Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Památky UNESCO a lázně jižního Maďarska

Maďarsko, Kombinace destinací

Památky UNESCO a lázně jižního Maďarska (hlavní fotografie)

10% sleva až

Strava Dle programu, Polopenze, Snídaně, polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 1 den, 2 dny, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní
Doprava Autobusová , Vlastní
Další názvy
Babí léto s termálními lázněmi v Egeru
Advent na dvoře císařů aneb luxusní adventní víkend s koupáním
Advent v Budapešti a termály
Adventní Bratislava, Budapešť a termály Velký Meder
...
Cena za osobu od 650 Kč

Dostupných: 31 zájezdů Zobrazit zájezdy

Adventní zájezdy Poznávací zájezdy Hory a jezera Lázně a wellness

Popis

Pannonhalma • Veszprém • Tihany • Pětikostelí • Badacsony • Harkány • Zalakaroš.

Program

Den 1: Odjezd z Brna ze stanoviště v 6 hodin, přes Bratislavu a Győr do Pannonhalmy kde se nachází benediktinské opatství založené v roce 996 svatým Štěpánem, pozdějším prvním uherským králem, ve kterém vznikly nejstarší maďarské literární památky (UNESCO). Poté Veszprém, věnné město uherských královen, procházka centrem – radnice, Petőfiho divadlo, Hradní vrch. Odjezd do Tihany – městečko na poloostrově nad jezerem Balaton. Návštěva skanzenu lidové architektury (UNESCO), malá turistika, možnost ochutnávky tradiční a vyhlášené rybí polévky halászlé v jedné z mnoha hospůdek. Ubytování v hotelu.
Den 2: Po snídani odjezd přívozem přes jezero Balaton do Siófoku – projížďka největším letoviskem na jižní straně Balatonu. Pécs neboli Pětikostelí – prohlídka města známého jako Sopianae už v době Římanů, ve kterém se po bitvě u Moháče usídlili Turci a zanechali po sobě množství islámských památek. Prohlídka pohřebních komor z římského období (UNESCO) a dómu – bývalé mešity. Odpoledne koupání v termálních lázních v Dombóváru, fakultativní večeře v maďarském stylu, ubytování, nocleh.
Den 3: Po snídani odjezd do Harkány, koupání v jedněch z největších termálních lázní Maďarska. Odpoledne strávíme ve vinařské oblasti Villány-Siklós, zdejší vinohrady jsou malebně umístěné na svazích pohoří vulkanického původu. Vína z této oblasti jsou odborníky považována za nejlepší z celé země. Můžeme navštívit i tradiční sklípek s degustací a nákupem vína. Navečer návrat na ubytování, nocleh.
Den 4: Po snídani odjezd do Zalakaroše – vyhlášených termálních lázní v blízkosti západního břehu Balatonu. Zdejší lázeňský areál, vybudovaný na termálním zřídle o teplotě vody 96 °C, patří k největším a nejkrásnějším v Maďarsku. Zastřešené a otevřené bazény a rozmanitá nabídka služeb uspokojí všechny příznivce odpočinku a zábavy. Odpoledne průjezd po severním břehu Balatonu vinařskou oblastí Badacsony na svazích stejnojmenné stolové hory tyčící se nad jezerem, možná ochutnávka místních vín včetně jejich nákupu. Zastávka ve městečku Tapolca, jehož největší atrakcí je Tavasbarlang – Jezerní jeskyně. Třípatrový jeskyní systém byl vytvořen krasovou vodou, spodní patra a část horních jsou vyplněna vodou o teplotě 19 °C. Poté zastávka pod hradem Sümeg – největší a nejlépe zachovanou hradní zříceninou v zemi. Odjezd zpět do ČR, návrat do Brna, příjezd ve večerních hodinách.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat