Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Toulky za polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů

Finsko, Kombinace destinací

Toulky za polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů (hlavní fotografie)
  • Toulky za polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů (fotografie 2)
  • Toulky za polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů (fotografie 3)
  • Toulky za polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů (fotografie 4)
  • Toulky za polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Trasa zájezdu: Rovaniemi • polární kruh • vesnice Santa Clause • Cesta sobů • Nordkapp • Alta • Tromso • Vesterály a Lofoty • Moskenes • Bodo • Laksfossen • Trondheim.

Program

1. den:
Odlet z Prahy do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Nocleh.
2. den:
Snídaně. Krátká prohlídka města moderně vybudovaného po úplném zničení za druhé světové války a návštěva Arktického centra. Přejezd na polární kruh do vesnice Santa Clause, kde jej můžete osobně navštívit a napsat vánoční poštu. Po překročení polárního kruhu povede trasa půvabnou laponskou krajinou tundry, bažin a jezer přes NP Urho Kekkonena. Po prohlídce dolu na ametysty Lampivaara přejezd přes Saariselkä do Inari. Nocleh.
3. den:
Snídaně. Prohlídka skanzenu a muzea sámské kultury Siida v Inari, přejezd do „laponské metropole" a sídla laponského parlamentu norského Karasjoku. Po krátké prohlídce zamíří naše putování dále na sever „Cestou sobů" vedoucí pohádkovou krajinou tunder a strmých hor k Porsangerskému fjordu do Olderfjordu, ubytování. Po večeři pojedeme do Kafjordu a podmořským tunelem do Honnigsvagu na ostrově Mageroya, a dále až do nejsevernějšího koutu starého kontinentu Nordkappu, z něhož je nezapomenutelný pohled na oceán a noční slunce, které zde v létě nezapadá. Obvykle je tady mlha či déšť, vítr a teplota kolem 6 °C. Čekání na slunce si zpříjemníme prohlídkou Nordkapphalen, panoramatickým filmem, hřejivým drinkem či nákupy anebo psaním pohlednic. Kolem půlnoci odjezd zpět na ubytování. Nocleh.
4. den:
Snídaně. Jízda divokou krajinou se stády sobů k malebnému Altafjordu do městečka Alta. Cílem naší návštěvy je přírodní muzeum s unikátními prehistorickými skalními rytinami (UNESCO). Podél fjordů Norského moře a s využitím přívozu přejedeme do hlavního města evropského severu Tromso, proslaveného jako základna polárních výprav. Nocleh.
5. den:
Snídaně. Po krátké prohlídce Tromso a katedrály Severního ledového oceánu pojedeme krajinou s velkolepými přírodními scenériemi k lososí řece Malselv. Její mohutnost budeme obdivovat u peřejí Malselvfossen. Pokračujeme dále na jih k Ofotfjordu na dohled nejdůležitějšího přístavu severu Narviku, tolik známého z dějin II. světové války. Naše putování po kouzelném souostroví Vesterálů a Lofot začne přejezdem mostu Tjelsundbrua z pevniny na ostrov Hinnoya a dále do Harstadu, hlavního města Vesterálů. Nocleh (2 noci).
6. den:
Snídaně, volný den. Dnešní den můžete věnovat odpočinku a prohlídce Harstadu nebo se fakultativně zúčastnit celodenního výletu do Andenes na ostrově Andoya na velrybí safari - výletu lodí za pozorováním mořských ptáků, tuleňů a velryb k podmořskému Bleik Canyonu. Po safari návrat zpět do hotelu. Nocleh.
7. den:
Snídaně. Dnes opustíme Vesterály, a vydáme se na Lofoty. Odpoledne máte možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Austvagoya ze Svolvaeru do pohádkového Trollfjordu (cca 3,5 hod.), krátká prohlídka centra lofotského souostroví Svolvaeru či některá ze zajímavých turistických tras v okolí umožní aktivně strávit dnešní odpoledne. Po návratu z Trollfjordu pokračujeme na ostrov Vestvagoya, návštěvou Lofot Viking Muzeum v Borgu se vrátíme o pár století zpět v čase. Příjezd na ubytování. Nocleh.
8. den:
Časnější snídaně. Ranní návštěva typické rybářské osady malebného Nusfjordu patřícího k nejhezčím na Lofotech. Dopoledne vyplujeme z Moskenes zpět na pevninu do Bodo (cca 4 hod). Cestou podél Saltfjordu zhlédneme pověstné mořské víry Saltstraumen. Zastavíme se na polárním kruhu a dojedeme na ubytování do Mo i Rana. Nocleh.
9. den:
Snídaně. Dnes nás čeká celodenní přejezd dále směrem na jih s krátkými zastávkami. Projedeme pod horským sedlem Korgfjellet s nádhernou vyhlídkou na horské štíty a část ledovce Okstibreen, zastavíme se u burácejících vodopádů Laksfossen. Naše trasa povede kolem jezera Snasa do historické osady Stiklestad. Tady padl r. 1030 král Olaf II. Haraldson v boji proti vojsku pohanských sedláků. Dojezd do Trondheimu. Nocleh (2 noci).
10. den:
Snídaně. Prohlédneme si první královské město Norska Trondheim. Uvidíte např. korunovační katedrálu Nidarosdomkirke, klenotnici s korunovačními klenoty, arcibiskupský palác, staré město, interiér královského paláce Stiftsgarden, pevnost Kristianfestning nad městem, přístav aj. Odpoledne volný program v Trondheimu. Nocleh.
11. den:
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Ostatní

Změna programu vyhrazena.
Poznámka: V případě nepříznivého počasí mohou být fakultativní výlety lodí na velrybí safari a do Trollfjordu zrušeny - řeší se aktuálně na místě.
Minimum účastníků: 25.
Fakultativní příplatky: Pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 10x večeře (9 790 Kč) • 1lůžkový pokoj (11 990 Kč) • výlet na velrybí safari - plavba cca 3-5 hodin za cca 1 100 NOK • lodní výlet do Trollfjordu cca 750 NOK • vstupy cca 42 EUR a 950 NOK.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Finsko v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat