Vyhledat zájezd

Nostalgický Lisabon

Portugalsko, Lisabon

Nostalgický Lisabon (hlavní fotografie)

14% sleva až

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Eurovíkend Portugalsko - Lisabon
Fénix Lisboa
Hotel Tsar Lisabon
Lisabon - královská sídla a krásy pobřeží s koupáním
...
Cena za osobu od 15 990 Kč

Dostupných: 2 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program

Portugalsko / Lisabon. Lisabon je nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině a rozkládá se na relativně malé ploše 84,92 km2. Díky svému přístupu k Atlantickému oceánu se stal významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentu. Doky sice již neuvidíte na původním místě, ale slavné památky v Belému stále připomínají velkolepou námořní minulost. Poetické město, ležící při ústí řeky Tejo do Atlantického oceánu, osloví každého, kdo má v duši aspoň trochu romantiky. Je plné nádherných památek z dob objevných zámořských cest, může nabídnout mnohé, co v české kultuře nenajdeme: exotické pokrmy, netradiční životní rytmus, osobitou architekturu i nespoutané lidi. Při procházce Lisabonem narazíte na mnoho vyhlídek (miradouros), ze kterých můžete nafotit město z mnoha pohledů. Mezi nejkrásnější vyhlídky patří ta z Castelo de Sao Jorge a Miradouro da Senhora de Monte (výhled na Lisabon), Santa Catarina (s výhledem na řeku Tejo a západ slunce).

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Lisabonu, přivítání na letišti česky hovořícím průvodcem, následuje průjezd Lisabonem při kterém vás průvodkyně seznámí se základními údaji o městě.

2. den
Snídaně. Celodenní výlet. Cesta vás zavede do Sintry – prohlídka královského paláce. Sintra je i s přilehlou oblastí zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Sintra byla díky maurskému hradu, množství paláců, zahrad, parků, postavených a vybudovaných v různých slohových obdobích, nazývána pohádkovým městem. Oběd vás čeká v typické portugalské restauraci. Další zastávkou bude Cabo de Roca – maják na konci světa. Portugalský básník 16. stol. Luis de Camoes píše o tomto místě, že je to místo, kde končí země a začíná moře. Maják stojí na strmých útesech, které jsou domovem stěhovavých a mořských ptáků. Poté navštívíte Cascais – světoznámé letovisko na pobřeží Atlantského oceánu, kterému se přezdívá portugalská riviéra. Nachází se zde historické centrum se spoustou malebných křivolakých uliček a krásným přístavem s příjemnou promenádou.

3. den
Snídaně. Pěší prohlídka Lisabonu s česky hovořícím průvodcem. Prostřednictvím našeho zkušeného průvodce se seznámíte s nejzajímavějšími památkami tohoto pozoruhodného města. Navštívíte historické město, maurskou pevnost Castelo Sao Jorge, symbol portugalského zlatého věku věž Torre de Belém, svezete se populárními místním tramvajemi, nadechnete se na náměstí „Rossio“, projdete pěší zónou až k výtahu Elevador de Santa Justa ze kterého je krásný výhled na celý Lisabon. Navíc uvidíte lisabonskou řeku Tejo, přes kterou je vystavěn nejdelší most v Evropě, který měří neuvěřitelných 17 kilometrů.

4. den
Snídaně. Volný den.

5. den
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • Letecká doprava na pravidelné lince Praha–Lisabon–Praha v ekonomické třídě s leteckou společností TAP, 4 noclehy v hotelu 2* se snídaní, služby česky hovořícího průvodce, celodenní a půldenní výlet s průvodcem, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 290 Kč/dospělá osoba/pobyt a 190 Kč/dítě do 18 let/pobyt, vstupné do památek, jízdné tramvaj, místní pobytová taxa 1 EUR/osoba/noc (platba na místě).

Upozornění

  • Minimální počet účastníků pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat