Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Malta a Gozo

Malta, Kombinace destinací

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 6 dní, 8 dní, 10 dní
Doprava Autobusová , Letecká , Vlastní
Další názvy
Malta - Srdce Středomoří
Malta - srdce Středomoří
Malta - srdce středomoří
Malta a Gozo ostrovy středomoří
...

Poznávací zájezdy

Popis

Ostrovní stát Malta – přestože na většině map připomíná malý flíček – nabízí spousty jedinečných krás: od 5000 let starých chrámů přes rozsáhlá opevnění vybudovaná maltézskými rytíři až po vznešenou barokní architekturu. Zdejší přátelští obyvatelé, potomci starověkých Féničanů, žijí v rázovitých vesnicích zasazených do malebné středomořské krajiny a jsou právem hrdí na jedinečný charakter své miniaturní země.

Program

Den 1: Odlet z Vídně na Maltu, po příletu transfer do hotelu, seznámení se s okolím, nocleh.
Den 2: Po snídani La Valetta, hlavní město ostrova (UNESCO) s dokonalým systémem opevnění z poloviny 16. století, zahrady Baracca s překrásným výhledem na přístav, katedrála sv. Jana, Palác velmistrů řádu maltézských rytířů, sídlo parlamentu a sídlo prezidenta. Odpoledne tradiční rybářská vesnička Marsaxlokk, s malebným přístavem s barevnými čluny, plná typických restaurací a taveren nabízejících převážně ryby a plody moře. Návrat na ubytování, nocleh.
Den 3: Po snídani prohlídka prehistorické lokality s chrámy Ħaġar Qim a Mnajdra, které patří k nejpůsobivějším maltským památkám a jsou opředené mnoha záhadami a legendami, zdejší okolí skýtá také nádherné přímořské scenérie. Odpoledne bývalé hlavní město ostrova Mdina, představující to nejlepší z historické Malty. Zdejší úzké uličky lákají k procházkám, z terasy za katedrálou je úchvatný výhled na celý ostrov. Dále Rabat, ve kterém se nacházejí katakomby sv. Pavla a Agáty, ve kterých byli pohřbíváni první křesťanští obyvatelé ostrova. Zastávka na úchvatných útesech Dingli. Návrat na ubytování, nocleh.
Den 4: Po snídani celodenní výlet na ostrov Gozo. Z trajektu jsou pěkné pohledy na nejmenší ostrov maltského souostroví Comino. Gozo má svou typickou atmosféru, podle legend byl kdysi obývaný nymfou Kalypsó. Mezi nejzajímavější atrakce patří prehistorické chrámy Ġgantija zvané Věž obrů, místo přírodního úkazu Modré okno (8. března 2017 se tento přírodní útvar zřítil do moře) a tzv. vnitřní moře a návštěva hlavního města ostrova Victoria s citadelou a katedrálou. Volno k nákupům, návrat na ubytování, nocleh.
Den 5: Po snídani prohlídka okolí hlavního města La Valetty – zábavní čtvrti St. Julian’s a Paceville, kam se chodí po večerech bavit místní mládež. Město Vittoriosa, bývalé sídlo řádu maltézských rytířů. Odpoledne volno, které je možné strávit další prohlídkou La Valetty nebo procházkami po nábřeží ve čtvrti Sliema, nocleh.
Den 6: Po snídani osobní volno, transfer na letiště a odlet do Vídně. Po příletu možnost transferu do Brna.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Malta v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat