Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Nejkrásnější místa Norska

Norsko, Kombinace destinací

Nejkrásnější místa Norska (hlavní fotografie)

59% sleva až

Strava All inclusive, Bez stravy, Dle programu, Plná penze, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 17 dní, 19 dní, 20 dní
Doprava Autobusová , Kombinovaná , Letecká , Vlastní
Další názvy
55+ Norsko - Velká cesta zemí fjordů
Cestou trollů za krásami norských fjordů
Do srdce Norských fjordů
Do srdce norských fjordů
...
Cena za osobu od 8 250 Kč

Dostupných: 99 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory Hory a jezera Plavby

Popis

Oslo | Lillehammer | Romsdalen | cesta Trolů | fjord Geiranger | Dalsnibba | Jostedalsbreen | Briksdalsbreen | Sognefjord | Borgund | Kodaň Nástupní místa autokaru: Morava*, Praha, Slaný, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem *vlaková jízdenka ČD z/do Prahy ZDARMA, více informací u prodejce.

Program1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách, možnost nástupu z nástupních míst po trase zájezdu, přejezd přes Německo na trajekt Rostock - Gedser a Helsingör - Helsinborg.

2. den: Pokračování kolem největšího přístavu Švédska Göteborg. Do Norska vstoupíme hraničním přechodem ve Svinesundu, po 420 m dlouhém mostu. Po příjezdu do norské metropole Osla nás čeká pěší prohlídka centra města, cesta nás povede kolem známé radnice, uvidíme královský palác, projdeme po hlavní třídě Karl Johan Gatan, k parlamentu a opeře, individuální volno. V odpoledních hodinách se lodičkou přeplavíme na ostrov Bygdoy kde navštívíme známá muzea ¬severských mořeplavců, uvidíme mimo jiné i bájné lodi FRAM a KON TIKI, návrat do centra města, individuální volno. V odpoledních hodinách odjezd do malebného městečka na břehu jezera Mjosa do Gjoviku. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Po snídani se vydáme směrem na Lillehammer, známé městečko ze zimních olympijských her, ze skokanského můstku je krásný výhled na okolní krajinu a dále pokračujeme zemědělskou krajinu Gudbrandsdalen mezi pohořím Romsdalen a četnými vodopády. Čekají nás i závratné ser¬pentiny pověstné cesty Trolů, soutěska Gudbrandsjuvet, trajekt přes Norddalsfjord a dále zastávka u fjordu Geiranger. Geiranger je nejslavnější přírodní atraktivitou a jeho návštěva patří k vrcholným zážitkům při každé cestě do Skandinávie. Pokud čas a počasí dovolí, výjezd na nedaleký vrchol hory Dalsnibba, který nabízí úžasný kruhový rozhled. Nocleh v oblasti Videseteru.

4. den: Po snídani se vydáme ke druhému největšímu norskému ledovci Jostedals¬breen, abychom se dotkli jeho výběžku Briksdalsbreen. Led je tu modrý a s bublin¬kami, prostě zážitek. Poté nás čeká panoramatická cesta horami a trajekt Manhiller - Fodnes přes mohutný Sognefjord do malebného Laerdalského údolí, při dostatku času krátká zastávka u nejznámějšího dřevěného kostela v Borgundu. Nocleh v oblasti pohoří Hemsedalsfjella.

5. den: Romantickým údolím Hallingdal dojedeme přes Honefoss do Osla, metropole Norského království malebně rozložené v závěru stejnojmenného fjordu v jižní úrodné části Norska a navštívíme jedno z nej¬zná¬mějších míst Osla, Frognerův park se zajímavými sochami mistra Vigelanda, navštívíme Holmenkollen, areál známý ze zimních olympijských her, ze skokanského můstku je nádherný výhled na město a fjordy. Odjezd do Strömstadu, nocleh v okolí Gőteborgu.

6. den: Po snídani cesta podél západního pobřeží Švédska na trajekt Helsinborg - Helsingor, kolem slavného Hamletova zámku Kronborg, prohlídka Kodaně, hlavního města Dánského království, která díky svým skvostným historickým palácům a dalším budovám je považována za klenot skandinávské historické i moderní architektury. Pitoreskní přístav Nyhavn, při dostatku času možnost vyhlídkové plavby lodí městem, královský palác Amalienborg, nové budovy Opery, Gefjoniny fontány, radničního náměstí a pěší zóny Stroget pokud čas dovolí. U sošky Andersenovy Malé Mořské víly se s Kodaní rozloučíme a odjedeme na noční trajekt do Německa. 7.den: Návrat do ČR.

Ostatní

✱ uvidíte nejzajímavější místa Skandinávského poloostrova ✱ příroda, kultura, historie ✱ příznivá cena Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí, a jiných objektů. (cca. 550 NOK). Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat