Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Krakov a Osvětim

Polsko, Krakow

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 3 dny
Doprava Autobusová
Počasí
16 °C - Zataženo
Poznávací zájezdy

Stravování

Snídaně.

Popis

Náš zájezd vás seznámí s historií Polska návštěvou turisticky nejatraktivnějších míst této země, vesměs památek UNESCO. Celý den se budeme procházet po dlážděných uličkách nejvýznamnějšího historického města země. Krakov jako jediný z polských velkoměst nebyl zničen za 2. světové války. Jeho památky tak vyprávějí příběhy z doby, kdy byl sídelním městem panovníků mocného Polsko-litevského soustátí. Z té doby pocházejí všechny významné stavby na krakovském návrší Wawel, jako královský palác a korunovační katedrála. Jedno z největších středověkých náměstí Evropy je plné výstavních kupeckých domů a nádherná renesanční Sukiennice dává vzpomenout na doby, kdy Krakov byl významnou obchodní křižovatkou Střední Evropy. Toto náměstí také tvoří přirozené centrum krakovského Starého města. V jeho blízkosti se nachází i krásná gotická budova Collegia Maius, sídla Jagellonské univerzity, založené již v r. 1364. Židovská čtvrť s řadou synagog svědčí o tom, že Krakov nebyl jen městem etnických Poláků. Soužití se Židy ukončila až 2. světová válka a německý nacismus, který v blízkosti Krakova dal vzniknout největšímu vyhlazovacímu táboru v dějinách Evropy. Jeho plynové komory sprovodily ze světa nejméně jeden a čtvrt miliónů lidí. Na předměstí Krakova navštívíme také podzemí Věličky, abychom pocítili, jak chutná největší solný důl Evropy. V solném království budeme procházet štolami a obdivovat sochy, kaple i lustry ze soli.

Doprava

Doprava autobusem s klimatizací a WC.

Trasa

České Budějovice, Vodňany, Strakonice, Písek, Příbram, Dobříš, Zbraslav, Praha, po dohodě s CK Kellner Brno, Ostrava.
Plzeň, Rokycany, Žebrák, Beroun.

Program

1. den :odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Polska.
2. den :celodenní prohlídka Krakova: královská rezidence Wawel, nábřeží Wisly, katedrála (královské hrobky), Královská cesta, Hlavní náměstí – jedno z největších středověkých náměstí Evropy, starobylé krámky – Sukiennice, kostel Panny Marie s největším gotickým oltářem na světě, Barbakan, židovská čtvrť se synagogami aj., nocleh.
3. den :exkurze do solných dolů Vělička (až 130 m hluboko, kaple, sochy reliéfy – vše ze soli, památka UNESCO). Prohlídka vyhlazovacího tábora Osvětim – Birkenau (největší nacistický koncentrační tábor, památka UNESCO). Přejezd do ČR. V nočních hodinách návrat domů.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Polsko v lokalitě Krakow nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat