Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

To nejlepší z Gruzie

Gruzie, Kombinace destinací

To nejlepší z Gruzie (hlavní fotografie)
  • To nejlepší z Gruzie (fotografie 2)
  • To nejlepší z Gruzie (fotografie 3)
  • To nejlepší z Gruzie (fotografie 4)
  • To nejlepší z Gruzie (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Bílé vrcholky Kavkazu kontrastují s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hřebenů. Navštívíme i odlehlou Horní Svanetii, asi nejkrásnější oblast celého Kavkazu, sevřenou pěti a čtyřtisícovými hřebeny ze severu i jihu a obývanou národnostní menšinou Svanů. Jejich vesnicím středověkého původu i vzhledu dominují kamenné obranné věže, do nichž se dříve vstupovalo tajnými podzemními chodbami.Poznejte skryté krásy této země v rozšířeném programu, obsahujícím lákavou směs různorodého poznávání s odpočinkem u moře a méně náročnými přejezdy.Velikost skupiny:8–14 účastníků.

Stravování

Polopenze.

Program

1.–2. den:
Letecky Praha – Tbilisi, přílet v noci, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

3. den:
Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařská oblast Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

4.–5. den:
Přejezd na sever Gruzie horskou silnicí přes hlavní hřeben Kavkazu (Křížový průsmyk – 2370 m) do Kazbegi, po cestě návštěva starobylé pevnosti Ananuri. Pěší výlet ke klášteru Cminda Sameba s vyhlídkou na dominantní horu Kazbek (5033 m) a k vodopádu.

6. den:
Mccheta  – duchovní centrum a bývalé hlavní město Gruzie s katedrálou Sveticchoveli a klášterem Džvari; Uplisciche – jeskynní město z 1. st. př.Kr.; Gori – Stalinův rodný dům a rozporuplné muzeum; Kutaisi – prohlídka historického centra, katedrála Bagrati z 11. st.

7. den:
Zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati  a klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni; největší gruzínská jeskyně Prometheus s projížďkou v loďce v rámci prohlídky; lázeňské městečko Tskaltubo, tzv. „Stalinovy lázně“ s koupelí v léčivé radonové vodě.

8. den:
Kaňon Okace – procházka po visutém chodníku podél skály a nad vodopády říčky Okace; průjezd údolím divoké řeky Inguri ze Zugdidi do Mestie – centra Horní Svanetie .

9. den:
Mestie – pěší výlet v okolí městečka, úchvatné výhledy na pětitisícové vrcholky Tetnuldi a krásnou dvojvrcholovou Ušbu, která je spolu s Elbrusem symbolem Kavkazu.

10. den:
Horské osady s typickými obrannými věžemi obklopené nádhernými velehorskými panoramaty, přejezd přes horské sedlo Ugyr až do nejodlehlejší osady Ušguli ; vycházka pod nejvyšší vrchol Gruzie - majestátní Šcharu, fakultativně možnost projížďky na koních.

11. den:
Návrat přes Zugdidi do přímořského letoviska Batumi – moderní "Dubaj Kavkazu", procházka po hlavní promenádě Batumi podél břehu Černého moře a společná večeře v restauraci na pláži.

12. den:
Odpočinek na pláži Černého moře; rozlehlá botanická zahrada u Batumi známá mnoha druhy japonských kamélií; „neturistické Batumi“ – nákupy adžárských specialit na místním trhu, lanovka na horu Mtirala, odkud se otevře panoramatický výhled na celé letovisko.

13. den:
Přesun do města Achalciche s dominantním opevněním Rabat.

14. den:
Prohlídka nádherného skalního klášterního komplexu Vardzia. Lázeňské město Bordžomi, slavné díky svojí minerální vodě. Procházka městským parkem podél řeky Bordžomula a ochutnávka minerální vody z pramenu. Přejezd do Tbilisi.

15. den:
Tbilisi – druhý den v nejhezčím městě Kavkazu; moderní budova Domu justicii, bleší trh, neměcká a turecká čtvrť města s příjemnými kavárničkami, visutou lanovkou na Želví jezero, tbiliské moře se sochou Matiane na kopci a nakonec burza smaltových šperků.

16. den:
Brzo ráno odlet do Prahy.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Gruzie v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat