Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Safari okruh Keňou s pobytem u moře

Keňa, Kombinace destinací

Safari okruh Keňou s pobytem u moře (hlavní fotografie)

30% sleva až

Strava All inclusive, Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 18 dní, 19 dní, 24 dní, 25 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Adventure safari v Keni
Amboseli, jezero Naivasha a Masai Mara safari
Camping Amboseli a Tsavo Safari v Keni
Camping Masai Mara Safari v Keni
...
Cena za osobu od 31 390 Kč

Dostupných: 1 872 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Luxusní dovolená Poznávací zájezdy

Program

1. den:
Odlet z Prahy přes Istanbul do Mombasy.2. den:
Přílet do Mombasy v časných ranních hodinách, transfer z letiště do hotelu na severním pobřeží, nocleh.

3. den:
Po snídani odjezd z pobřeží do vnitrozemí po hlavní silnici směřující do Nairobi. Cesta vede vzhůru do náhorních plání největšího národního parku Keni – Tsavo. Příjezd do jeho západní části a první pozorování zvěře. Oběd v lodge, v níž bude organizováno i ubytování. Odpoledne pokračování safari a návštěva útočiště nosorožců. Večeře a nocleh v srdci národního parku.

4. den:
Časně ráno po snídani odjezd romantickou krajinou utvářenou sopečnou činností vulkánu Chyulu do národního parku Amboseli, který leží přímo na úpatí majestátního Kilimandžára s vrcholkem pokrytým věčným sněhem a ledem. Oběd a ubytování v lodge v srdci tohoto nejnavštěvovanějšího národního parku Keni, který je proslulý velkým bohatstvím zvěře, zejména sloních stád. Odpoledne fakultativně možnost prohlídky „manyatty“ - tradiční vesnice hrdých Masajů, kteří si dodnes uchránili své tradice i primitivní způsob života. Odjezd na safari v národním parku, večeře a nocleh ve zmíněné lodge.

5. den:
Po snídani pokračuje cesta na sever do náhorní roviny, v níž leží metropole země Nairobi. Průjezd městem, jemuž dominuje nejvyšší budova Afriky a Památník nezávislosti. Úrodná vysočina s téměř evropským klimatem nás zavede přímo na okraj Východoafrického příkopu, kde gigantické propadlině v zemské kůře dominuje vulkán Longonot: Právě tady se ve vzdálené budoucnosti odtrhne východní Afrika od zbytku kontinentu. Panoramatická jízda končí na březích jezera Naivasha, které je významnou ornitologickou rezervací. Oběd a ubytování v moderní lodge, vyzdobené v typickém africkém stylu a obklopené působivou zahradou. Volno nebo fakultativně možnost plavby lodičkou po jezeře za bližším obhlédnutím hrochů a ptáků s možností krátkého safari. Večeře a nocleh.

6. den:
Po snídani odjezd obilnicí východní Afriky směrem na jihozápad k branám jedné z nejkrásnějších a nejbohatších přírodních rezervací východní Afriky – legendární Masai Mara. Tato proslulá rezervace zvěře je pokračováním národního parku Serengeti, který sem zasahuje z Tanzanie a je světoznámý stády africké zvěře a bohatstvím výskytu lvů a slonů. Po obědě první safari v národním parku, zaměřené na stopování „Velké pětky“. Večeře a nocleh v lodge na okraji rezervace.

7. den:
Celodenní safari nás zavede hluboko do nitra unikátního území na dně Východoafrického příkopu. Během nezapomenutelné objevné cesty rozlehlými savanami Masai Mara bude možnost pozorovat nejen řadu exotických zvířat (impaly, gazely, žirafy, zebry, slony, buvolce, pakoně, pštrosy, paviány, lvy, při troše štěstí i nosorožce a gepardy). Oběd formou balíčku, malý piknik pod osamoceným stromem v savaně. Večeře a nocleh v lodge na hranici Masai Mara.

8. den:
Po snídani odjezd z Masai Mara rozlehlými pláněmi území Masajů, během níž kromě jejich stád krav, koz a ovcí téměř jistě uvidíte ještě zebry, žirafy a různé druhy antilop a gazel: Zvířata hranice rezervace neznají… Po dálnici příjezd do Nairobi, kde následuje hostina v proslulé restauraci Carnivores, kdy máme jedinečnou příležitost ochutnat u nás méně běžné druhy masa: Velblouda, pštrosa ale i třeba krokodýla. Odpoledne transfer na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta s navazujícím linkovým letem do Mombasy. Transfer z letiště do hotelu dle Vaší volby. Nocleh v pobytovém hotelu na pobřeží. 9. - 1

0. den:
Relaxační pobyt na pláži s možností odpočinku a koupání v moři, večeře, nocleh. 11. den:
Snídaně, v pozdních večerních hodinách transfer na letiště a odlet přes Istanbul do Prahy. 12. den:
Přílet do Prahy. Co byste měli vědět o safari Safari uvnitř národních parků se organizuje většinou osmimístným minibusem s odklápěcí střechou, kde lze za jízdy stát nebo sedět. Každý má místo u okna – viz naše foto, které je nad všechny popisy v kapitole pobytových zájezdů do Keni. Nelze očekávat, že po prvních pěti minutách uvidíte podél cesty naaranžovaná zvířata. Naopak kouzlem safari je, že nikdy není jisté, kde se zvířata nacházejí. V čele výletů jsou zkušení vůdci, kteří znají přibližnou polohu výskytu stád a navíc komunikují s ostatními průvodci mobilem a získávají tak nejčerstvější informace o výskytu zvěře, aby jejich stopování dopadlo úspěšně. V národních parcích se bydlí v tzv. lodgích, což jsou stylová ubytovací zařízení, řešená v typickém africkém stylu nebo v kempech, kde bývají k dispozici bungalovy nebo luxusně vybavené stany.

Ostatní

Cena se může změnit v závislosti na změně vstupného do národních parků. Program se může změnit v závislosti na pohybu zvěře.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat