Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Cesta za perlami Islandu

Island, Kombinace destinací

Cesta za perlami Islandu (hlavní fotografie)

12% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní
Doprava Autobusová , Letecká
Další názvy
Cesta do země ohně a ledu 55+
Fly and drive - Island
Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu
Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu - Letecké víkend
...
Cena za osobu od 10 290 Kč

Dostupných: 167 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory Eurovíkendy

Program1.den: Odlet večer z Prahy do Keflavíku. Po příletu v nočních hodinách transfer do hotelu v Reykjavíku a ubytování. Nocleh.

2. den: Snídaně. Přes činnou sopku Hengill povede cesta do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament na světě a do biskupství Skálholt, známého ze slavného románu Gudmundura Kambana „Panna na Skálholtu". Po zastávce u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss bude následovat procházka po tajuplné černé pláži a úchvatný pohled na Atlantik z útesů Dyrhólaey na nejjižnějším mysu Islandu. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Celodenní výlet do nejznámější geotermální oblasti Landmannalaugar s barevnými liparitovými horami, horkými prameny a kouzelnými přírodními scenériemi, měnícími se doslova na každém kroku. Nebudou chybět krátké turistické procházky a koupel v horkých přírodních lázních. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Po úchvatné podívané na famózní gejzír Strokkur a „zlatý" vodopád Gullfoss, považovaný za nejkrásnější na ostrově, povede cesta horskou silnicí mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull do metropole severního Islandu Akureyri. Zastávka uprostřed neobydlené vysočiny v Hveravelliru proslulém horkými prameny. Prohlídka nejsevernější botanické zahrady světa Akureyri. Večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. Panoramatická cesta po severním pobřeží s nádhernými výhledy na oceán a zastávka ve starém rybářském městečku Húsavík s romantickým přístavem a velrybím muzeem. Vjezd do kaňonu Ásbyrgi a přejezd monumentálním údolím Jökulsárgljúfur k nejmohutnějšímu evropskému vodopádu Dettifoss. Prohlídka bahenních sopek a obrovských sirných pramenů Hverarönd u jezera Mývatn. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Celodenní výlet do oblasti v okolí jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Lávový labyrint Dimmuborgir, sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) a kráter sopky Leirhnjúkur (naposledy v činnosti před dvaceti lety) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná, stejně jako na pohled na "Boží vodopád" Godafoss při cestě na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně. Skanzen Glaumbaer a unikátní kostel v Pingeyrar jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě severním pobřežím ke kráteru Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskády vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole, korunované divokým vodopádem Barnafoss. Po příjezdu do Borgarnes ubytování. Večeře a nocleh.

8. den: Snídaně. Přejezd do Reykjavíku a prohlídka nejzajímavějších míst hlavního města ostrova. V podvečer návštěva proslulých termálních lázní Modrá laguna. Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy kolem půlnoci.

9. den: Ráno přílet do Prahy. Poznámka k programu: : V případě vhodných klimatických podmínek bude do programu zařazen lodní výlet s pozorováním velryb a nebude chybět ani koupání v termálních lázních.

Ostatní

. Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat