: Lodní výlet do NP Cotubanama (Del Este) – mořské proudy v průlivu Catuano, modrá laguna, pozorování fregatek a pelikánů, pláž s červenými hvězdicemi na ostrově Saona.

13.–15. den: Bayahibe – závěrečný relax a koupání, případně vycházky v přilehlém národním parku či fakultativně lodní výlet se šnorchlováním na ostrov Catalina – dle vašeho výběru. Letecky zpět do Prahy.

Ubytování

Ubytování hotelového typu. Převážně na úrovni ***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat