Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Plzeňským krajem s výletem do Norimberka

Německo, Kombinace destinací

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Autobusová
Poznávací zájezdy

Poloha

PLZEŇ • VELHRATICE • ANNÍN• HORSKÁ KVILDA • SRNÍ • KLADRUBY• NORIMBERK• NEPOMUK•TOČNÍK.

Stravování

Snídaně.

Program

1. den: Ráno odjezd z Brna (předpokládaný odjezd v 7 hodin), dále nástup v Jihlavě (předpokládaný odjezd v 8 hodin) a Praze (předpokládaný odjezd v 10 hodin). Po poledni příjezd do Plzně. Zde se nejdříve zastavíme na Náměstí Republiky s renesanční radnicí, Mariánským sloupem a gotickou katedrálou Svatého Bartoloměje, kterou si prohlédneme. Poté budou naše kroky směřovat k nedaleké Velké Synagoze, která je druhou největší synagogou v Evropě. Po její prohlídce se autobusem vydáme do pivovaru Pilsner Urquell k návštěvě míst, kde se zrodilo proslulé pivo, seznámení s jeho výrobou i degustaci nefiltrovaného piva v historických sklepech. Exkurzi završíme posezením v pivovarské restauraci Na Spilce. Odjezd na ubytování.
2. den: Po snídani se vydáme do starobylého městečka Velhartice , kde navštívíme hrad a zámek pánů z Velhartic. Po jeho prohlídce se můžeme pokochat malebným údolím říčky Ostružné, která učarovala i Janu Werichovi, natolik, že zde měl letní sídlo a často zde rybařil. Autobusem se přesuneme do šumavského Annína, kde si prohlédneme původní sklářskou huť s muzeem. Poté přejedeme na Horskou Kvildu, nejchladnější místo naší země, kde se občerstvíme a vydáme se podél Hamerského potoka k říčce Vydře na jejímž břehu se rozprostírá bývalý královácký dvorec Antýgl. Odsud se autobusem přesuneme do obce Srní, kde navštívíme centrum věnované šelmám žijícím v této oblasti. Projdeme se po visuté lávce nad vlčím výběhem o rozloze cca 3 ha nebo naučným okruhem, který nás seznámí se stopami šelem vyskytujících se na Šumavě. Večer návrat na ubytování.
3. den: Po snídani odjezd do Norimberka. Cestou se zastavíme v Kladrubech k prohlídce benediktinského kláštera - původně vystavěného v románském slohu, poté mnohokrát vypleněného, opravovaného a přestavovaného. Na jeho přestavbě se podílel i Jan Blažej Santini. Po poledni příjezd do Norimberka, oblíbeného města českého krále Karla IV. Zde se projdeme malebným Starým městem s impozantními brannými hradbami. Během této procházky si na hlavním náměstí prohlédneme kostel Panny Marie s orlojem, postavený na podnět Karla IV. v parléřovském stylu, krásnou 19m vysokou gotickou kašnu, renesanční Starou radnici, kostel svatého Sebalduse se sarkofágem Sebalda a obrovskými varhany se 6000 trubicemi, kde byl korunován Karel IV. římským císařem, dále hrázděný Dürerův dům s muzeem tohoto významného malíře a vystoupáme k Císařskému hradu, odkud se nám otevře krásný výhled na město. Večer návrat na ubytování.
4. den: Po snídani odjedeme do Nepomuku, města známého jako rodiště sv. Jana Nepomuckého. Nejvýznamnější památkou je barokní kostel sv. Jana Nepomuckého vystavěný na místě rodiště tohoto nejslavnějšího českého světce. Budeme moci navštívit Svatojánské muzeum se sbírkou uměleckých děl dokládajících rozmanitost a bohatost svatojánského kultu nebo Expozici automobilových a motocyklových veteránů na Zelenohorské poště či Městské muzeum a galerii Nepomuk v budově staré radnice. Po poledni se již přesuneme do Středočeského kraje a vydáme se ke zřícenině hradu Točník - sídelnímu hradu krále Václava IV. Po jeho prohlídce se vydáme na cestu domů. Návrat do Brna ve večerních hodinách (předpokládaný příjezd ve 20 hodin).

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Německo v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat