Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Myanmar - tajemství chrámů, pagod a svatyní

Myanmar, Kombinace destinací

Myanmar - tajemství chrámů, pagod a svatyní (hlavní fotografie)
  • Myanmar - tajemství chrámů, pagod a svatyní (fotografie 2)
  • Myanmar - tajemství chrámů, pagod a svatyní (fotografie 3)
  • Myanmar - tajemství chrámů, pagod a svatyní (fotografie 4)
  • Myanmar - tajemství chrámů, pagod a svatyní (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 14 dní
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Stravování

Snídaně.

Program

Vídeň - 14 dni :
Den 1 : VÍDEŇ - BANGKOK Sraz cestujících na letišti ve Vídni. Odlet ve 13,30hod do Bangkoku. Občerstvení v letadle.
Den 2 : BANGKOK - RANGÚN Po příletu do Bangkoku pokračování do Myanmaru. Přílet do Rangúnu v 08,45hod. Po vyřízení celních a imigračních formalit následuje transfer 1,5 hodiny do centra města. Prohlídka Rangúnu (4 hodiny). Rangún leží v úrodné deltě řeky Yangon v jižním Myanmaru. Město je plné stinných bulvárů a třpytících se stup. Město se stalo hlavním v roce 1885. Prohlídku začneme u Národního muzea, kde je k vidění osmimetrová Sihasanský trůn, který používal poslední barmský kráal a další fascinujícíc artefakty s barmské historie a kultury. Cesta pokračuje do Shwedagon pagody, která je vrcholem každé návštěvy Rangúnu. Tato pagoda, která se tyčí nad městem, je nejposvátnějším místem v zemi a nachází se v ní 8 Buddhových relikvií. Shwedagon a okolní svatyně jsou nejkrásnějsí během hodiny západu slunce, protože zlatá stúpa odráží měnící se barvy soumraku. Zlatá stúpa má na sobě asi 50 tun zlata, je vykládána drahými kameny, je zde přes pět tisíc diamantů, na vrcholu se nachází 76 karátový diamant, dále jsou zde rubíny a safíry. Transfer do hotelu, ubytování. Volné odpoledne. Nocleh v Rangúnu.
Den 3 : RANGÚN – BAGAN Po snídani transfer na letiště ( 1,5 hodiny), let z Rangúnu do Baganu. Po příletu transfer cca 5 km do Baganu, rozsáhné a fascinující oblasti, kde prozkoumáte chrámy s jedinečnou architekturou a příběhy. Velkolepá planina Bagan 6x 6 km se tahne od řeky Ayeyrwaddy a je poseta vice než 2000 chrámovými stavbami, které jsou 800 let staré. Strávíte den zkoumáním chrámů a nasloucháním o fascinující historii a příbězích těchto impozantních staveb. Navštívíme take malou vesnici, kde v dílně shlédneme typickou výrobu lakovaných věcí. Na konci dne si můžete vychutnat panoramatický výhled na západ slunce nad Baganem z jedné z pagod. Návštěva chrámů bude zahrnovat Swezigon Paya – krásnou zlatou pagodu, kde je uchovávám Buddhův vlas, Chrám Gubyakhyi, Ananada Patho – jeden z největších a nejkrásnějších i nejzachovalejších chrámů v Baganu. Byl postaven kolem roku 1105 inspirován indickou architekturou, během zemětřesení v roce 1975 utrpěl chrám značné škody, ale byl zcela obnoven. Chrám Guyakhyi v Myinkaba z 12.století je známý pro své zachovalé fresky, nejstarší původní malby v Baganu, dále chrámy Manuha a Shwesandaw Paya. Transfer do hotelu, ubytování. Přenocování v Baganu.
Den 4 : BAGAN - MOUNT POPA - BAGAN Po snídani exkurze do Mount Popa (3 hod.) Exkurze na horu Popa (3 hodiny). Navštívíme Mount Popa, válcový kopec, který prudce stoupá z okolní planiny a je považován za domov nejvýznamnějších duchů Myanmaru. Vystoupíte na horu vinutým krytým schodištěm sledovaným zvědavými opicemi, které tuto oblast obývají. Na vrcholů je klášter a chrámový komplex se svatyněmi na 37 duchů. Z místa je nádherný výhled. Pokračování v prohlídce Baganu z předchozího dne (4 hodiny). Přenocování v Baganu.
Den 5 : BAGAN – MANDALAY Po snídani transfer 5 km na letiště, let z Bagan do Mandalay, dále transfer (1 hod.) do města. Prohlídka města Mandalay (4hod.) Mandalay je poslední hlavní město královské Barmy, stále jedno z největších měst v Myanmaru a kulturním a duchovním centrem. Sousední Sagaing je domovem přes šedesát procent mnichů této země, zatímco Mandalay je vyhlášená umělci a tradičními řemesly. Prohlídku začneme v Mahamuni Paya – pagody velkého mudrce, kde je nejuctívanější obraz Buddhy, který je pokrytý 15ti centimetrovou vrstvou zlata. Zástupy věřících přicházejí každé ráno ve 4 hodiny do svatyně aby ho uctily pozoruhodným ceremoniálem mytí tváře. Poté zamíříte do Shwenandaw Kyaung, zlatého kláštera z teakového dřeva, dále pokračujete k Kyauktawgyi Paya, svatyně proslulé monumentem sedícího Buddhy vytesaným z jediného kusu mramoru, navštívíte Puthodaw Paya, známou jako největší kniha světa, kde jsou kolem centrální stúpy miniaturní pavilony z nichž každý obsahuje desku mramoru, kde je tesán text posvátných buddhistických spisů - celkem je zde 729 těchto mramorových desek. Poslední zastávka je u starého kláštera Shwe Kyin, starého kláštera na úpatí kopce Mandalay, který byl postaven v období krále Mindona. Transfer do hotelu, ubytování. Volné odpoledne. Přenocování v Mandalay.
Den 6 : MANDALAY – AMARAPURA - SAGAING - INWA - MANDALAY Snídaně. Výlet do Amarupury, Sagaing a Inwa (7 hodin). Tento den si prohlédnete tři bývalé královské metropole, každá s vlastní jedinečnou atmosférou. Ráno cesta do Amarapury s klášterem Mahagandayon. Každý den dopoledne se mniši a novici připravují na každodenní nabídku almužny a jídla od věrných buddhistů. Dále navštívite Sagaing, duchovní centrum Myanmaru. Stovky stup, klášterů, chrámů a svatyň se nachází v Sagaing Hill, někdy přezdívaný jako živý Bagan. Tisíce mnichů zde meditují. Zastavíte se v některých nejvýznamnějších chrámů jako je Su U Ponya Shin Paya, U Min Thonsei Paya a Kaung Hmu Daw Paya. Přes řeku přejdete na Inwa, která se nachází na břehu řeky Irrawaddy. Kdysi královské hlavní město je nyní klidná venkovská oáza. Jízda v kočáře taženým koňmi v klidné krajině. Návštěva Bagaya Kayung, krásného kláštera z teakového dřeva, Maha Aungmyay Bonzan Kyaung a věž Nan Myint. Cestou se zastavíte a budete pozorovat místní řemeslníky, kteří dělají slavné železné mísy. Návrat do Amarapury, zakončení dne u mostu U being, malebného teakového mostu, který se táhne jeden kilometr přes jezero Tangthaman. Za soumraku se most hemží mnichy a místními obyvateli, když se procházejí domů či si vychutnávají západy slunce. Návrat do Mandalay. Nocleh.
Den 7 : MANDALAY – HEHO – JEZERO INLE Po snídaní transfer ( 1 hod.) na letiště, přelet do Heho. Transfer do Inle Lake. Transfer lodí (1 hod.), exkurze na jezeře. Užijete si jízdu na lodi na jezeře Inle a budete se kochat klidnými vodami a plovoucími zahradami. Břeh jezera obklopuje 17 vesnic na chůdách, většinou obývanými lidmi Inthy. Vychutnejte si úchvatnou scenérii jezera s místními rybáři, kteří využívají svých nohou v jedinečné veslovací technice. Navštívíte okouzlujícící plovoucí zahrady, hemžící se trh a vesnici Intha. Návštěva Phaung Daw Oo Pagoda, Inn Paw Khon Village a klášter Nga Phe Kyaung. Nocleh na Inle Lake.
Den 8 : JEZERO INLE – HEHO – THANDWE – NGAPALI Po snídani cesta z Inle Lake do Heho ( 1 hod.), let z Heho do Thandwe. Transfer z letiště do Ngapali a ubytování v AMATA RESORT & SPA ****. Nocleh. Pláž Ngapali s délkou 3km je bezpochyby nejkrásnější a nejznámější letovisko v Myanmaru. Je pojmenovaný po italském městě Neapol. Je hlávní plážová destinace v Myanmaru. Nachází se v Bengálském zálivu v Rakhine, jehož hlavním rysem je idylický úsek bílého písku a palmami lemované pobřeží s řadou středisek rozprostřených podél tradičních rybářských vesnic. Z výletů si určitě nelze nechat ujít šnorchlování v okolí Perlového ostrova s množstvím jasně barevných ryb, výpravu na odlehlou pláž s barbeque a rozhodně si půjčte kolo a také navštivte několik okolních rybářských vesniček.
9. - 12.Den :NGAPALI Snídaně. Volný den na koupání, opalování, relaxaci a fakultatitvní výlety.
Den 13 : NGAPALI – THADWE – RANGÚN - BANGKOK Snídaně. Check-out ve 12,00hod. Volný čas do transferu na letiště. Odlet zpět do Rangúnu. Po příletu do Rangúnu následuje další let - do Bangkoku v 19,50hod. Přílet ve 21,45hod a čekání na další let.
Den 14 : BANGKOK - VÍDEŇ Pokračování do Vídně je v 01,30hod. Občerstvení v letadle. Přílet do Vídně je v 07,00hod. Konec programu.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Myanmar v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat