Vyhledat zájezd

Réunion - Mauritius - Dva Ostrovy Uprostřed Ráje

Mauritius, Kombinace destinací

Réunion - Mauritius - Dva Ostrovy Uprostřed Ráje (hlavní fotografie)

6% sleva až

Strava All inclusive, Bez stravy, Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 9 dní, 10 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 16 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Gold Collection: Anelia Resort & Spa
Gold Collection: Le Surcouf Hotel & Spa
Gold Collection: Maritim Crystal Beach Hotel
Gold Collection: Seapoint Boutique Hotel
...
Cena za osobu od 36 300 Kč

Dostupných: 788 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Kombinace poznávacího programu s možností odpočinku na vyhlášených plážích. Dva ostrovy odlišných světů. Perly Indického oceánu. Hornatý Réunion příjemně šokuje nečekaně krásnými horami a pohodou opravdového ráje. Činná sopka, okouzlující bílé i černé pláže, vodopády. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil Ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nepřeháněl. Nekonečné bílé pláže, pestrá směsice národností, nádherné vodopády, ostré horské špice. V závislosti na leteckém spojení může dojít ke změně pořadí návštěvy obou ostrovů.

Program

1. -2. den

Letecky na sopečný, hornatý ostrov RÉUNION, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St. Denis s kreolskou architekturou. Promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny. Hinduistický chrám. Příjemné příjemné hospůdky, místní hrající pétanque. Tajemný pták dodo zde má i pivní podobu.

3. den

Celodenní výlet do jižní a východní části ostrova. Procházka u mysu Cap Mechant (Zlý mys). Plošina Le Grand Brûlé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Anse des Cascades – komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Působivé lávové proudy přímo u cesty. Notre Dame des Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje – vanilky. Ochutnáme „vanilkovici“ či „vanilkový bourbon“? Dobrůtky přímo ze zdroje místní destilérie. Podél pobřeží k vodopádu Niagara u Sainte Suzanne.

4. den

Odpočinek na plážích s ideální možností šnorchlování.

5. den

Celodenní výlet k jedné z nejčinnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Obrovský sopečný komplex Piton de la Fournaise. Krátery stále činné sopky. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont.

6. den

Odpočinek na slunečných plážích. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Příjemné pláže a nabídka vodních sportů. 

7. den

Celodenní výlet do centra ostrova. Zastávka u gejzíru na pobřeží Le Souffleur. Výjezd do pohádkového horského střediska Cilaos s vyhlášenými víny. Z Cilaos pěšky na panoramatickou vyhlídku Roche Merveilleuse, úchvatné panorama Cirque de Cilaos s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3 069 m). Exotická tržnice v St. Pierre.

8. den

Letecky na MAURITIUS. Zcela jiná atmosféra. Všudypřítomná pohoda a nálada nikdy nekončících prázdnin. Přívětivé úsměvy Kreolů, Číňanů, Indů. Ubytování v letovisku na ostrově. V den příletu koupání a odpočinek na bílých plážích.

9. den

Celodenní výlet do severní oblasti ostrova. Tradiční kreolské domy v okolí Moka. Hlavní město Port Louis s pitoreskním tržištěm. Muzeum poštovních známek. Odvezeme si tu legendární modrou? Muzeum vyhynulého ptáka „blbouna nejapného – doda“, symbolu ostrova.

10. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

11. den

Celodenní výlet do centrální a jihozápadní části ostrova. Městečko Floreal s předměstím Curepipe a s autobusovým nádražím Jana Palacha. Sopečný kráter Trou aux Cerfs. Čajové plantáže – továrna na výrobu čaje v Bois Cheri. Ochutnávka místního čaje. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin – Ganga Talao, voda z posvátné indické řeky Gangy. Poutníci, vůně vonných tyčinek, barevná sárí. NP Black River Gorge. Le Morne Brabant – kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží.

12. den

Jednodenní lodní výlet na ostrůvky Ile aux Cerfs s bělostnými plážemi. Kaskády vodopádů do mořské laguny. Opékání ryb. Lahodný bílý rum bude chutnat i tentokrát? Uvidíme i oblíbený tanec séga?

13. den

Odpočinek na bílých plážích ostrova.

14. den

Celodenní výlet do jižní a jihovýchodní části ostrova. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií otroctví. Starý přístav. Ochutnáte i tradiční indické čapátí či rotí? Příjemný záliv Blue Bay. Vyjde nám čas i na piknik na útesu Gris Gris? Uslyšíme tajemné zaříkávání? Plačící skála La Roche qui Pleure.

15. den

Poslední koupání. Odpolední odlet domů.

16. den

Letecký návrat domů.

Ostatní

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře v tropické exotice. Hornatý Réunion nabízí možnost fyzických aktivit, ostrov Mauritius pak písčité pláže, kulturní pestrost a přímořskou pohodu. Doporučujeme všem zájemcům o cestování!
Akce nepatří k fyzicky náročným. Program je rozvržen v pozvolném tempu. Polovinu pobytu budeme na Mauritiu, pak přeletíme na Réunion (pořadí návštěvy ostrovů může být změněno). Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy. Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme v hotelech nebo apartmánech střední turistické kategorie, na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. 

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat