Vyhledat zájezd

Jižní Madagaskar - Ostrov Lemurů A Baobabů

Madagaskar, Kombinace destinací

Strava Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 9 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 20 dní, 21 dní, 22 dní, 23 dní, 27 dní
Doprava Letecká
Další názvy
JAR, Madagaskar - Afrika a lemuři (Komfort)
Jižní Madagaskar - Ostrov lemurů a baobabů
Krásy nedotčené přírody Madagaskaru
Madagaskar
...
Cena za osobu od 79 860 Kč

Dostupných: 2 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Největší ostrov Indického oceánu a čtvrtý na celém světě je skutečný přírodní div. Ač leží pouhých 400 km od Afriky, jeho flóra a fauna jsou naprosto unikátní! Deštné pralesy plné lemurů, chameleónů, endemických druhů ptactva, zajímavé baobaby. NP Andasibe s největším druhem lemura Indri indri. Jeden z nejkrásnějších parků Madagaskaru – NP Ranomafana. Skalní města národního parku Isalo. Půvabné ostrůvky, jeskyně s křišťálově modrými lagunami, pláže Indického oceánu.

Program

1. -2. den

Letecky na MADAGASKAR. Přílet do hlavního města Antananarivo. Přejezd do Andasibe.

3. -4. den

Ranní vstup do NP Mantadia – divoký primární les, lemuři, plazi. Možnost noční prohlídky. Ranní návštěva lesa okolo Andasibe. Výprava za sifaky velkými. Zahrada orchidejí. Tropický deštný prales s mnoha druhy lemurů včetně největšího lemura na ostrově - Indri indri, který vydává zvuky podobné zpěvu. Rezervace je známá svou endemickou faunou a flórou. Kromě lemurů zde lze obdivovat orchideje, chameleóny, bodlíny a mnoho druhů ptactva. Návrat do hlavního města Antananarivo.

5. den

Putování do bývalého lázeňského městečka Antsirabe. Cesta svěže zelenou farmářskou krajinou s rýžovými poli a zajímavě erodovanými kopci zvanými „lavaky“. Prohlídka „Vodního města“ – městečka, jehož jméno je inspirováno výskytem množstvím termálních pramenů a dvou jezer, a „Města rikší“ – pojmenovaného podle velkého počtu těchto dopravních prostředků. První seznámení s místní kulturou. Exkurze do manufaktury na zpracování polodrahokamů a dalších tradičních řemesel.

6. den

Výlet do pohoří Ibity (2 254 m), ojedinělého ostrůvku původní fauny a flóry uprostřed zemědělské krajiny. Tajemná vnitřní údolí protkaná jeskyněmi. Návštěva vulkanického jezera Tritriva opředeného legendou.

7. -8. den

Ambositra, centrum dřevořezbářské oblasti Zafimaniry. Balkóny i okenice s pozoruhodnou dřevořezbou. Proslulý NP Ranomafana. Během pěší túry odhalíme taje deštného pralesa. Pozoruhodná flóra i fauna. Orchideje, stromové kapradiny, obrovské bambusy. 12 druhů lemurů, chameleoni, žáby, endemičtí plazi a více než 100 druhů ptactva. Podaří se nám spatřit lemura zlatého? Večerní výprava za zajímavými nočními obyvateli pralesa. Přejezd do Fianarantsoa. Druhé největší město je intelektuálním centrem ostrova, známé je také jako město vína. Prohlídka starého města.

9. den

Pokračování dále na jih. Zastávka v městečku Ambalavao. Přádelna na výrobu hedvábí. Centrum ruční výroby papíru podle tradičních metod známých ve starověkých arabských zemích. Sjezd z náhorní plošiny na rozlehlé pláně. Cestou zastávka v rezervaci Anja s možností pozorování lemurů a chameleonů v jejich přirozeném prostředí. Městečko Ranohira.

10. den

NP Isalo. Pískovcový masiv vytvarovaný erozí do neuvěřitelných útvarů. Hluboce zařezané kaňony. Oblast podobná arizonským pískovcům. Jedinečná endemická flóra a fauna. Budeme mít štěstí na lemura katu s krásně pruhovaným ocasem či líně si hovící sifaky? Posvátná oblast pro kmen Baro. Své mrtvé ukládali do pohřebních jeskyň. Přírodní laguna s křišťálově čistou vodou láká k osvěžení.

11. den

Krajina porostlá vysokými keři a lesy na území místního etnika Mahafaly. Cesta kolem posvátných hrobek mrtvých zdobených dřevěnými soškami a rohy býků zebu. Jeskyně Sarodrano s přírodní studnou plnou křišťálově modré vody. Možnost osvěžujícího koupání. Přístav Tulear jako hlavní vývozní uzel pro sisal, mýdlo, bavlnu, rýži… Bílý přístav, široké bulváry lemované francouzskou koloniální zástavbou. Letovisko Ifaty.

12. -13. den

Odpočinek u moře na sněhobílých plážích. Možnost šnorchlování a potápění. Návštěva centra pro záchranu želv. Baobaby v rezervaci Reniala. Projížďka tradiční pirogou ke korálovému útesu.

14. -15. den

Návrat zpět do Tulearu. Letecký přesun do hlavního města Antananariva. Posvátný pahorek malgašských králů Ambohimnaga (UNESCO). Večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Ostatní

Akce určená pro milovník přírody. Madagaskar lze nazvat díky bouřlivé geologické historii a s tím spojeným přírodním vývojem unikátem. Chcete-li zažít jedinečnou pestrost ve většině endemické fauny a flóry v kombinaci s poznáním zajímavého malgašského etnika, jsou akce na Madagaskar pro vás to pravé. Cesta na Madagaskar je opravdovou lahůdkou nejen pro nadšené fotografy. Akce nepatří k fyzicky náročným. Program je rozvržen v pozvolném tempu. Pro přepravu budeme využívat pronajatou dopravu (mikrobusy), projedeme se i lodí. Úsek Toliara - Antananarivo překonáme letecky. Ubytováni budeme v hotelech střední turistické kategorie se snídaní.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat