Vyhledat zájezd

Réunion a Mauricius

Mauritius, Kombinace destinací

Réunion a Mauricius (hlavní fotografie)

6% sleva až

Strava All inclusive, Bez stravy, Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 9 dní, 10 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 16 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Gold Collection: Anelia Resort & Spa
Gold Collection: Le Surcouf Hotel & Spa
Gold Collection: Maritim Crystal Beach Hotel
Gold Collection: Seapoint Boutique Hotel
...
Cena za osobu od 36 300 Kč

Dostupných: 535 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Ubytování

Ubytování hotelového typu.

Program


1. - 2. den: Letecky Praha-Réunion; přesun na východní pobřeží, ubytování, seznámení s okolím.

3. den: Piton de la Fournaise (2632 m) - měsíční krajina jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa; pěší výlet ke kráterům Dolomieu a Bory Unesco; vulkanická jeskyně Chapelle de Rosemont; návštěva unikátního interaktivního muzea geologie Maison du Volcan v Bourg-Mourat.

4. den: Šťavnatý severovýchod - zelená kaldera Salazie s nekonečnými vodopády; pěší výlet k vodopádům Trou de Fer; prohlídka rumové destilerie u St. Pierre s možností ochutnávky.

5. den: Divoký jih ostrova - návštěva multikulturního městečka St-Joseph: chrámy, tržiště, hřbitovy i etnické čtvrti; osvěžení u vodopádů de la Grande Gallet; přejezd jižních partií ostrova s kulinářskými zastávkami u producentů rumu, koření a dalších místních pochoutek; přejezd „lávové silnice“ na svazích dominanty ostrova - činné sopky Piton de la Fournaise.

6. den: Pohodové St-Gilles - odpočinek na idylických plážích s četnými korálovými útesy; možnost návštěvy botanické zahrady, mořského akvária, záchranné stanice mořských želv nebo vyhlídková plavba lodí s proskleným dnem.

7. den: Ukrytý střed ostrova - pověstná klikatá horská silnice východními svahy Réunionu; Cilaos - centrum milovníků dobrodružství; krásný výhled na nejvyšší horu ostrova Piton de Neige (3069 m); pěší výlet na vyhlídku Roche Merveilleuse.

8. den: Odpočinkový den - lenošení a šnorchlování na místních plážích; pro zájemce zajištění vyhlídkového letu helikoptérou nebo plavby plachetnicí azurovými vodami Indického oceánu.

9. den: Rušný severovýchod - východ slunce na Le Maïdo s výhledy do závratných hloubek kráteru Mafate; neustále živé St-Paul a ochutnávky na místních trzích; poslední chvíle v hlavním městě ostrova St-Denis; koloniální a kreolská architektura, muzea, chrámy všech hlavních světových náboženství; přelet na Mauricius, nebo odlet do Prahy (přílet do Prahy 10. den).
PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ MAURICUS:

10. den: Odpočinek a relaxace na plážích; fakultativně výlet na východní pobřeží.

11. den: Východ, centrum mauricijské kultury - rušné hlavní město Port-Louis s památkami z dob koloniální éry Unesco; pověstné muzeum poštovních známek (včetně proslaveného Modrého Mauricia), prohlídka vyhlášené botanické zahrady v Pamplemousses; procházka přístavem a návštěva tržiště.

12. den: Centrální výšiny ostrova: Bois Cheri - prohlídka továrny na zpracování čaje s ochutnávkou; Grand Bassin - posvátná hinduistická místa;  pěší procházka ke kráteru vyhaslé soupky Trou aux Cerfs; město Moka.

13. den:  Jih ostrova: NP Black river se zachovalým původním pralesem a mnoha vyhlídkami a vodopády; monumentální vodopád Chamarel a unikátní vulkanická vyvřelina Sedmbarev Země

14. - 16. den: Odpočinkový den na plážích; pro zájemce projížďka na katamaránu; letecky zpět do Prahy.

Popis

Maskarény – souostroví v Indickém oceánu – se mohou právem považovat za ráj na zemi. Dva největší výčnělky obrovitých podmořských vulkánů jsou ostrovy Réunion a Mauricius. První milovaný pro svou ohromující divokost a přírodní skvosty, druhý ceněný díky neuvěřitelné kulturní rozmanitosti a čarokrásným plážím. Nahlédněte s námi pod pokličku geologického a botanického kotle na druhé straně Země. Vydejte se s námi do země hrdých kreolů, kteří se nikdy zcela nepodvolili koloniální nadvládě. Poznejte, jak chutná mix všech velkých kultur Indického oceánu – ať už na talíři nebo ve svatostáncích velkých náboženství stojících dodnes vedle sebe v poklidném míru. To vše za zvuků ségy a kreolské hudby maloya, která vás nenechá sedět v klidu. Abyste si mohli volné dny v ráji vychutnat přesně podle svého gusta, rozdělili jsme poznání těchto dvou ostrovních rájů na dvě části – základní réunionskou a volitelnou mauricijskou. Důmyslně volené ubytování pak nabízí svobodu volby té správné míry aktivity, poznání, odpočinku a koupání.
Klima:
Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší.
Poznámka:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat