Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Azorské ostrovy, San Miguele a Terceira, Lisabon a slavnosti sv. Jana Křtitele

Portugalsko, Azorské ostrovy

Azorské ostrovy, San Miguele a Terceira, Lisabon a slavnosti sv. Jana Křtitele (hlavní fotografie)
  • Azorské ostrovy, San Miguele a Terceira, Lisabon a slavnosti sv. Jana Křtitele (fotografie 2)
  • Azorské ostrovy, San Miguele a Terceira, Lisabon a slavnosti sv. Jana Křtitele (fotografie 3)
  • Azorské ostrovy, San Miguele a Terceira, Lisabon a slavnosti sv. Jana Křtitele (fotografie 4)
  • Azorské ostrovy, San Miguele a Terceira, Lisabon a slavnosti sv. Jana Křtitele (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Počasí
28 °C – Zataženo
Poznávací zájezdy

Popis

Zájezd na dva nejoblíbenější Azorské ostrovy - hlavní San Miguel a Terceira, koupání, turistika a plno zajímavostí, krátery, lávové jeskyně, lávová jezírka, krásné pláže, exotická květena, malebné slavnosti svatého Jana.

Ubytování

9x ubytování v hotelech nebo penzionech 2-3* (2lůžkové pokoje s příslušenstvím).Ubytování je vždy v pokojích se sociálním zařízením. Na pokoji jsou k dispozici zpravidla 2 ručníky na osobu (osuška a malý ručník) a fén.

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně. Snídaně je jednoduchá – kontinentální: káva, čaj, džus, pečivo, máslo, džem, cereálie. Během dne se stravujete z vlastních zásob – při výletě budete dělat pauzy na odpočinek a svačiny, potraviny lze koupit každý den v supermarketu/samoobsluze. Ceny potravin v obchodech se rovnají cca 1,3 násobku našich cen. Také budete mít denně možnost si zajít na večeři do místních restaurací. Cena za večeři cca 10 – 15 €. Na všech ostrovech jsou velmi dobře zásobené supermarkety. A již nyní se můžete těšit na výborná portugalská vína. První možnost nákupu v supermarketu bude v den příletu do Lisabonu – poté co odložíte zavazadla v hotelu se vydáte s průvodcem metrem do samotného centra kde jedna z prvních věcí bude možnost zajít do malého supermarketu (např. pro vodu, ovoce, sendvič).

Doprava

Z Prahy – letiště Václava Havla poletíte do Lisabonu a na Azorské ostrovy a zpět pravidelnou linkou s portugalskou leteckou společností TAP Portugal. Mezi ostrovy bude jeden přelet s Azorskou společností SATA Acores. Po ostrovech je doprava zajištěna menším busem. Během denního programu v Lisabonu se budete pohybovat pěšky a místní dopravou (MHD).

Program

1. den:
odlet z Prahy (cca v 13.30 h), přestup v Lisabonu, přílet na ostrov TERCEIRA před půlnocí, ubytování v centru ANGRA DO HEROÍSMO (UNESCO) na 3 noci.

2. den:
výhled z vrcholů pohoří Serra do Cume, lávové jeskyně Gruta do Natal, dále Furnas do Enxofre ve středu ostrova - procházka kolem sirných fumarol (prudká exhalace z puklin), Algar do Carvao – sopečným krbem přijdete do podzemní jeskyně ležící v kráteru vyhaslé sopky; možnost večerní procházky přístavním městem; tento den večer se v Angra do Heroísmo konají slavnosti svatého Jana Křtitele - průvod hudebně-tanečních skupin z různých ostrovů i pevninského Portugalska.

3. den:
 procházka po historickém centra ANGRA do HEROISMO, výhledy na město, prohlídka historického centra města (UNESCO), městský park se stromy a s rostlinami z celého světa, katedrála, pevnost Sv. Jana Křtitele, v poledne se v centru Angry koná Tourada - býčí "zápasy" - součást slavností Sv. Jana Křtitele: nejen místní mladíci býky dráždí a utíkají před nimi a baví tak okolní diváky - býk při portugalské Touradě neumírá; zájemci se mohou koupat na městské písečné pláži; v podvečer vyjdete na Monte Brasil – poloostrov u Angra do Heroismo s výhledy na město a oceán.

4. den:
ráno přelet na ostrov SAO MIGUEL - nejvyšší vrchol centrální části ostrova – Barrosa (947 m), krásné výhledy; sestup k jezeru Lagoa do Fogo (jezero, 1 h), můžete pokračovat až do tajemného místa uprostřed ostrova ( 1,5 h); přejezd do FURNAS - lázeňského městečka, ubytování na 2 noci; zájemcům doporučujeme k večeři místní specialitu "cozido".

5. den:
pěšky na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara (1.103 m, 2,5 h i s návratem) továrna na zpracování čaje s ochutnávkou několika druhů čaje, jezírko v zarostlém kráteru Lagoa do Congro (1 h i s návratem), možnost návštěvy Parque Terra Nostra, zahrady s krásnou květenou, exotickými stromy a jezírky (možnost koupání).

6. den:
turistika zarostlým údolím říčky Rio do Faial da Terra kolem vodopádů Salto do Prego a Salto do Cagarrao s jezírkem až do vesnice FAIAL DA TERRA,kde se můžete občerstvit zdejším pivem, výbornou kávou či vínem, dále LAGOA DA FURNAS s geotermální aktivitou pod povrchem, kde se v zemi u jezera vaří místní specialita „cozido", kaple Panny Marie nad městem VILA FRANCA – se schody z azulejos, večer příjezd do PONTA DELGADA, správního střediska Azorských ostrovů, ubytování na 2 noci.

7. den:
zastávka u ananasových plantáží - jediné místo v Evropě, kde se pěstují ananasy, a to s možností ochutnání místního likéru, západní část ostrova, procházka kolem jezírek Empadadas u sopečného kráteru Caldeiradas Sete Cidades, výstup na vyhlídku Sombreiros s pohledem do kráteru se třemi jezery, královská vyhlídka – Vista do Rei, městečko SETE CIDADES s kostelíkem, Ponta da Ferraria - nejzápadnější výběžek ostrova tvořený lávou, koupání.

8. den:
LISABON, Lisabonu - aktuálně počítáme s podvečerním odletem z Azorských ostrovů do Lisabonu, což znamená téměř celý den navíc na ostrově Sao Miguel, který lze strávit například plavbou za pozorováním velryb, pohodou v hlavním městě Ponta Delgada, a/nebo dalším výletem s naším průvodcem, kam se dopravíte taxikem nebo místní mhd; v případě úpravy letového řádu a posunu naší skupiny na dřívější odlet naopak získáme nějaký čas navíc v Lisabonu, který lze strávit například návštěvou Oceanária a oblasti EXPO98 na břehu řeky Tejo; v obou případech se ubytujete v Lisabonu poblíž centra na 2 noci.

9. den:
LISABON, čtvrť Baixa, čtvrť Alfama, katedrála, staré tramvaje; individuální volno - možnost návštěvy muzeí (např. muzeum azulejos), možnost návštěvy čtvrti Belém s památníkem mořeplavců, vyhlídka ve čtvrti Sao Roque, fakultativně večeře s poslechem fado ve čtvrti Chiado.

10. den:
ráno přesun na letiště; odlet v cca 08.20, přílet do Prahy po poledniCK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a dopravním podmínkám.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Portugalsko v lokalitě Azorské ostrovy nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat