Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Velkolepá města

Maroko, Kombinace destinací

Velkolepá města (hlavní fotografie)

45% sleva až

Strava All inclusive, Dle programu, Plná penze, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní
Doprava Autobusová , Letecká
Další názvy
Andalusie (Španělsko) - Maroko
Andalusie a Maroko
Andalusie, Gibraltar, Maroko – tři kultury jedním dechem
Cesta Jižními Městy
...
Cena za osobu od 11 980 Kč

Dostupných: 23 zájezdů Zobrazit zájezdy

Dovolená s dětmi Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Popis

8denní poznávací zájezd - poznejte přírodu a historické památky marockého pobřeží i vnitrozemí.

Agadir – Essaouira – Safi – Casablanca – Rabat – Meknes – Fes – Beni Mellal – Marakéš – Agadir

Program


1.den: AgadirPřílet do Agadiru, ubytování ve 3* hotelu s polopenzí a nocleh.

1. a 2. den:Agadir–Essaouira–SafiPo snídani odjezd do města Essaouira podél atlantského pobřeží a vesnic Taghazout, Tamri a Tamanar. Příjezd do Essaouiry, která se dříve nazývala Mogador, což znamená malá tvrz obklopená zdmi. Návštěva přístavu, staré Mediny, židovské čtvrti Mellah a pevnosti Scala. Příjezd do Safi – bývalého portugalského města. Večeře a ubytování.

3. den: Essaouira–Casablanca–RabatPo snídani odjezd do města Rabat. Cesta přes Casablanku, průmyslově nejvyspělejšího města v Maroku. Uvidíte bulvár La Corniche, lemovaný restauracemi a jazzovými bary a exteriér mešity Hassana II. Pokračování na Rabat, bílé sultánské město a hlavní administrativní sídlo v Maroku. Návštěva Královského paláce, římské ruiny Chellah, mausolea Mohammeda V. s Hassanovou věží a Kasbah Oudays. Ubytování a nocleh.

4. den: Rabat–Meknes–FesSnídaně v hotelu, odjezd do Meknesu, nazývaného "Marocká Versailles", které bylo založeno Moulay Ismailem na konci 17. století. Město je obehnáno trojitou obrannou zdí a skládá se z moderní a staré části. Navštívíte náměstí El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (královské stáje Moulaye Ismaila). Pokračování do nejstaršího marockého sultánského města Fes, které je významné především svým duchovním a vzdělávacím přínosem do marocké kultury. (Možnost fakultativního výletu do Volubilis, cena cca 20 EUR). Večeře a ubytování.

5. den: FesPo snídani bude celý den věnován prohlídce krásného islámského města Fes. Navštívíte středověkou Medinu, školu koránu (tj. medresu), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte řemeslníky, používající dávné techniky výroby předmětů. Budete mít také možnost zakoupit si některý z výrobků. Večeře a nocleh.

6. den: Fes – Beni Mellal – MarakéšBrzká snídaně a odjezd do Marakéše. Cestou minete malá a krásná města s evropskou architekturou – kupříkladu Azrou, berberské vesnice jako Imouzzer známé pro své řemeslné umění či slavné lyžařské středisko Ifrane. Zastávka v Beni Mellal. Příjezd v pozdních odpoledních hodinách. Večeře a ubytování.

7. den: MarakéšCelý den bude věnován návštěvě Marakéše, druhého nejstaršího sultánského města, známého také jako "Perla jihu". Město bylo založeno dynastií Almoradovců na konci 11. století a ve své původní středověké podobě se dochovalo dodnes. Větší část jeho architektonického bohatství pochází z této éry a z období Sadské dynastie (12. a 16. století). V dopoledních hodinách navštívíte historickou část města, včetně zhlédnutí exteriéru mešity Koutoubia, Saadské hrobky a velmi krásný palác Bahia. V odpoledních hodinách bude prohlídka pokračovat návštěvou typických "souks" (bazary) nabízejících širokou škálu místních výrobků, slavného náměstí Djeema El Fna s obchody s kořením, ořechy a jinými pochutinami. Večeře a nocleh v hotelu.

8. den: Marakéš – Agadir – PrahaPo snídani odjezd do Agadiru. Prohlídka města a přístavu, po prohlídce odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Ostatní

Upozornění: Změna v programu vyhrazena. Minimální počet účastníků je 20 osob. Ubytování během okruhu ve 3* hotelech, stravování dle programu.Dále jsme chtěli klienty informovat o doporučeném spropitném během poznávacích zájezdů: Spropitné je v arabských zemích naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytovaných služeb. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve vašich rukou. I přesto si však dovolujeme vás informovat o výši doporučeného spropitného v průběhu vašeho poznávacího zájezdu. Velkolepá města - 140 MAD/osobu/celý okruh.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat