Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Lisabonský týden

Portugalsko, Lisabon

Lisabonský týden (hlavní fotografie)

12% sleva až

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 9 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Hotel Tsar Lisabon
Lisabon
Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
Lisabon - perla Portugalska
...
Počasí
13 °C - Možnost deště
13 °C - Možnost deště
Cena za osobu od 12 990 Kč

Dostupných: 35 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program

Odlet z Prahy v pozdních odpoledních hodinách, přílet do Fara. Transfer do hotelu v Algarve. Ubytování, večeře a nocleh.
2. den. LISABON
Snídaně, odjezd do Lisabonu. Prohlídka centra města. Přejezd historickou tramvají na vrch nad městem se strategicky postaveným hradem sv. Jiří. Prohlídka městských hradeb s nádherným výhledem na město, řeku Tejo, přístav…. Procházka úzkými uličkami maurské čtvrti Alfama, nejstarší čtvrti Lisabonu. Katedrála – jedna z nejzajímavějších budov ve městě; Kostel sv. Vincenta - největší příklad barokní architektury v Lisabonu; Národní Pantheon s hrobkami velkých portugalských osobností, čtvrť místních umělců Bairro Alto se soustředěným nočním životem, čtvrť Baixa – centrum města, další z největších atrakcí města Santa Justa - historický výtah, kostel sv. Rocha - ruiny kostela karmelitánů zničeného při zemětřesení v roce 1755. Volno mj. na kávu v slavné kavárně Brasileira…. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh.
3. den. LISABON
Snídaně. Návštěva národního muzea starověku s jeho nádhernou sbírkou malířství, sochařství a dekorativních předmětů. Výlet do Belému, okouzlující pobřežní oblasti plné památek portugalské zlaté éry. Muzeum kočárů, Jerónimos Monastery s hrobkou Vasco da Gama, zahrnuta do seznamu UNESCO, Belém - památník zámořských objevů, jeden ze symbolů města, Belémská věž kdysi střežící přístup do přístavu. Volno na tradiční dort se smetanou v oblíbených kavárnách Lisabonu. Přesun na výstaviště EXPO ' 98 nazývané Park národů. Večer fakultativně fado - koncert v kombinaci s večeří. FADO - tradiční portugalské písně, důležitá součást kulturní identity, od r. 2011 na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Návrat do hotelu.
4. den. ESTORIL-SINTRA-CASCAIS-CABO DA ROCA
Snídaně. Odjezd do Estorilu, známého přímořského letoviska, Cascais, přístavní město, Sintra - bývalá letní rezidence portugalských panovníků, se nachází v půvabné oblasti, mezi exotickými zahradami a zalesněnými kopci, na seznamu UNESCO. Procházka malebnými ulicemi, přejezd k Palácio Nacional-velkolepý palác v srdci starého města. Fascinující Quinta da Regaleira rezidence obklopená tajemnými zahradami s mnoha zednářskými symboly, pohádkový Palácio da Pena na vrcholu kopce nad Alentejo. Přejezd na nejzápadnějším bod na kontinentu Evropy Cabo da Roca. Transfer do hotelu. Ubytování, večeře a nocleh.
5. den. FATIMA-OBIDOS
Snídaně. Volno nebo fakultativní výlet do Obidos a Fatimy – nejznámějšího poutního místa se svatyní Panny Marie, Poutní náměstí, bazilika hrobek Lucie, Jacinta a Francis, kaple zjevení... Odjezd do Obidos - krásné portugalské město obehnané obrannými zdmi. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
6. den.
Snídaně. Volný čas na odpočinek. Večeře a nocleh.
7. den.
Snídaně. Transfer do hotelu v Algarve. Ubytování. Volný čas na odpočinek. Večeře a nocleh.
8. den.
Snídaně. Volno k odpočinku a vlastnímu programu, v podvečerních hodinách transfer na letiště a noční odlet do Prahy.

9. den

Přílet v časných ranních hodinách.

.

Ostatní

Změna programu vyhrazena.

Popis

Faro | Lisabon | Belém | Estoril | Cascais | Obidos | Fátima | Sintra | Cabo de Roca.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat