Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Cesta jižními městy

Maroko, Kombinace destinací

Cesta jižními městy (hlavní fotografie)

41% sleva až

Strava All inclusive, Bez stravy, Dle programu, Plná penze, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní
Doprava Autobusová , Letecká
Další názvy
Andalusie (Španělsko) - Maroko
Andalusie a Maroko
Andalusie, Gibraltar, Maroko – tři kultury jedním dechem
Grand Tour Marokem
...
Cena za osobu od 12 980 Kč

Dostupných: 215 zájezdů Zobrazit zájezdy

Dovolená s dětmi Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory Hory a jezera

Popis

8 denní poznávací zájezd – poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí.

Saidia – Fes – Midelt – Erfoud – Todra Gorges – Tinghir – Ouarzazate – Ait Benhaddou – Marakéš – Beni Mellal – Fes – Saidia

Program


1. den: Saidia - FesTransfer do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem pro marockou kulturu. Prohlídka tohoto krásného islámského města. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (t.j. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

1. a 2. den: Fes – Midelt – ErfoudPo snídani cesta dále povede cedrovými a bukovými lesy přes pohoří středního Atlasu. Tento region je harmonicky zelený a svěží. Zastávka v městečku Ifrane, které leží v nadmořské výšce 1 650 m nad mořem a které je také zimním lyžařským střediskem. Odjezd do Erfoud přes Midelt. Večeře a nocleh.

3. den: ErfoudFakultativní výlet do pouště k největším dunám Merzouga, kde si můžete užít jízdu na velbloudech. Mimo jiné zde můžete vidět zříceniny starého města Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalní rytiny. Večeře a nocleh ve městě Erfoud. (Půldenní výlet k dunám cena cca 30 Euro, celodenní cena cca 60 Euro)

4. den: Erfoud – Todra Gorge – Tinghir – OuarzazatePo snídani odjezd přes město Tinghir do impozantního kaňonu Todra Gorge známého úzkými průchody. Ohromí Vás pohled na velkolepé skály, z kterých některé sahají do výšky až 300 m. Pokračování přes překrásné "Údolí Dades" a Kelaa Mgouna známé nádhernými růžovými zahradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde spatříte pevnost Kasbah Taouirt, která byla v minulosti rezidencí paši El Glaoui z Marakéše. V tomto městě se vyprodukovalo mnoho mezinárodních filmů, proto je v současnosti nazývané jako "mini Hollywood". Večeře a nocleh.

5. den: Ouarzazate - Ait Ben Haddou - MarakéšPo snídani navštívíte velkolepou vesnici Ksar Ait Ben Haddou, která zaujme svojí berberskou architekturou i skutečností, že byla zařazena organizací UNESCO mezi Světově kulturní dědictví a sloužila jako filmová kulisa pro spoustu historických filmů. Cesta bude pokračovat pohořím Vysokého Atlasu a nabízí dech vyrážející scenérie a výhledy. Nejvyšším bodem je průsmyk Tizi – N – Tichka v nadmořské výšce 2 265 m. Příjezd do města Marakéš, "červené perly Jihu". Návštěva nezapomenutelného náměstí Djemaa El Fna. Užijete si unikátní atmosféru s jeho tanečníky, akrobaty předvádějícími cvičené opice, vypravěči příběhů a zaklínači hadů. Večeře a nocleh.

6. den: MarakéšPo snídani návštěva města Marakéš s jeho pověstnými Saadskými hrobkami, opevněním mešity Koutoubia (exteriér) a nádherným palácem Bahia. Zažijete neopakovatelnou atmosféru trhů (souks), které patří k největším v Maroku. Večeře a nocleh.

7. den: Marakéš - Beni Mellal - FesBrzká snídaně a odjezd do Fesu. Cestou minete malá a krásná města s evropskou architekturou kupříkladu Azrou, berberské vesnice jako Imouzzer známé pro své řemeslné umění, slavné lyžařské středisko Ifrane. Zastávka v Beni Mellal. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách. Ubytování, nocleh.

8. den: Saidia - PrahaTransfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Ostatní

Upozornění: Změna v programu vyhrazena. Minimální počet účastníků je 14 osob. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu. Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Cesta jižními městy – 160 MAD/osobu/celý okruh.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat