Vyhledat zájezd

Sicílie s výletem na Liparské ostrovy

Itálie, Kombinace destinací

Sicílie s výletem na Liparské ostrovy (hlavní fotografie)

55% sleva až

Strava All inclusive, Bez stravy, Dle popisu, Dle programu, Plná penze, Polopenze, Snídaně, according to program, polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 2 dny, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 16 dní
Doprava Autobusová , Letecká , Vlastní
Další názvy
ANTIKA A RENESANCE
BENÁTKY a zámek Miramare s koupáním
CESTA ZA ETRUSKY a největší krásy na pomezí Lazia, Toskánska a Umbrie
Ischia a další poklady Kampánie 6 denní
...
Cena za osobu od 1 299 Kč

Dostupných: 174 zájezdů Zobrazit zájezdy

Lyžařské zájezdy Dovolená s dětmi Adventní zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Palermo - Agrigento - Syrakúsy - Catania - Taormina - sopka Etna Sicílie – často neprávem opomíjená – patří k nejkrásnějším částem Itálie. Je pravou perlou mezi ostrovy Středozemí a díky své strategické poloze mezi Afrikou a Evropou o její ovládnutí v průběhu staletí usilovali mnozí dobyvatelé. Svoji stopu zde zanechali Féničané, Řekové, Římané, Arabové, Normani, Španělé, Francouzi a další. Vznikla tak fascinující mozaika nejrůznějších architektonických a uměleckých stylů i lidových zvyků. Stejně různorodé a jedinečné jako tyto tradice jsou i divoké přírodní scenérie ostrova. Díky velmi příznivým klimatickým podmínkám je možné objevovat krásy Sicílie v průběhu celého roku. Termín | 9.–16. října 2017 Cena | 22 950 Kč (včetně letištních tax) Fakultativně | 7 večeří v hotelu 2 450 Kč, transfer Brno–letiště–Brno za cenu 500 Kč jedním směrem (transfer se uskuteční při minimálním počtu 15 osob).

Program

Den 1: Odlet z letiště v Praze nebo Vídni (bude upřesněno) pravidelnou linkou na Sicílii. Po příletu prohlídka barokní Catanie – města ležícího pod sopkou Etna a postaveného z černého lávového kamene: katedrála s hrobkou skladatele Vincenza Belliniho, jehož ostatky sem byly přeneseny z Paříže. Ubytování v Catanii, nocleh.
Den 2: Po snídani odjezd do Taorminy, ležící na vysoké terase nad Jónským mořem a patřící k nejkrásněji položeným místům na Sicílii. V pozadí se tyčí majestátní kužel Etny. K nejvýznamnějším památkám patří řecké divadlo ze 2. století. Výjezd na Etnu (3 343 m), která je nejvyšší činnou sopkou v Evropě, možnost výstupu k některému z bočních kráterů. Návrat na ubytování.
Den 3: Po snídani odjezd na výlet do Syrakús. Město ležící na ostrově je jedním z nejnavštěvovanějších na Sicílii a pyšní se bohatou historií. Nejprve prohlídka archeologického areálu zahrnujícího řecké divadlo a starověké lomy na kámen s jeskyní nazývanou Dionýsovo ucho. Poté střed města s centrálním náměstím Piazza Archimede, obklopeným starými paláci, dóm s barokním průčelím a krásná pobřežní promenáda Foro Italico. Návrat na ubytování.
Den 4: Po snídani odjezd do poklidného barokního městečka Piazza Armerina. Poblíž města se nachází Villa Romana del Casale – prohlídka unikátní římské vily ze 4. století pohřbené ve 12. století nánosem bahna a znovuobjevené ve 20. století. Dále Agrigento – staré město a nedaleké Údolí chrámů se souborem řeckých staveb. Ubytování a nocleh.
Den 5: Po snídani odjezd do Selinunte – rozsáhlý archeologický park s výborně zachovanými řeckými chrámy v dórském stylu. V odpoledních hodinách příjezd do Palerma – autobusová a pěší prohlídka hlavního města Sicílie: katedrála, arcibiskupský palác, přístav, Piazza Pretoria, bývalý královský zámek. Výlet ke starobylému klášteru Monreale, který je nejvýznamnějším poutním místem ostrova. Návrat do Palerma, ubytování a nocleh.
Den 6: Po snídani individuální volno v Palermu, nebo možnost výletu do Mondella – rekreační oblasti města s krásnými vilami a plážemi, volno na koupání. Odpoledne Cefalu – rybářské městečko ležící na krásném místě mezi mořem a vysokou, téměř kolmou skalní stěnou nazývanou La Rocca které je známé svou impozantní katedrálou. Ubytování, nocleh.
Den 7: Po snídani celodenní výlet na Liparské ostrovy, nazývané též podle boha větru Aiolské, plavba trajektem z Milazza na ostrov Vulcano, zde možný výstup ke kráteru sopky a koupel v sirném jezírku nebo v moři vyhřátém sopečnými výpary. Odpoledne návrat do Milazza a přejezd na ubytování.
Den 8: Po snídani krátké osobní volno a transfer na letiště. Odlet do Prahy/Vídně.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat