Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Fly and drive Madeira

Portugalsko, Madeira

Strava Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 6 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 15 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Atlantický Festival Ohňostrojů
Fly & Drive - Madeira
Fly & Drive Madeirou
Fly And Drive Madeira
...
Počasí
21 °C - Možnost deště
21 °C - Možnost deště
Cena za osobu od 17 990 Kč

Dostupných: 108 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory Hory a jezera

Popis

Letecký zájezd na ostrov Madeira s poznávacím okruhem automobilem. Automobil vám zapůjčíme na místě. Níže uvedený program je orientační. Záleží jen na vás, jaké památky či zajímavosti, jakým tempem navštívíte. Popsaný program slouží jako inspirace pro návštěvu nejzajímavějších míst ostrova.

Program


1. den:Přílet – transfer do hotelu, ubytování v hotelu Cais da Oliveira.

1. a 2. den:Snídaně v hotelu, 9.30 přistavení auta, možnost návštěvy vesničky Garajau – socha Ježíše Krista, lanovka na malou pláž, botanická zahrada. Cesta pokračuje do Camacha, Santo da Serra (park se zvířaty). Za návštěvu stojí i jedna z nejkrásnějších vyhlídek Ponta do Rosto a Baia d´ Abra. Cestou je možná zastávka na malé černé pláži Prainha, přenocování v hotelu Cais da Oliveira.

3. den:Snídaně v hotelu, odjezd směrem Camacha ke druhému nejvyššímu vrcholu Madeiry – Pico do Arieiro 1 818 m n. m. Autem se dostanete až k vyhlídce, jen pár posledních metrů vedou schody. Cestou zpět si můžete udělat zastávku na procházku podél „levád“ na vyhlídku „Balcoes“. Silnice vede přes vesničku Faial, kde doporučujeme oběd v restauraci vydlabané ve skále, nedaleko je možné koupání v moři. Další zastávkou by měla být Santana, kde spatříte typické místní domky ve tvaru písmene A. Po severní cestě se dostanete přes Sao Jorge, Boa Ventura do Sao Vicente a Sítio da feiteira de Baixo, kde se nachází váš další hotel Estalagem do Vale.

4. den:Snídaně v hotelu, nedaleko hotelu se nachází vulkanická jeskyně Grutas (možná prohlídka), následuje Seixal – s vyhlídkou na „Véu de Noiva“ Nevěstin závoj – vodopád. Cesta pokračuje až do Porto Moniz – vulkanické koupaliště, nad nímž stojí restaurace Orca, kterou doporučujeme na oběd. Z Porto Moniz pojedete nahoru na Paúl de Serra, oblastí Rabacal (krásná leváda k 25 pramenům). Cesta pokračuje náhorní plošinou Paúl de Serra a následuje Encumeada – odkud je vidět jak severní tak jižní pobřeží ostrova. Přes Sao Vicente se dostanete zpět k hotelu Estalagem do Vale.

5. den:Snídaně v hotelu, cesta na západ přes Sao Vicente až do Porto Moniz, ze kterého se vydáte přes Santa až do Pona do Pargo – kde se nachází vyhlídka s majákem. Následují malebné vesničky Paul do Mar, Jardim do Mar s malebnými kavárničkami, dále do Calheta – fabrika na zpracování cukrové třtiny a žlutá písečná pláž, návrat do hotelu Estalagem do Vale.

6. den:Snídaně v hotelu. Cestou do Funchalu budete míjet vesničky Madalena do Mar, Ponta do Sol až do Ribiera Brava – kde se nachází jeden z nejstarších kostelů Madeiry. Po dálnici se dostanete k odbočce na útes Cabo Girao, který je druhým nejvyšším útesem do moře na světě. Následuje městečko Camara de Lobos (tulení doupě) – oblíbené místo Winstona Churchilla. Příjezd do Funchalu do hotelu Jardin d´Ajuda.

7. den:Snídaně v hotelu. Doporučujeme půldenní výlet na Pico dos Barcelos – vyhlídka na celý Funchal, Eira do Serrado s výhledem na Údolí jeptišek. V samotném Funchalu je k vidění například kostel Monte, tropická zahrada, na Monte je známá atrakce „Sáňky“. Dále doporučujeme Blandy´s muzeum vína s ochutnávkou, katedrála Sé, městská tržnice a další.

8. den:Snídaně v hotelu, odevzdání auta (v případě brzkého odletu již večer před odletem), transfer na letiště, odlet do Prahy.

Ostatní

Upozornění: Zapůjčení automobilu: v ceně je zapůjčení automobilu – skupina A (typ Peugeot 107, Renault Twingo) se základním povinným ručením. Za poplatek 280 Kč/vůz/den je možné dokoupit pojištění bez spoluúčasti. Za příplatek je možné zajistit auto ve vyšší kategorii. V případě, že některý z hotelů nebude volný, nabídneme vhodnou alternativu.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat