Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Nepál – okruh okolo Manaslu

Nepál, Kombinace destinací

Nepál – okruh okolo Manaslu (hlavní fotografie)
  • Nepál – okruh okolo Manaslu (fotografie 2)
  • Nepál – okruh okolo Manaslu (fotografie 3)
  • Nepál – okruh okolo Manaslu (fotografie 4)
  • Nepál – okruh okolo Manaslu (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Zájezd je volný! Vyprodáno
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Termín 6. 11. (So)– 26. 11. (Pá)
Délka pobytu 21 dní, 20 nocí
Doprava Vlastní doprava
Kód zájezdu 212598307606
Cena za osobu od 25 500

Přidat k porovnáníPorovnávač Rezervovat Pokračovat

Poznávací zájezdy

Popis

Okruh okolo Manaslu patří k těm dobrodružnějším, které můžete v Nepálu absolvovat. Po fyzické stránce je podobně obtížný jako jeho známější kolegové, avšak drahé vstupní permity, povinnost mít sebou domorodého průvodce a nedostatečně rozvinutá turistická infrastruktura jej odlišuje od mnoha jiných treků v Nepálu. Okruh okolo Manaslu byl navíc pro cizince otevřen poměrně nedávno a tak zde i v té nejvyšší turistické sezóně potkáte jen pár zbloudilých duší a budete mít skvělou možnost prožít to pravé himálajské dobrodružství. První dny budeme stoupat hlubokým údolím proti proudu řeky Buri Gandaki. Nad hranicí lesa vyměníme hinduistické chrámy za budhistické chorteny a modlitební zídky Mani. I ráz krajiny se rapidně změní a pokračovat budeme krajinou podél ledovců a severní stěny sedmitisícové hory Baudha. V Samagaonu spatříme tyrkysově zelené vody ledovcového jezera Birendra Tal a poté vstoupíme do tajuplné oblasti Samdo poblíž hranic s Tibetem. Výhledy na nedozírnou Tibetskou plošinu a věčně zasněžené vrcholky Himalájí na pozadí starobylých klášterů, ve vás zanechají pocity klidu a míru společně s respektem k místním obyvatelům, kteří tento drsný kout zeměkoule obývají. Avšak ta největší výzva je teprve před námi! Přechod sedla Larkya La, ležícího 5.213 metrů nad mořem a dlouhý sestup věčně zasněženou krajinou mezi zubatými štíty hor až do Darepani ležící na stezce okolo Annapurny. Během sestupu zpět do tropického pásma projdeme terasová políčka a louky plné divokých koní, bambusové lesy i kapradinový prales, až naše cesta skončí před koncem hlubokého údolí řeky Marsyangdi.

Stravování

Během pobytu v Káthmándú jsou pro vás nachystané chutné snídaně v místě ubytování. Ostatní jídlo a strava na treku je individuální. Nepálská kuchyně je velmi chutná a výživná. Národním pokrmem je Dal Bhat – kopec rýže s luštěninovou omáčkou, několika miskami curry a chlebem čapatí. Na mnoha místech vám pak Dal Bhat přidávají, dokud nejste na puknutí. Mezi další nepálské dobroty patří například knedlíčky MoMo, tibetský chléb a nesmíme také zapomenout na výborný čaj. Všechny tyto pokrmy a mnoho dalších (včetně západní kuchyně) budete moci ochutnat nejen ve městech, ale i na treku. Na horských chatách vaří velmi chutně a výživně. Počítejte však s tím, že ceny rostou s nadmořskou výškou.

Program

1.–2. den
Přílet do KÁTHMÁNDÚ , hlavního města Nepálu. Prohlídka historického města a jeho zajímavostí. Navštívíme živé náměstí DURBAR SQUARE, které si stále uchovává svoji středověkou atmosféru. Prohlédneme si palác Hanuman Dhoka, projdeme se po pestrobarevných tržištích a nasajeme atmosféru v hinduistických i budhistických chrámech. Vyhlídka na město od nejposvátnější budhistické stůpy SWAYAMBHUNATH a návštěva královského města PATAN .

3. den
Ranní přejezd autobusem na začátek 16denního treku okolo Manaslu, do vesničky Arughatu a krátká chůze na rozcvičenou do osady Arkhet. (2 hod. +100 m)

4.–5. den
Pochod tropickým lesem a zemědělskou oblastí v podhůří Himalájí do vesničky Machha Khola (900 m). Cestou poznáme život Gurungů, farmářů, kteří jsou známí sběrem medu divokých včel. (7-8 hod. +350 m -100 m)

6. den
Cesta krajinou plnou květin, rýžových teras a polí s tabákem a obilím výše do hor. Cestou spatříme několik vodopádů a ve vesnici Tatopani smočíme znavené nohy v horkých pramenech. Noc u osady Jagat. (6-7 hod. +650 -80 m)

7. den
Chůze po úzké stezce nahoru a dolů s výhledy na sedmitisícový Sringi Himal až k vesničcce Salleri (1.440 m). První zídky Mani nám signalizují, že se dostáváme do oblasti pod tibetským vlivem. Po průstupu soutěskou a chůzí bambusovým pralesem zakončíme den v osadě Deng. (6-7 hod. +530 m -200 m)

8.–9. den
Vysoko nad údolím Kali Gandaki pokračujeme přes několik malebných vesniček až do osady Ghap (2100 m)se svými překrásnými rytinami Buddhy a Milarapy. Následuje několik adrenalinových mostů přes burácející vody Tum Khola tekoucí z Tibetu. Nocleh v Namrungu. (8-10 hod. +1.100 m -240 m)

10. den
Stará kamenná vesnička Lihi (2.900 m) plná tradičních tibetských domů signalizuje vstup do oblasti Nupri. Chůze měsíční krajinou s výhledy na severní vrchol Manaslu (7.157 m) a Naike Peak (5.515 m). Noc ve vesnici Lhogaon (3.180 m). (4-5 hod. +610 m -90 m)

11. den
Náhorní plošina Shyaula s výhledy na Manaslu (8.156 m), Himalchuli (7.893 m) a Ngadi Chuli (7.879 m). Odpoledne pokračujeme kaňonem řeky Thosang Khola do vesnice Samagaon (3.530 m). Nahlédneme do kláštera Kargyuee Chholing Gompa a poklábosíme s mnichy. Protože je v Samagaonu nejlepší jídlo a ubytováním na trase, strávíme zde dvě noci. (4 hod. +570 m -220 m)

12. den
Odpočinkový a aklimatizační den. Výlety v okolí Samagaonu nebo výstup k gompě Pungyen, která byla zničena lavinou strženou japonci při pokusu o první výstup na Manaslu. Návštěva Manaslu Base Camp (4900 m). (6 hod. +-1.500 m)

13.–14. den
Výstup do oblasti vesnice Samdo okolo jezera Birendra Tal, přestupní stanice karavan jaků mířících z Tibetu. Volné odpoledne po kterém následuje náročný celodenní výlet k hranicím s Tibetem, do sedla Rui La (4.998 m) a zpět. (3 hod. +340 m)

15.–16. den
Podél ledovce Larkya a přes několik ledovcových morén k chatě Dharamsala ležící pod nejvyšším bodem treku. (4-5 hod. +630 m) Den D. Přechod 5.213 m vysokého sedla Larkya La s dechberoucími výhledy na hlavní Himalájský hřeben s Manaslu (8.156 m), Annapurnou II (7.937 m) a dalšími velikány. Po náročném výstupu následuje neméně náročný sestup až do 3.700 m, na "Písečnou planinu", Bimtang. (7-9 hod. +810 m -1.570 m)

17. den
Podél staré kupecké stezky pokračujeme skrz pralesy borovic a rododendronů do osady Tilje a do Dharapani (6-7 hod. -1.500 m)

18. den
Chůze úzkou soutěskou s chodníčkem vytesaným ve skalách do malebné osady Tal známé díky divokým koním. Odtud pokračujeme ve svahu vysoko nad řekou Marsyangdi s překrásnými výhledy na pětitisícový Sumdar až do vesničky Jagad (1.300 m), do cíle naší cesty!

19. den
Dopolední adrenalinová jízda jeepem nad hlubokými propastmi až na začátek Annapurna Circuit, do městečka Besi Sahar (800 m), a privátním minibusem zpět do Káthmándú. Příjezd ve večerních hodinách.

20. den
Jednodenní výlet na kolech po stezkách a památkách v Káthmándú Valley, oblasti s největší koncentrací památek UNESCO na světě. Mohutná budhistická stůpa v BODHNATHU , spalovací gháty v nejposvátnějším hinduistickém chrámu v Pashupatinathu a středověké město Bhaktapur . Možnost fakultativních výletů - rafting na řece Trisuli, vyhlídkový let okolo Mount Everest či MTB singletraily v Shiwapuri NP.

21. den
Poslední hodiny v Káthmándú a odlet zpět do ČR.

Ostatní

Okruh okolo Manaslu patří k těm dobrodružnějším, které můžete v Nepálu absolvovat. Po fyzické stránce je podobně obtížný jako jeho známější kolegové, avšak drahé vstupní permity, povinnost mít sebou domorodého průvodce a nedostatečně rozvinutá turistická infrastruktura jej odlišuje od mnoha jiných treků v Nepálu.

Doplnit údaje o objednateli

Vyberte

V případě uplatnění voucheru od CK prosím před provedením platby kontaktujte náš helpdesk přes chat na stránce travelportal.cz, emailem na vasedovolena@travelportal.cz nebo telefonicky na +420 234 121 121 od pondělí do pátku mezi 8–18 hod., děkujeme.

V případě uplatnění voucheru od CK prosím před provedením platby kontaktujte náš helpdesk přes chat na stránce travelportal.cz, emailem na vasedovolena@travelportal.cz nebo telefonicky na +420 234 121 121 od pondělí do pátku mezi 8–18 hod., děkujeme.

Zpět na výběr termínů

Do tohoto hotelu nabízíme celkem 1 zájezd.

Upřesnit termín

Vašemu výběru odpovídá 1 zájezd.

Data odletu/odjezdu
Přidat k porovnání 6. 11. – 26. 11. (21 dní)
Vlastní Dle programu
Vlastní Dle programu od 25 500 Kč Rezervovat Pokračovat
od 25 500 Kč

Popis

Okruh okolo Manaslu patří k těm dobrodružnějším, které můžete v Nepálu absolvovat. Po fyzické stránce je podobně obtížný jako jeho známější kolegové, avšak drahé vstupní permity, povinnost mít sebou domorodého průvodce a nedostatečně rozvinutá turistická infrastruktura jej odlišuje od mnoha jiných treků v Nepálu. Okruh okolo Manaslu byl navíc pro cizince otevřen poměrně nedávno a tak zde i v té nejvyšší turistické sezóně potkáte jen pár zbloudilých duší a budete mít skvělou možnost prožít to pravé himálajské dobrodružství. První dny budeme stoupat hlubokým údolím proti proudu řeky Buri Gandaki. Nad hranicí lesa vyměníme hinduistické chrámy za budhistické chorteny a modlitební zídky Mani. I ráz krajiny se rapidně změní a pokračovat budeme krajinou podél ledovců a severní stěny sedmitisícové hory Baudha. V Samagaonu spatříme tyrkysově zelené vody ledovcového jezera Birendra Tal a poté vstoupíme do tajuplné oblasti Samdo poblíž hranic s Tibetem. Výhledy na nedozírnou Tibetskou plošinu a věčně zasněžené vrcholky Himalájí na pozadí starobylých klášterů, ve vás zanechají pocity klidu a míru společně s respektem k místním obyvatelům, kteří tento drsný kout zeměkoule obývají. Avšak ta největší výzva je teprve před námi! Přechod sedla Larkya La, ležícího 5.213 metrů nad mořem a dlouhý sestup věčně zasněženou krajinou mezi zubatými štíty hor až do Darepani ležící na stezce okolo Annapurny. Během sestupu zpět do tropického pásma projdeme terasová políčka a louky plné divokých koní, bambusové lesy i kapradinový prales, až naše cesta skončí před koncem hlubokého údolí řeky Marsyangdi.

Stravování

Během pobytu v Káthmándú jsou pro vás nachystané chutné snídaně v místě ubytování. Ostatní jídlo a strava na treku je individuální. Nepálská kuchyně je velmi chutná a výživná. Národním pokrmem je Dal Bhat – kopec rýže s luštěninovou omáčkou, několika miskami curry a chlebem čapatí. Na mnoha místech vám pak Dal Bhat přidávají, dokud nejste na puknutí. Mezi další nepálské dobroty patří například knedlíčky MoMo, tibetský chléb a nesmíme také zapomenout na výborný čaj. Všechny tyto pokrmy a mnoho dalších (včetně západní kuchyně) budete moci ochutnat nejen ve městech, ale i na treku. Na horských chatách vaří velmi chutně a výživně. Počítejte však s tím, že ceny rostou s nadmořskou výškou.

Program

1.–2. den
Přílet do KÁTHMÁNDÚ , hlavního města Nepálu. Prohlídka historického města a jeho zajímavostí. Navštívíme živé náměstí DURBAR SQUARE, které si stále uchovává svoji středověkou atmosféru. Prohlédneme si palác Hanuman Dhoka, projdeme se po pestrobarevných tržištích a nasajeme atmosféru v hinduistických i budhistických chrámech. Vyhlídka na město od nejposvátnější budhistické stůpy SWAYAMBHUNATH a návštěva královského města PATAN .

3. den
Ranní přejezd autobusem na začátek 16denního treku okolo Manaslu, do vesničky Arughatu a krátká chůze na rozcvičenou do osady Arkhet. (2 hod. +100 m)

4.–5. den
Pochod tropickým lesem a zemědělskou oblastí v podhůří Himalájí do vesničky Machha Khola (900 m). Cestou poznáme život Gurungů, farmářů, kteří jsou známí sběrem medu divokých včel. (7-8 hod. +350 m -100 m)

6. den
Cesta krajinou plnou květin, rýžových teras a polí s tabákem a obilím výše do hor. Cestou spatříme několik vodopádů a ve vesnici Tatopani smočíme znavené nohy v horkých pramenech. Noc u osady Jagat. (6-7 hod. +650 -80 m)

7. den
Chůze po úzké stezce nahoru a dolů s výhledy na sedmitisícový Sringi Himal až k vesničcce Salleri (1.440 m). První zídky Mani nám signalizují, že se dostáváme do oblasti pod tibetským vlivem. Po průstupu soutěskou a chůzí bambusovým pralesem zakončíme den v osadě Deng. (6-7 hod. +530 m -200 m)

8.–9. den
Vysoko nad údolím Kali Gandaki pokračujeme přes několik malebných vesniček až do osady Ghap (2100 m)se svými překrásnými rytinami Buddhy a Milarapy. Následuje několik adrenalinových mostů přes burácející vody Tum Khola tekoucí z Tibetu. Nocleh v Namrungu. (8-10 hod. +1.100 m -240 m)

10. den
Stará kamenná vesnička Lihi (2.900 m) plná tradičních tibetských domů signalizuje vstup do oblasti Nupri. Chůze měsíční krajinou s výhledy na severní vrchol Manaslu (7.157 m) a Naike Peak (5.515 m). Noc ve vesnici Lhogaon (3.180 m). (4-5 hod. +610 m -90 m)

11. den
Náhorní plošina Shyaula s výhledy na Manaslu (8.156 m), Himalchuli (7.893 m) a Ngadi Chuli (7.879 m). Odpoledne pokračujeme kaňonem řeky Thosang Khola do vesnice Samagaon (3.530 m). Nahlédneme do kláštera Kargyuee Chholing Gompa a poklábosíme s mnichy. Protože je v Samagaonu nejlepší jídlo a ubytováním na trase, strávíme zde dvě noci. (4 hod. +570 m -220 m)

12. den
Odpočinkový a aklimatizační den. Výlety v okolí Samagaonu nebo výstup k gompě Pungyen, která byla zničena lavinou strženou japonci při pokusu o první výstup na Manaslu. Návštěva Manaslu Base Camp (4900 m). (6 hod. +-1.500 m)

13.–14. den
Výstup do oblasti vesnice Samdo okolo jezera Birendra Tal, přestupní stanice karavan jaků mířících z Tibetu. Volné odpoledne po kterém následuje náročný celodenní výlet k hranicím s Tibetem, do sedla Rui La (4.998 m) a zpět. (3 hod. +340 m)

15.–16. den
Podél ledovce Larkya a přes několik ledovcových morén k chatě Dharamsala ležící pod nejvyšším bodem treku. (4-5 hod. +630 m) Den D. Přechod 5.213 m vysokého sedla Larkya La s dechberoucími výhledy na hlavní Himalájský hřeben s Manaslu (8.156 m), Annapurnou II (7.937 m) a dalšími velikány. Po náročném výstupu následuje neméně náročný sestup až do 3.700 m, na "Písečnou planinu", Bimtang. (7-9 hod. +810 m -1.570 m)

17. den
Podél staré kupecké stezky pokračujeme skrz pralesy borovic a rododendronů do osady Tilje a do Dharapani (6-7 hod. -1.500 m)

18. den
Chůze úzkou soutěskou s chodníčkem vytesaným ve skalách do malebné osady Tal známé díky divokým koním. Odtud pokračujeme ve svahu vysoko nad řekou Marsyangdi s překrásnými výhledy na pětitisícový Sumdar až do vesničky Jagad (1.300 m), do cíle naší cesty!

19. den
Dopolední adrenalinová jízda jeepem nad hlubokými propastmi až na začátek Annapurna Circuit, do městečka Besi Sahar (800 m), a privátním minibusem zpět do Káthmándú. Příjezd ve večerních hodinách.

20. den
Jednodenní výlet na kolech po stezkách a památkách v Káthmándú Valley, oblasti s největší koncentrací památek UNESCO na světě. Mohutná budhistická stůpa v BODHNATHU , spalovací gháty v nejposvátnějším hinduistickém chrámu v Pashupatinathu a středověké město Bhaktapur . Možnost fakultativních výletů - rafting na řece Trisuli, vyhlídkový let okolo Mount Everest či MTB singletraily v Shiwapuri NP.

21. den
Poslední hodiny v Káthmándú a odlet zpět do ČR.

Ostatní

Okruh okolo Manaslu patří k těm dobrodružnějším, které můžete v Nepálu absolvovat. Po fyzické stránce je podobně obtížný jako jeho známější kolegové, avšak drahé vstupní permity, povinnost mít sebou domorodého průvodce a nedostatečně rozvinutá turistická infrastruktura jej odlišuje od mnoha jiných treků v Nepálu.

Partner

Partnerem tohoto zájezdu je

Destinace

Zpět na výsledky vyhledávání

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat