Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Středověká Malta

Malta, Kombinace destinací

Středověká Malta (hlavní fotografie)

6% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 8 dní
Doprava Letecká , Vlastní
Další názvy
Malta - srdce Středomoří
Malta - srdce středomoří
Malta a Gozo
Malta a Gozo ostrovy středomoří
...
Cena za osobu od 13 990 Kč

Dostupných: 23 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program

1. den
Odlet z Prahy, transfer na letiště, ubytování v hotelu.

2. den
Snídaně, celodenní výlet "Poklady Malty" po ostrově. Odjezd do hlavního města ostrova La Valletty. Město vybudované "gentlmany pro gentlmany". Exkurze začíná zhlédnutím multimediální show Malta Experience podávající výpověď o sedmitisícileté historii Malty. Následuje návštěva Barraca Gardens, kde se vám otevře panoramatický výhled na celé město a přístav. Další zastávkou bude St. John´s Cathedral. Katedrála postavená v barokním stylu. Poté uvidíte Grand Master Palace – sídlo maltského prezidenta. Následuje oběd ve městě – 3 chody včetně 0,5 l vína, 0,5 l vody a káva. Po obědě jsou na programu návštěvy historických měst - Vittoriosa, Cospicua a Senglea, prochzka křivolakými uličkami a návštěva starého přístavu. V Senglea budete obdivovat krásné výhledy do centra Grand Harbour. Návrat zpět do hotelu.

3. den
Snídaně, půldenní výlet. Odjezd na jih ostrova do rybářského městečka Marsaxlokk. Krátký rozchod na objevování půvabného místa. Poté se bude pokračovat do "Modré jeskyně". V případě, že počasí dovolí, můžete absolvovat fakultativně 20 minutovou plavbu. Další zastávkou budou útesy Dingli Cliffs. Poslední zastávkou je "Černý maltský les - Buskett Gardens". Návrat zpět do hotelu.

4. den
Snídaně. V případě květnového termínu transfer na letiště a odlet do Prahy. Termín v září volný den. Večer návštěva historické maltské restaurace Razzet L-Antik. Obdržíte večeři o 3 chodech včetně 0,5 l vína, 0,5 l vody a kávy. Návrat do hotelu.

5. den
Snídaně. Transfer na letiště. Odlet do Prahy

Poloha

Malta / Malta / La Valletta. MaltaDíky své centrální poloze - téměř stejné vzdálenosti mezi Sicílií a Tuniskem, měly během staletí Maltézské ostrovy příležitost "přivítat" mnohé návštěvníky – každý z nich tu po sobě zanechal nějaké stopy. Dodnes se vědci přou, která civilizace postavila a zanechala po sobě úžasné megalitické chrámy. Megalitické se nazývají proto, že se zde manipulovalo s obrovskými bloky kamenů, které byly skládány na sebe bez použití vyspělé techniky.Málokdo ví, že tyto chrámy jsou mnohem starší než slavná Cheopsova pyramida v Egyptě, která byla dokončena v půli třetího tisíciletí před n. letopočtem. Nejnavštěvovanější komplexy jsou Hagar Qim a Mnajdra, které leží na jižním pobřeží Malty. Tyto dva chrámy jsou od sebe vzdáleny jen několik stovek metrů. U chrámu Hagar Qim nás uchvátí hned vstupní brána do komplexu. Tvoří ji, jak jinak, mnohatunové skalnaté bloky, jejich vyzdvižení a sestavení do sebe muselo být pro tehdejší stavitelé velkým problémem. Ale oni to zvládali jakoby s lehkostí a jakousi elegancí, a vůbec jim nevadilo, že tento druh stavitelství před nimi ještě nikdo nedělal, a nikdo dlouho po nich dělat nebude. Valletta je jedním z nejranějších příkladů stavby města podle plánů v pravoúhlém systému. Slavní Maltézští rytíři pocházeli velmi často z těch nejbohatších kruhů v Evropě, a tak si mohli dovolit při stavbě Valletty najmout ty nejtalentovanější. Opevnění, umělecké skvosty, muzea a kostely jsou dílem nejlepších evropských stavitelů a umělců své doby. Byly to právě překrásné paláce a další díla, která vedla Sira Waltera Scotta k tomu, aby Vallettu popsal jako "město postavené gentlemany pro gentlemany".Během historie, od starověku až do dnešních dnů, byla Malta zaplavována událostmi, jako byla válka Říma s Kartágem, křesťanů s nevěřícími, Napoleona s Brity, spojenců s fašistickými režimy, s oponenty ve studené válce. A bylo to právě na Maltě, kde se v prosinci roku 1989 setkali prezident Bush a generální tajemník Gorbačov na summitu, který ukončil padesátiletý konflikt mezi světovými velmocemi.Objevte skryté písčité či skalnaté zátoky, které jsou i v létě téměř liduprázdné. Velké množství pláží na Maltě a Gozu zůstává stále nedotčených. Mnoho z nich nabízí ovšem i příznivé podmínky pro vodní sporty od windsurfingu až po pronájem vodních skútrů.Ostrov je také rájem pro potápěče. Moře je během celého roku teplé a viditelnost je výborná. Můžete například obdivovat neobvyklé obyvatele podvodního světa žijící v potopených vracích lodí z dávné maltské minulosti. K objevování tajemství vodního světa Vám však postačí i šnorchl.Kvalita mořské vody je na Maltě druhá nejlepší v Evropské Unii. Maltské moře se umístilo pouze těsně za svojí konkurencí na Kypru.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • Zpáteční letenka z Prahy, transfer z/na letiště, služby průvodce dle programu, 3 resp. 4 noci ubytování v hotelu 3* se snídaní

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • místní pobytová taxa 0,5 EUR/osoba/noc, vstupy do památek, kapesné, pojištění

Popis


Ostatní


UpozorněníMinimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat