Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Ostrov Elba

Itálie, Elba

Strava Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 9 dní, 10 dní
Doprava Autobusová , Vlastní
Další názvy
Elba - Barevný klenot Toskánského souostroví
Hotel Elba
Ostrov Elba - Pobyt s výlety
Pirátské stezky na ostrově Elba
...
Počasí
6 °C - Jasno
6 °C - Jasno
Cena za osobu od 12 990 Kč

Dostupných: 1 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy

Popis

Elba – jeden z nejkrásnějších ostrovů toskánského souostroví, jedinečné pláže s malebnými zátokami, tyrkysově modrá voda, nádherné hory, omračující vyhlídky, zajímavá historie a výtečná toskánská kuchyně, vytváří z ostrova atraktivní místo nejen pro odpočinkovou dovolenou. Na své si přijdou i milovníci turistiky a cyklistiky, doporučujeme využít síť pěších stezek a cyklostezek, které křižují celý ostrov. Elba nabízí i skvělé podmínky pro potápění, a to jak pro začátečníky, tak i pro zkušené potápěče. Zájezd provází Mgr. Dana Kelblová Pisa – ostrov Elba: Portoferraio - San Martino - Poggio - Marciana - Marciana Marina - NP Arcipelago Toscano - Monte Capanno - Porto Azzuro - Capoliveri - poloostrov Calamita.

Ubytování

Hotel *** - umístěný uprostřed zálivu Viticcio u pláže s průzračným mořem. Součástí hotelu je i terasa s hotelovým barem, bazénem, lehátky a slunečníky. Zdarma zapůjčení horských kol, za poplatek jsou k dispozici vířivky Jacuzzi. Křišťálové moře vzdálené cca 200 m přímo vyzývá ke šnorchlování.

Program

1. den zájezdu V odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
2. den zájezdu Ráno krátce navštívíme PISU (UNESCO), v minulosti námořní velmoc soupeřící s Benátkami a Janovem. Prohlídka monumentálního komplexu na travnatém náměstí Piazza dei Miracoli , šikmá věž, katedrála, baptisterium. Pokračujeme trajektem na Elbu, ubytování v hotelu v přímořském letovisku zálivu Viticcio.
3. den zájezdu Pobyt u moře, individuální volno, bohaté možnosti výletů.
4. den zájezdu Výlet do PORTOFERRAIA , hl. město Elby, někdejší římský přístav. Procházka uličkami historického centra, středověké hradby a pevnosti, starý přístav Darsena, Napoleonova Villa dei Mulini s nádhernou terasovitou zahradou, pevnost Forte Stella aj., fakultativní cca 1 hod. plavba podél ostrova s krásnými výhledy na hory a tiché zátoky ostrova. V nedalekých horách, ve vnitrozemí navštívíme druhou Napoleonovu vilu – San Martino , sbírky spojené s Napoleonovou osobností. Návrat na hotel, koupání.
5. den zájezdu Pobyt u moře, individuální volno, možnosti pěší i cyklo turistiky, potápění, šnorchlování.
6. den zájezdu Vnitrozemí, kamenné vesničky a hory ostrova v NP Arcipelago Toscano. POGGIO , půvabná vesnička plná příkrých dlážděných uliček, nádherné výhledy na Marcianu Marinu a pobřeží. Neméně půvabná středověká MARCIANA , fakultativně vyjedeme lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanno (1018 m), za jasného počasí s výhledy až na Korsiku. Cestou zpět návštěva "maríny" a vyhlášeného letoviska MARCIANA MARINA , prohlídka, možnost koupání, oblázkové pláže, skvělá kuchyně. Doporučujeme ochutnat typické a oblíbené Lo Stoccafisso alla Riese (směs ančoviček, rajčat, bazalky, cibule, černých oliv a kapar).
7. den zájezdu Pobyt u moře , individuální volno a půldenní výlet na jihovýchodní část ostrova. Čeká nás rybářské městečko PORTO AZZURO s pevností Longone, vybudovanou Filipem III. Španělským, historické centrum s krásným náměstím. Poloostrov Calamita, významné naleziště minerálů (ametystu, růžového křemene, turmalínu aj.), ostře se zvedající Monte Calamita se svými 413 m.a vnitrozemské CAPOLIVERI (UNESCO) ostrovní městečko obklopené známými viniceni, na vrcholu kopce s úzkými, příkrými uličkami a závratnými výhledy.
8. den zájezdu Pobyt u moře, individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd na pevninu a do republiky
9. den zájezdu Návrat do ČR v dopoledních hodinách.Podnadpis : PERLA TOSKÁNSKÉHO SOUOSTROVÍTyp ubytování (např. Hotel ***, Stan ...) : Hotel***

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat