Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Azorské ostrovy - pěší turistika v zeleném ráji

Portugalsko, Azorské ostrovy

Azorské ostrovy - pěší turistika v zeleném ráji (hlavní fotografie)
  • Azorské ostrovy - pěší turistika v zeleném ráji (fotografie 2)
  • Azorské ostrovy - pěší turistika v zeleném ráji (fotografie 3)
  • Azorské ostrovy - pěší turistika v zeleném ráji (fotografie 4)
  • Azorské ostrovy - pěší turistika v zeleném ráji (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Počasí
21 °C – Skoro zataženo
Poznávací zájezdy

Stravování

Jen snídaně.

Program

1. den:
Odlet z Prahy přes Lisabon na ostrov Sao Miguel do Ponta Delgady (let z Prahy s přestupem v Lisabonu) ,po příletu do Ponta Delgada transfer na ubytování.

2. den:
Po snídani se nejdříve autobusem vydáme na západní stranu ostrova, kde začíná pěší túra cestou Mata do Canário (cca 12 km – 3,5 hod.) ke caldeira Sete Cidades, obrovskému vyhaslému kráteru, v jehož útrobách jsou dvě nádherná jezera zelené a modré barvy, ve kterých se odráží okolní lesy a atlantické nebe. Poté se pokračuje do Faja de Baixo na prohlídku ananasových plantáží, která bude obohacena o ochutnávku ananasového likéru, který se zde vyrábí. Odjezd na ubytování.

3. den:
Výlet k jezeru Lago das Furnas a do jeho okolí. U jezera vyvěrají horké prameny a páry, které se využívají k přípravě proslulého dušeného pokrmu cozido das Furnas, který je kombinací masa, zeleniny a brambor. Pěší túra kolem dokola kráteru (cca 9,5 km – 3 hod.) . Odpoledne procházka po fascinující botanické zahradě Terra Nostra s množstvím stromů a keřů neznámých pro nás, Středoevropany, možnost koupání v jezírku s termální vodou. Výlet pokračuje přes severní pobřeží, k vyhlídce Pico de Ferro a k návštěvě čajových plántaží společnosti Gorreana, jediné svého druhu v Evropě. Součástí je i malé muzeum. Při návratu na ubytování zastávka na vyhlídce Santa Iria.Návrat do hotelu

4. den:
Ráno prohlídka města Ponta Delgada, při které se seznámíte s historií, památkami a muzei města a zvyky místních obyvatel. Město není velké, ale má spoustu kouzelných zákoutí a pěkných náměstí, které charakterizují město. Uvidíte kostel do Colegio, klášter Nossa Senhora do Esperanza, pevnost Sao Bras, kostel de Sao Sebastiao nebo náměstí Gonzalo Velho Cabral se svými 3 proslulými oblouky. Odpoledne fakultativně lodí mořská výprava za delfíny a velrybami. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a je organizovaná profesionálním týmem. (Uskutečnění výletu záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách).

Ostatní

Azorské souostroví vzdálené 1566 km od Lisabonu je pravděpodobně nejautentičtějším přírodním místem Evropy. Není čistšího ani zelenějšího prostředí než na těchto ostrovech na půli cesty mezi Evropou a Amerikou. Azory, to je záplava modrých a bílých hortenzií, množství zelených sopečných kráterů a přírodních bazénů, termální vody, černé kamenné labyrinty, kostely z vápna a čediče, žlutí delfíni a šedé velryby na širém moři. Ostrov Sao Miguel je největším ostrovem Azorského souostroví, s 62,1 km na délku a 15,8 km na šířku. Jeho nejvyšším vrcholem je Pico da Vara, který měří 1 105 m. Ostrov nese přezdívku Zelený ostrov, čemuž budete rozumět okamžitě, jakmile zde přistanete. Zeleň je zde totiž všudypřítomná. Na ostrově Sao Miguel jsou cesty a stezky spíše květinové než lesní. Neodolatelným zážitkem je sestup k jezeru Lago do Fogo v centru ostrova nebo koupání v čokoládově zbarvených termálních vodách Terra Nostra obklopených obřími araukáriemi, nebo Furnas s horoucími prameny a gejzíry. Nelze odjet z ostrova a nevychutnat si čaj na jediných evropských plantážích, nevyzkoušet zdejší lahodné ananasy, nepokochat se vyhlídkou na Sete Cidades nebo koloniální architekturou hlavního města. Pojeďte s námi objevit tento přírodní ráj, který je pro nás Evropany doslova na dosah.
Rychlý přehled:
Kombinace pěší turistiky a poznávání tradičních zvyků.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Portugalsko v lokalitě Azorské ostrovy nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat