Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Velká cesta po stopách Aztéků a Mayů

Mexiko, Kombinace destinací

Velká cesta po stopách Aztéků a Mayů (hlavní fotografie)

6% sleva až

Strava All inclusive, Bez stravy, Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 18 dní, 19 dní, 20 dní, 21 dní, 25 dní, 105 dní, 135 dní
Doprava Letecká , Vlastní
Další názvy
55+ Mexiko - Velké Putování Mexikem
Autentické Mexiko
Cesta po Mexiku za poselstvím Aztéků a Mayů
Holbox & Mayské Pyramidy
...
Cena za osobu od 51 380 Kč

Dostupných: 616 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory Plavby

Popis

Mexico City | Teotihuacán |Villahermosa | Palenque | Campeche I Uxmal I Merida | Chichen Itzá | Playa del Carmen.

Program

1. den: Odlet z Prahy do Mexico City – hlavního města Mexika. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den: Po snídani polodenní prohlídka města, kde mj. uvidíme hlavní náměstí zvané Zocalo s katedrálou, prezidentský palác, jehož stěny na vnitřním nádvoří jsou vyzdobeny výjevy z mexické historie, Templo Mayor a dále možnost prohlídky antropologického muzea či věže Latinoamericana s panoramatickým výhledem do širokého okolí. Nocleh.

3. den: Po snídani odjedeme k návštěvě Teotihuacánu, nejznámější a nejmonumentálnější lokalitě Mexika, které dominuje 65 metrů vysoká pyramida Slunce. Dále uvidíme pyramidu Měsíce, ze které se naskýtá užasný výhled na celou „Cestu mrtvých“ či chrám Quezalcoatla. Ve večerních hodinách návrat do hotelu. Při zpáteční cestě návštěva chrámu panny Guadeloupské. Nocleh.

4. den: Ráno odlet z Mexico City do Villahermosy. Při dobrých časových možnostech návštěva muzea a parku v La Venta s pozůstatky kultury Olméků, kteří jsou považováni za předchůdce Mayů. Poté transfer do Palenque, ubytování, nocleh.

5. den: Po snídani návštěva slavného mayského království Palenque, které je považováno za jedno z nejkrásnějších mayských měst. Navštívíme Chrám nápisů, kde byla nalezena hrobka nejznámějšího mayského krále Pakala. Uvidíme Chrám Červené královny, Chrám Kříže, Chrám slunce jakož i Královský palác. Odpoledne odjedeme do přístavního města a koloniální pevnosti Campeche, ubytování v hotelu v centru města. Nocleh.

6. den: Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka tohoto významného mayského království, které je postaveno v tzv. „Puuckém stylu“, jež se vyznačuje bohatou ozdobou fasád paláců: Pyramida kouzelníka, Čtyřhran jeptišek, Guvernérův palác či Velká pyramida. Následuje transfer do koloniálního města Meridy, prohlídka centra města, které v 16. století vybudovali španělští conquistadoři na zbytcích mayského království. Nocleh.

7. den: Brzy ráno transfer do Chichén Itzá, prohlídka nejslavnějších mayských pyramid, které byly zařazeny mezi sedm novodobých divů světa: Pyramida Kukulkána, Chrám válečníků, Caracol neboli observatoř, největší zachovalé hřiště na posvátnou míčovou hru pelotu, studna obětí. Následuje transfer do střediska Playa del Carmen. Nocleh v hotelu.

8. den: Snídaně. Volný den na bílých plážích nebesky modrého Karibiku s koupáním.

9. den: Snídaně. Volný den s koupáním. Možnost fakultativních výletů např. Isla Contoy či Mujeres. Nocleh v Playa del Carmen.

10. den: Volný den s koupáním, možnost fakultativních výletů např. do Xcaretu nebo do Tulumu a Cobá. Nocleh v Playa del Carmen.

11. den: Dopoledne volno, koupání, odpoledne transfer na letiště v Cancúnu, odlet do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy.

.

Ostatní

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat