Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

To nejlepší z Izraele

Izrael, Kombinace destinací

To nejlepší z Izraele (hlavní fotografie)

6% sleva až

Strava Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní
Doprava Letecká
Další názvy
55+ Izrael - Velká Cesta Do Svaté Země
Izrael - Jordánsko
Izrael - Jordánsko. Paralely a kontrasty
Izrael - Klasický Okruh
...
Cena za osobu od 25 990 Kč

Dostupných: 40 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Popis

Tel Aviv | Caesarea | Haifa | Akko | Tabgha | Kapernaum |Genezaretské jezero | Nazaret | Beith Shean | Jeruzalém | Betlém | Mrtvé moře | Massada.

Program

1.den: Odlet z Prahy do Tel Avivu v poledních hodinách, po příletu transfer z letiště a odjezd do přímořské Netanye, ubytování, večeře.

2.den: Po snídani odjezd na sever země do oblasti Galilea. Cestou zastávka v Caesarei s prohlídkou římského amfiteátru, zbytků Herodova paláce a dalších vykopávek antického města. Přejezd do Haify, kde navštívíme horu Karmel, odkud se otvírá nádherný pohled na celé město s přístavem, a Akku s návštěvou podzemního křižáckého města a historického přístavu. Odjezd do Nazaretu, křesťanské poutní místo s jeskyní Svaté rodiny v kostele sv. Josefa a nedalekou horou Tábor, s návštěvou chrámu Zvěstování. Večeře a nocleh v Tiberias.

3.den: Snídaně, výlet lodí po Genezaretském jezeře s významnými historickými a náboženskými lokalitami v okolí. Tabgha spojená se zázrakem děleni chleba a ryb, hora Blahoslavenstvi a na východní straně národní park Kursi přinášející řadu informací o minulosti Židů, Byzanců i o Ježíšovi, kde se nacházejí mj. zbytky staré židovské vesnice, ruiny byzanského kláštera atd. Posledním zastavením v Gallilei bude Jardenit, místo křtu na řece Jordan . Přejezd přes Jordánskou nížinu do Jeruzaléma. Ubytování a večeře v Jeruzalémě.

4.den: Snídaně, celodenní prohlídka Jeruzaléma -Olivetská hora s panoramatickým pohledem na město, návštěva Getzemanské zahrady a chrámu Národů, Staré město vč. křesťanské a židovské čtvrti (Křížová cesta, chrám Sv. Hrobu, Zeď nářků, Cardo). Odpoledne výlet do Betléma s prohlídkou chrámu Narození páně, návrat do Jeruzaléma, večeře a nocleh v Jeruzalémě.

  5.den Snídaně, odjezd k Mrtvému moři. Zastávka v přírodní rezervaci Ein Gedi, - nádherná oáza v pusté krajině s několika prameny a bujnou tropickou a pouštní vegetací a mnoha pouštními živočichy. Při dostatku času možnost malého výletu k úchvatným vodopádům. Masada - výjezd lanovkou na pevnost spojenou s králem Herodem i s první židovskou válkou proti Římanům. Odpoledne dojezd k Mrtvému moři, zastávka k odpočinku s možností koupání. Návrat do Jeruzaléma. Večeře.

6.den: Snídaně, pokračování v prohlídce Jeruzaléma, panoramatická okružní jízda novými částmi Jeruzaléma, zastávka u izraelského parlamentu, návštěva izraelského muzea a památníku holocaustu Yad Vashem, prohlídka vybraných historických míst na hoře Sion- hrob krále Davida, zakladatele Jeruzaléma před 3000 lety, kostel Zesnutí Panny Marie a další. Návrat do hotelu. Večeře

7.den: Snídaně, odjezd do Jaffy – návštěva jednoho z nejstarších měst světa, které je dnes součástí moderního Tel Avivu. Okružní jízda, volno, V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

.

Ostatní

Atraktivní program, vstupy v ceně, komplexní poznání biblických památek a míst Změna programu vyhrazena.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat