Vyhledat zájezd

Velký okruh Marokem

Maroko, Kombinace destinací

Strava All inclusive, Dle programu, Plná penze, Polopenze, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 4 dny, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní
Doprava Autobusová , Letecká , Vlastní
Další názvy
Alžírsko Římské, země M´Zab a Sahara
Andalusie (Španělsko) - Maroko
Andalusie, Gibraltar, Maroko - Tři Kultury Jedním Dechem
Andalusie, Gibraltar, Maroko - tři kultury jedním dechem
...
Cena za osobu od 42 900 Kč

Dostupných: 2 zájezdů Zobrazit zájezdy

Dovolená s dětmi Dovolená a aquapark Poznávací zájezdy

Stravování

Polopenze, plná penze (plná penze začíná večeří a končí snídaní).

Program

1.den: PŘÍLET
Přílet na letiště v Agadiru, transfer do hotelu, večeře a nocleh.
2.den: AGADIR – MARRAKÉŠ – CASABLANCA
Snídaně a odjezd do Marrakéše, návštěva paláce Bahia vyzdobeného štuky a cedrovými dřevořezbami, oběd a přejezd do Casablanky. Zastávka u mešity Hassana II. patřící mezi největší stavby tohoto druhu na světě (vnitřní prostory pojmou až 25 tisíc lidí), následuje volný čas. Večeře a nocleh v Casablance.
3.den: CASABLANCA – RABAT – MEKNES - FES
Po snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, kde jsou na programu Hassanova věž (minaret mešity, která nikdy nebyla dostavěna), mauzoleum Mohameda V. (zde je pochován také Hassan II. a jeho bratr Moulay Abdellah) a pevnost – tzv. Kasbah des Oudaias. Po obědě přejezd do Meknes obklopeného krajinou s olivovými háji. Zastávka u monumentální brány Bab El-Mansour a procházka kolem vodní nádrže Agdal. Transfer, večeře a nocleh ve Fesu.
4.den: FES
Po snídani prohlídka města (s největší středověkou medinou na světě) u královského paláce. Následují přejezdy na vyhlídku nad Fesem a do nejstarší části Fesu k bráně Bab Boujeloud (dvoubarevná – modrá a zelená). Návštěva medresy Bou Inania (škola spojená se studentskými ubytovnami), souku a koželužny ve čtvrti řemeslníků. Zastávky u Kairuánské mešity a hrobky Moulaye Idrisse II., která patří mezi nejvýznamnější marocká poutní místa. Oběd v medině. Volný čas. Večeře a nocleh ve Fesu.
5.den: FES – IFRAN – ERRACHIDIA – ERFOUD
Po snídani následuje cesta přes vnitrozemí, lemovaná cedrovými lesy, úrodnou krajinou a pohořím Středního Atlasu. Zastávky ve městech Ifran (horské středisko s „alpskými vilami”, královským palácem a univerzitou) a Midelt, který leží na vysokých pláních mezi Středním a Vysokým Atlasem (oběd). Přejezd do pouštního města Erfoud, známého těžbou černého mramoru s nádhernými zkamenělinami. Večeře a nocleh (+ možnost fakultativního výletu do písečných dun u Merzougy).
6.den: ERFOUD – TINEGHIR - OUARZAZATE
Snídaně v hotelu. Přejezd přes hammadu, kamenitoupoušť, do města Tineghir (s rozlehlou palmérií a tradičními domy z pisé – tzv. kasbami). Oběd poblíž Todry, jedné z nejkrásnějších soutěsek Maroka se stěnami vysokými 300 m, kde se natáčel film Mumie II (15 km od Tineghiru). Cesta pokračuje přes tzv. Route des Kasbah, silnici lemovanou kasbami, a vesnice pěstující malé perské růže na výrobu růžové vody a oleje. Večeře a nocleh ve Ouarzazate.
7.den: OUARZAZATE – MARRAKÉŠ
Snídaně v hotelu a cesta do známé vesničky Ait Benhaddou, kde bylo natočeno několik známých filmů (např. Gladiátor, Babel, Lawrence z Arábie, Sodoma a Gomora, Ježíš Nazaretský). Vesnice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Po prohlídce jedné z nejúchvatnějších památek Atlasu se pokračuje do Marrakéše přes horský průsmyk Tizi n’Tichka. Oběd v hotelu. Volný čas a večer prohlídka populárního náměstí Jemaa el-Fna, zakončená tradiční marockou večeří s folklórní show (pouze v rámci plné penze). Nocleh v hotelu.
8.den: ODLET
Po snídani návrat do Agadiru. Transfer na letiště a odlet.

Ostatní

S tímto poznávacím zájezdem do Maroka uvidíte opravdu maximum. Krásný Marrakéš, kouzelnou Casablancu, tajemný Fez, a také hlavní město Rabat, kde můžete obdivovat Královský palác, Hassanovu věž, či mausoleum Mohameda V. Marocký poznávací výlet končí cestou zpět do města Agadir.

DŮLEŽITÉ INFORMACE CK Blue Style si vyhrazuje právo na drobné odchylky od plánovaného programu okruhů. Upozorňujeme na skutečnost, že uvedené programy jsou orientační a harmonogram prohlídek může být aktuálně změněn.
Minimální počet osob pro uskutečnění je 6.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat