Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Okruh po Kapverdských ostrovech

Kapverdy, Kombinace destinací

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 9 dní, 12 dní, 13 dní, 16 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Kombinace Royal Horizons Boavista a Oa Belorizonte
Cena za osobu od 48 990 Kč

Dostupných: 1 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy

Program

Den 1: PRAHA – KAPVERDY: Odlet z Prahy, přílet na Kapverdy, transfer do hotelu, ubytování, prohlídka v oblasti Santa Maria, volno, nocleh.

Den 2: OSTROV SAL: Snídaně, zamíříme na východ ostrova k místu s názvem Pedra de Lume Salt Pans. Voda je zde 26x slanější než v moři. Kolem solných dolů sjedeme do hlavního města Espargos. Po procházce městem a návštěvě vyhlášeného Café Bom Día budeme pokračovat úrodnou oblastí Terra Boa do Buracony s přírodními bazény, kde se můžete vykoupat a obdivovat Olho Magico – magické oko. Po obědě v tradiční hospůdce zavítáme k impozantním písečným dunám. Návrat do hotelu, volný čas, nocleh.

Den 3: OSTROV SANTIAGO: Snídaně, dopoledne volno. V poledne odlet na ostrov Santiago. Jedná se o nejhustěji obydlený ostrov Kapverd. Sídlí zde vláda a většina ambasád. Prohlídku ostrova zahájíme v původním hlavním městě Cidade Velha. Navštívíme Forte Realle de Sao Felipe, neslavně známé místo, kde se obchodovalo s otroky mezi Amerikou a Afri - kou, dále pak Pelourinho Sé Catedral. The Church of Noska Senhora do Rosário. Pokračujeme do města Praia. Nocleh.

Den 4: OSTROV SANTIAGO – OSTROV FOGO: Snídaně, odjezd do vesnice Rui Vaz a dále k významnému kapverdskému vodnímu dílu Barragem do Poilao. Cesta pokračuje do města Santa Cruz, které je rodištěm dvou významných místních hudebníků – Organda Pantera a Catcháse. Návrat do Praie, pokračování v prohlídce města. Odpoledne odlet na ostrov Fogo. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

Den 5: OSTROV FOGO: Na ostrově Fogo je velmi různorodá a rozmanitá krajina, ostrovu vévodí démonický vulkán. Navštívíme město Sao Felipe, které je známo budovami sobrados, což jsou tradiční koloniální domy. Po návštěvě města se vydáme ke kráteru vulkánu Cha des Caldeiras. Nezapomenutelný zážitek, scenérie vulkánu kontrastující s vinicemi, zahradami a písečnými plážemi. Obyvatelé ostrova stavěli své domy z černého vulkanického kamene a jsou pro ostrov typické. Spatříte jednu z vesnic, které byla zcela zničena při erupcích vulkánu v letech 2014/2015. Po obědě ochutnáme kapverdskou kávu a také víno místní produkce známé jako Manecon.

Den 6: OSTROV SAO VINCENTE: Snídaně, ráno odlet na ostrov Sao Vincente, kterému se také říká ostrov básníků a hudebníků. Prohlídku ostrova začneme ve městě Mindelo. Jedná se kosmopolitní, tolerantní město s dobře zachovalou koloniální architekturou. Přátelští obyvatelé, hudba, bary a hospůdky (nejznámější jsou Café Royal a Café Lisboa) jsou pro ostrov typické. Navštívíme repliku Torre de Belém, která se restauruje a nachází se v přístavu Porto Grande. Ve vnitrozemí ostrova navštívíme místa Calhau, Praia Grande a Baia das Gatas, kde se každoročně konají festivaly africké hudby ze západní části.

Den 7: SANTO ANTAO - SAL: Snídaně, odjezd do přístavu a cesta trajektem na ostrov Santo Antao, který je nejzápadnější a druhý největší z Kapverdských ostrovů. Sao Vicente je oddělený kanálem Canal de Sao Vicente. Celodenní prohlídka ostrova, který je tvořen výhradně z vulkanického materiálu. Nejvyšší horou je Topo de Coroa, dosahující výšky 1979 m. Ostrov je rozdělen od severu k jihu pohořím, které bylo dlouho považováno za neproniknutelné, ale nyní již pohoří křižuje silnice. Budeme pozorovat sopky, nádhernou přírodu, navštívíme hlavní město Ponta do Sol na severním pobřeží. Odpoledne návrat trajektem na ostrov Sao Vicente a odlet na ostrov Sal.

Den 8: ODLET Z OSTROVA SAL DO PRAHY:

Den 9: PŘÍLET DO PRAHY:

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat