Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Tajuplná Persie

Írán, Kombinace destinací

Strava Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 10 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 18 dní
Doprava Letecká , Vlastní
Další názvy
Napříč Perskou říší
Okruh Íránem
Velký okruh po Íránu
Velký okruh po Íránu [chybi info]
...
Cena za osobu od 59 800 Kč

Dostupných: 4 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Ostatní

Změna programu vyhrazena.
Poznámka: k získání víza do Íránu je nutné mít cestovní pas s biometrickými údaji. V cestovním pase nesmí být otisk razítka z izraelských hraničních přechodů. Ženy musí během zájezdu nosit šátek a nepřiléhavý oděv..
Minimum účastníků: 15.

Popis

Trasa zájezdu: Teherán • Hamadán • Qom • Kášán • Isfahán • Naín • Jazd • Kermán • Bám • Mahán • Sarvestán • Persepolis • Pasargad • Šíráz • Teherán.

Program

1. den:
Odlet z Prahy do Teheránu (s přestupem).
2. den:
Přílet do Teheránu, po vyřízení vstupních formalit odjezd do Hamadánu. Ubytování a dle časových možností krátký odpočinek. Odpoledne prohlídka města, při které uvidíte skalní nápisy Gádžnamé, mauzoleum Avíceny, hrobky Ester a Murdochaje, památník Baby Tahera. Večeře a nocleh.
3. den:
Snídaně. Přejezd kolem hlavního náboženského centra Qom až do Kášánu, kde si prohlédnete archeologickou lokalitu Tapeh Sialk s jedním z nejstarších chrámů mezopotámského typu zikkurat, historickým domem rodiny Borodžerdí a mešity Agha Bozorg. V podvečer příjezd do Isfahánu, večeře a nocleh.
4. den:
Snídaně. Celodenní prohlídka pohádkového města Isfahán (UNESCO), historické náměstí Nakš-e Džahán ("půl světa"), palác Ali Kapu, mešity Imáma a šejcha Lotfolláha, historické mosty přes řeku Zajandé - most Khaju a Si-o-seh pol se 33 oblouky. Večeře a nocleh.
5. den:
Snídaně. Odjezd do Jazdu, cestou zastávka u karavanseraje v Naínu. Prohlídka pouštního města Jazd, kde navštívíte zoroastriánské Věže ticha (místo, kde byli pohřbíváni příslušníci staroperského zoroastriánského náboženství), chrám Ataškadeh, kde plane věčný oheň a kde jsou malby proroka Zarathuštry. Navštívíte komplex Bagh-e Doulat Abad a Páteční mešitu. Večeře a nocleh.
6. den:
Snídaně. Odjezd do Kermánu. Při návštěvě města uvidíte komplex Ganž-Alí-Chán s bazarem, hamámem a karavanserají. Individuální volno na bazaru a také můžete navštívit krásnou čajovnu. Večeře a nocleh.
7. den:
Snídaně. Dnešní den navštívíte hliněné pohádkové město Bám, kde se v minulosti stýkaly různé kultury. Rayen – návštěva pevnosti, cestou zpět zastávka u svatyně Nematolláha Valího v Mahánu, která má nejhezčí minarety v celém Iránu. Návrat na hotel, večeře a nocleh.
8. den:
Snídaně. Cesta do Šírázu zajímavou horskou scenérií s obědem v místní restauraci. V Sarvestánu si prohlédnete palác, který sloužil jako královská obora, a projedete kolem slaného jezera Maharlo. Večeře a nocleh.
9. den:
Po snídani výlet do Persepole (rozsáhlý archeologický areál je na seznamu UNESCO). Persepolis založil Dáreios Veliký v r. 522 před n. l. a jedná se o velký komplex staroperských památek. Nákš-e-Rostám s hrobkami perských králů achajmenovské dynastie a reliéfy z doby sásánovské dynastie. Pasargad s hrobkou Kýra Velikého a zbytky paláců a pevností. Návrat na hotel, večeře a nocleh.
10. den:
Snídaně. Prohlídka Šírázu, města opěvovaného perskými básníky. Návštěva hrobky oblíbeného perského básníka Haféze, zahrady Eram (UNESCO) a citadely Kharima Khana. Navštívíte bazar a se Šírázem se rozloučíte u Koránové brány. Transfer na letiště a přelet do Teheránu. Cestou krátká zastávka u impozantní věže Svobody Azadi. Večeře a nocleh v Teheránu.
11. den:
Snídaně. Dnes si prohlédnete hlavní město Teherán s návštěvou nejvýznamnějších památek a muzeí např. historické Národní muzeum se sbírkou archeologických pokladů, městské opevnění a palác Golestán. V případě hezkého počasí výjezd na vyhlídku nad Teheránem, která bude jistě pěkným rozloučením s městem i celým Íránem. Na úplný závěr si vychutnáte folklórní večer s večeří. Po večeři transfer na letiště k vyřízení předodletových formalit.
12. den:
Velmi časně ráno odlet do Prahy (s přestupem).

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat