Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Budapešť - Szentendre - Ostřihom

Maďarsko, Kombinace destinací

Budapešť - Szentendre - Ostřihom (hlavní fotografie)

10% sleva až

Strava Dle programu, Polopenze, Snídaně, polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 1 den, 2 dny, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní
Doprava Autobusová
Další názvy
Advent na dvoře císařů aneb luxusní adventní víkend s koupáním
Advent v Budapešti a termály
Babí léto s termálními lázněmi v Egeru
Babí léto v termálech u Balatonu
...
Cena za osobu od 650 Kč

Dostupných: 65 zájezdů Zobrazit zájezdy

Adventní zájezdy Poznávací zájezdy Hory a jezera Lázně a wellness

Program

Den 1: Odjezd v 6 hodin z Brna. Před polednem dorazíme do Budapešti. Prvním bodem programu je návštěva Městské tržnice (Vásárcsarnok) z 19. století - možnost nákupu tradičních maďarských specialit (salámy, tokajské víno, paprika, klobásy...). Poté pěší procházka středem města, po nákupní ulici Váci přes Vörösmartyho náměstí ke Svatoštěpánské bazilice. Odpoledne prohlídka starého Budína - Hrad, Matyášův chrám, Rybářská bašta a další pamětihodnosti. Ubytování v hotelu, nocleh.
Den 2: Po snídani budeme pokračovat v poznávání maďarské metropole. Prohlídka Náměstí Hrdinů (Hősök tere) s monumentálním sousoším zobrazujícím významné panovníky maďarské historie. Možnost koupání v termálních Széchenyiho lázních nebo individuální volno k návštěvě Muzea krásných umění, kopie sedmihradského hradu Vajdahuynad, případně zoologické zahrady. Cesta zpět povede krásným údolím Dunaje. Po cestě navštívíme barokní městečko Szentendre, kdysi centrum srbských uprchlíků před Turky, kde dnes žijí a tvoří maďarští umělci. Procházka malebnými uličkami s obchůdky se suvenýry a občerstvením. Další zastávka bude v Ostřihomi, rodišti prvního uherského krále Štěpána. Dnes tu sídlí ostřihomský arcibiskup a město se pyšní největší bazilikou v zemi, z jejíž věže je výhled na slovenské Štúrovo na druhém břehu řeky. Návrat do Brna kolem 22. hodiny.

Popis

Üdvözöljük Magyarországon! – Vítejte v Maďarsku! Poznejte krásy největší středoevropské metropole i půvab maďarského venkova. Ochutnejte místní ostrou kuchyni a jiskrná silná vína. Načerpejte novou energii v zázračných vodách termálních pramenů.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat