Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Jordánsko - země mlékem a medem oplývající

Jordánsko, Kombinace destinací

Jordánsko - země mlékem a medem oplývající (hlavní fotografie)

8% sleva až

Strava Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Izrael - Jordánsko
Izrael s výletem do Jordánska - Koupání ve čtyřech mořích
Jordánsko a Izrael - bilbické památky a Mrtvé moře
Jordánské království, biblické památky, odkaz antiky a křižácké hrady
...
Cena za osobu od 29 990 Kč

Dostupných: 7 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy

Popis

8denní pobytově-poznávací zájezd.

Program

1. den
Odlet z Prahy. Přílet do Ammanu, přivítání na letišti, transfer do hotelu v Ammanu. Ubytování, večeře, nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do starověkého města Jerash, které leží asi 50 km od hl. města Ammánu a které bylo údajně založeno Alexandrem Makedonským ve 4. stol.př.n.l. Největšího rozkvětu město dosáhlo ve 2. stol.n.l., ale r. 749 postihlo město zemětřesení a silně ho poškodilo. V komplexu budete moci obdivovat pozůstatky chrámu Artemidy a Dia s 15 sloupy, dva amfiteátry, hipodrom, komplex římských lázní, bohatě zdobenou fontánu a několik kostelů. Poté budete pokračovat na sever do malebného místa Ajloun, které patří k nejdůležitějším ekologickým a historickým místům Středního východu a leží v malebném zeleném údolí. Navštívíte známou pevnost Qal’at Ar-Rabad, která je typickým příkladem islámské architektury. Strategickou pozici zajišťuje umístění na kopci, odkud je vidět na Jordan Valley, do Sýrie, Libanonu, Izraele a Jordánska. V níže položených místech kolem hradu se pěstují olivy a chládek obstarávají piniové háje. Návrat zpět do Amánu a krátká okružní jízda městem (cca 2 hod.), během které uvidíte Archeologické muzeum, folklórní muzeum, Citadelu a Amfiteátr. Večeře a nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Madaba, města známého slavnými byzantskými a umayyadskými mozaikami. Pokračujeme na horu Mt. Nebo, odkud Mojžíš uviděl zemi zaslíbenou, kam nikdy ale nevstoupil. Naskytne se Vám odtud také úchvatný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé Moře. Po Královské cestě se vydáme do Keraku – města s mohutnou zříceninou křižáckého hradu ze 12. století, a dále do Petry. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den
Snídaně. Celodenní návštěva růžového skalního města Petra, jednoho ze 7 divů světa zapsaného na seznamu UNESCO. Město původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tři údolí. Bylo založeno asi mezi 3. stol.př.n.l. a 1. stol. n.l. V tu dobu zde žili Nabatejci a Petra se stala hlavním městem jejich království. Všechny stavby byly vytesány do pískovce. Město dosáhlo největšího rozkvětu a významu kolem roku 62 př. n. l., kdy tu žilo kolem 30000 lidí. Petru opustili poslední obyvatelé po druhém ničivém zemětřesení v 6. stol. n. l. Údolí upadalo postupně v zapomnění. Stala se tajemstvím místních beduínů, kteří existenci skalního města pečlivě skrývali před světem. Petra je také často využívána jako kulisa v mnoha filmech. Večeře, nocleh.

5. den
Snídaně. Pokračování cesty na jih, cestou zastávka v unikátní přírodní památce Wadi Rum, spojené s legendárním hrdinou Lawrencem z Arábie. Projížďka jeepy v nádherné pouštní krajině s bizarními skalními útvary.Poté pokračování do Aqaba k Rudému moři, krátká okružní jízda. Ubytování v Aqaba, večeře a nocleh.

6. den
Snídaně. Odpočinek u Rudého moře – koupání, šnorchlování, možnost potápění. Večeře a nocleh.

7. den
Snídaně. Odjezd do Betanie (na seznamu UNESCO), místa křtu Ježíše Krista. Poté odjezd k nejnižšímu bodu naší planety – Mrtvému moři s extrémně vysokým obsahem solí a minerálů. Koupel v Mrtvém moři je opravdu velmi silným zážitkem. Ubytování, večeře a nocleh.

8. den
Snídaně. Volno. Transfer na letiště, odlet do Prahy, přílet do Prahy.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat