Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Lofoty, Vesterály a příroda severního Norska

Norsko, Kombinace destinací

Lofoty, Vesterály a příroda severního Norska (hlavní fotografie)

60% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Plná penze, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 17 dní, 19 dní, 20 dní
Doprava Autobusová , Letecká , Vlastní
Další názvy
55+ Norsko - Velká cesta zemí fjordů
Cestou trollů za krásami norských fjordů
Do srdce Norských fjordů
Do srdce norských fjordů
...
Cena za osobu od 8 747 Kč

Dostupných: 25 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory Plavby

Popis

Oslo • Lillehammer • Trondheim • Snasa • Laksfossen • Narvi • Vesterály • Lofoty • Å • Åndalsnes • Geiranger • Hamar.

Program

Den 1: Odjezd v dopoledních hodinách z Brna do Německa, večer nalodění na trajekt do Švédska, noční plavba.
Den 2: Dopoledne přejezd Švédskem – zastávka v některé z typických rybářských vesniček západního pobřeží do hlavního města Norska Oslo – prohlídka centra města včetně přístavu, večer přejezd kolem jezera Mjosa na ubytování, nocleh.
Den 3: Po snídani návštěva skanzenu lidové architektury, pokračování přes Dombås do královského města Trondheimu – návštěva katedrály Nidaros s korunovačními klenoty norských králů, ubytování, nocleh.
Den 4: Po snídani celodenní putování na sever, zastávka u jezera Snasa, odpoledne zastávka na řece Vefsna u vodopádů Laksfossen (Lososí schody), pozdě odpoledne přejezd polárního kruhu, večer přejezd přes Tysfjord na ubytování v oblasti Narviku.
Den 5: Po snídani celodenní putování se zastávkami oblastí souostroví Vesterály s řadou romantických přístavů severu přes Sortland panoramatickou cestou podél fjordu přes Stokmarkens do Melbu, k večeru trajekt do Fiskebu a pokračování do přístavu Kabelvåg na Lofotech, nocleh.
Den 6: Po snídani celodenní pobyt na Lofotských ostrovech, dopoledne prohlídka Kabelvågu, typické dřevěné domky, roubený kostel, muzeum Lofot. Před polednem odjezd přes vesničku Henningsvær na mysu s výhledem na moře i Lofoty, odpoledne pokračování do nejjižnějšího místa souostroví, městečka Å – během dne návštěva typických rybářských osad Nussfjord a Moskenes, pozdě večer návrat na nocleh.
Den 7: Po snídani dopoledne volno v Kabelvågu, odpoledne návštěva sousedního malebně položeného Svolværu s unikátní skálou, tzv. Svolværskou kozou, volno k procházkám, k večeru odjezd lodí přes Trollfjord a Vestfjord na pevninu, noční přejezd na jih Norska.
Den 8: Odpoledne příjezd do rybářského městečka Åndalsnes ve fjordu, ubytování, volno k individuálním procházkám, nocleh.
Den 9: Po snídani pokračování panoramatickou cestou trollů (norských horských skřítků) k fjordu Geiranger – volno, možnost projížďky k vodopádu Sedm sester, pěší procházky v okolí fjordu, odpoledne pokračování panoramatickou cestou přes městečko Lom k hlavnímu městu Oslo, ubytování, nocleh.
Den 10: Po snídani odjezd přes středisko zimních sportů Lillehammer – zastávka s prohlídkou, pozdě odpoledne pokračování na jih Švédska, noční trajekt do Německa.
Den 11: Dopoledne přejezd Německem do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat