Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Nostalgický Lisabon

Portugalsko, Lisabon

Nostalgický Lisabon (hlavní fotografie)

19% sleva až

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Hotel Tsar Lisabon
Lisabon
Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží
Lisabon letecky
...
Počasí
14 °C - Jasno
14 °C - Jasno
Cena za osobu od 15 031 Kč

Dostupných: 24 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program

1. den

 

Odlet z Prahy do Lisabonu, přivítání na letišti česky hovořícím průvodcem, následuje průjezd Lisabonem, při kterém vás průvodkyně seznámí se základními údaji o městě.

2. den
Snídaně. Celodenní výlet. Cesta vás zavede do Sintry – prohlídka královského paláce. Sintra je i s přilehlou oblastí zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Také byla díky maurskému hradu, množství paláců, zahrad a parků – postavených a vybudovaných v různých slohových obdobích – nazývána „Pohádkovým městem“. Další zastávkou bude Cabo de Roca – maják na konci světa. Poté navštívíte Cascais – světoznámé letovisko na pobřeží Atlantského oceánu, kterému se přezdívá „portugalská riviéra“. Nachází se zde historické centrum se spoustou malebných křivolakých uliček a krásným přístavem s příjemnou promenádou.

3. den
Snídaně. Pěší prohlídka Lisabonu s česky hovořícím průvodcem. Prostřednictvím našeho zkušeného průvodce se seznámíte s nejzajímavějšími památkami tohoto pozoruhodného města. Navštívíte historické město, Castelo Sao Jorge, Torre de Belém, svezete se populárními místními tramvajemi, nadechnete se na náměstí Rossio, projdete pěší zónou až k výtahu Elevador de Santa Justa, ze kterého je krásný výhled na celý Lisabon.

4. den
Snídaně. Volný den.

5. den
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy. Dubnový termín – volný den.

6. den
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Poloha

Portugalsko / Lisabon. Lisabon je hlavní a největší město Portugalska. Má více jak půl miliónu obyvatel a v okolí města žije více než tři milióny obyvatel. Jde o nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině a rozkládá se na relativně malé ploše 84,92 km2. Centrum Lisabonu leží v mělkém údolí. Z jedné strany je město ohraničeno řekou a z druhé strany moderními předměstími. Cestování po Lisabonu je nenáročné a většinu přesunů zvládnete v pohodě pěšky. Proslulou tramvajovou linku č. 28 lze bezesporu doporučit jako přibližovací prostředek při cestě na jednu z nejvýše položených památek města – hrad Castelo do Sao Jorge. „Město sedmi pahorků nad řekou Tejo“ je význačné opravdu velkým množstvím historických památek. Své návštěvníky ohromí budovami z bílého vápence, úzkými uličkami a pohodovou atmosférou, která v Lisabonu panuje celoročně.

Ostatní


UpozorněníMinimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 16 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Popis

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • Letecká doprava na pravidelné lince Praha–Lisabon–Praha v ekonomické třídě s leteckou společností TAP, 4 nebo 5 noclehů v hotelu 2* (zářijový termín 3*) se snídaní, služby česky hovořícího průvodce, celodenní výlet s průvodcem, pěší prohlídka Lisabonu, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 290 Kč/dospělá osoba/pobyt a 190 Kč/dítě do 18 let/pobyt, vstupné do památek. Místní pobytová taxa 1,50 EUR/osoba/noc, platba na místě.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat