Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Malta

Malta, Kombinace destinací

Malta (hlavní fotografie)

15% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 8 dní
Doprava Letecká , Vlastní
Další názvy
Malta - srdce Středomoří
Malta - srdce středomoří
Malta a Gozo
Malta a Gozo ostrovy středomoří
...
Cena za osobu od 13 291 Kč

Dostupných: 13 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program

1. den
transfer z Ostravy do Katowic a odlet na Maltu, transfer na ubytování, 1. nocleh.

2. den
snídaně, odjezd do městečka Marsaxlokk, rybářského městečka s typickými barevnými čluny s očima Isidy, kde lze poznat vše, co tento kouzelný ostrov nabízí. Následuje návštěva Trojměstí v oblasti Grand Harbour, tvořeného opevněnými městy Cospicua, Senglea a Vittoriosa, kde na troskách fénických, byzantských a arabských staveb vznikaly středověké kostely, pevnosti Johanitů a řada paláců i palác Velkého inkvizitora. Po obědě prohlídka zdejší metropole La Valletty, během které uvidíte úchvatné panorama Velkého přístavu, navštívíte proslulou katedrálu svatého Jana - klášterní kostel Řádu Maltézských rytířů se známými gobelíny a proslulými Caravaggiovými obrazy Sv. Jeronýma a Zabití Jana Křtitele, dále Velmistrovský palác a seznámíte se s neopakovatelnou atmosférou spleti starých uliček skrývajících nádheru rytířských paláců, 2. nocleh.

3. den
snídaně, odjezd na celodenní výlet. Plavba lodí na ostrůvek Comino, který je předurčen především ke koupání. Jedinou historickou památkou je strážní věž, kterou zde nechal postavit Řád Maltézských rytířů. Z pláže tohoto ostrova můžete plout na lodičkách přes Modrou lagunu do jeskyní. Krásné koupání srovnatelné s Karibikem. Odpoledne návštěva vinného sklepa Masovin, 3. nocleh.

4. den
snídaně, město Mdina – perla mezi maltskými městy, opevněná mohutnými středověkými hradbami, ze kterých je výhled přes půl ostrova. Klidné město, do něhož je zakázán vjezd aut, působí jako obrovský skanzen. Živé městečko Rabat, jehož pamětihodnosti se nacházejí pod zemí, neboť bylo převážně zbudováno nad katakombami hřbitova z římské doby. Nachází se zde katakomby sv. Agáty, katakomby a kostel sv. Pavla. Útesy Dingli, zde stezky sestupují podél strmých útesů až na úzký pás pobřeží, 4. nocleh.

5. den
snídaně, prohlídka jižního pobřeží se strmými útesy, do kterých se zařezává soustava jeskyň s největší Modrou jeskyní. Sluneční paprsky zde rozehrávají pestrou hru barev, kterou můžete pozorovat při projížďce na rybářském člunu (fakultativní výlet). Hagar Quim a Mnajdra (UNESCO), chrámové komplexy z mladší doby kamenné v překrásné krajině mezi poli a mořem. Odjezd na letiště, odlet do Katowic a transfer do Ostravy.

Ubytování

4× v hotelích kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích.

Stravování

4× snídaně.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat