Vyhledat zájezd

Květinové Slavnosti - Residencial Monumental

Portugalsko, Madeira

Květinové Slavnosti - Residencial Monumental (hlavní fotografie)

16% sleva až

Strava Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní, 11 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Hotel Residencial Monumental
Residencial Monumental
Počasí
13 °C - Možnost deště
Cena za osobu od 13 490 Kč

Dostupných: 221 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy

Poloha

hotel se nachází přímo u pobřežní promenády Lido, 200 m od moře. V blízkosti hotelu je nákupní středisko Forum Madeira, restaurace a bary. Hotel je vzdálen 2,5 km od centra Funchalu.
pobřežní promenáda Lido je vzdálena 200 m od hotelu, je zde kamenitá pláž a vstup do moře.
tři atraktivní výlety po levádách i v hlavním městě: česky mluvící průvodce a delegát

Popis

hotelová recepce, výtah, terasa umístěná na střeše s lehátky. K hotelu patří dvě restaurace, Chancellery a Grany´s House, kde mají klienti ubytovaní v hotelu Residencial Monumental slevu. Wi-Fi v celém hotelu zdarma.

Sport a zábava

Změna programu vyhrazena. Minimální počet 10 osob.

Ubytování

jednoduše vybavené pokoje, koupelna/WC, minilednice, televize, stoleček, trezor za poplatek, Wi-Fi zdarma. Některé pokoje mají balkon. MAXIMÁLNÍ OBSAZENOST: 2 dospělí + 1 dítě

Stravování

snídaně formou kontinentálního bufetu.

Program

Den 1:přílet z Prahy do Funchalu, ubytování.

Den 2:Čtvrtek je prvním oficiálním dnem Květového festival, přičemž se vám naskytne možnost si prohlédnout "Květinové koberce" vytvořené uměleckými skupinami, které se táhnou přes střed chodníku od začátku centra až po katedrálu. Volno a možnost relaxace, koupání a individuální návštěvy Funchalu.

Den 3:Celodenní výlet do Funchalu, hlavního města ostrova Madeira, prohlídka sochy císařovny Sissi, zahrady regionální vlády, Parku Santa Catarina, Sochy Kryštofa Kolumba. Dále navštívíme divadlo Baltazar Dias, Sochu Zarcos, Katedrálu, Radnici, Colégio. Návštívíme vinný sklípek Oliveiras, kde si povíme něco o historii vzniku Madeirského vína. Cesta nás povede malebnými uličkami k městské tržnici s různými druhy tropického ovoce, ryb, květin a suvenýrů. Přechod na Monte (pro zájemce je možné využít lanovku - 10 EUR), kde navštívíme Tropickou zahradu (vstup 12,5) s africkým uměním a ochutnáme madeirské víno (ochutnávka v ceně výletu), přejdeme ke kostelu Monte, kde je pochovaný Rakousko-Uherský císař Karel I.. Zájemci mohou využít původní místní dopravu zpět do Funchalu - jízdu na saních, o délce 2km (cena jízdy 30EUR/sáňky).

Den 4:V 9:00 se podílí tisíce dětí na "Přehlídce dětí". Každé dítě nese květinu, kterou donese na místo zvané "Zeď naděje", která se nachází na radnici na náměstí. Tato krásný tradice končí vypuštěním holubů a následuje show pro děti.

Den 5:Kolem 16:00 hodin se koná další z významná událost - květinová "Grand paráda", která je hlavní přehlídkou. Účastní se jí stovky tanečníků, kteří představují různorodé květy v kostýmech a někteří také na alegorických vozech za zvuku hudby v souladu s festivalem, kterou provází měkká a nezapomenutelná vůně květin. Alegorické vozy jedou přes Funchal, začínají na konci městské promenády, pokračují po nové promenade až do hlavního přístavu.

Den 6:Celodenní výlet východní částí ostrova - první zastávku budeme mít ve vesnici Camacha, kde navštívíme manufakturu proutěného nábytku, pokračujeme na druhý nejvyšší vrchol Madeiry - Pico do Areeiro, dále přes vnitrozemí do Ribeiro Frio, známé svou pstruží farmou v krásné zahradě. Napojíme se na krátkou levadu Balcones (Balkónky), která na svém konci poskytuje panoramatické výhledy na okolní hory. Po obědě (individuálně) se přesuneme do městečka Santana, kde se nachází typické madeirské domky ve travu písmene A. Cestou zpět se zastavíme na vyhlídce Ponta do Rosto. Cesta povede kolem pobřeží a města Machico.

Den 7:Celodenní výlet na západní pobřeží, spojený s koupáním. Poznáme nejkrásnější místa západní části Madeiry. Cesta nás zavede do městečka Camara de Lobos, kde při své návštěvě Madeiry maloval své obrazy Winston Churchill a také zde vznikla replika Columbovy lodi, která kotví ve Funchalu. Cesta dále pokračuje na Cabo Girao, druhý největší útes na světě a Ribeira Brava. Poté co překročíme 4 vegetační pásma, podíváme se do oblasti Encumeada, odkud uvidíme jižní a zároveň severní pobřeží Madeiry. Prohlédneme si vodopád Veu Da Noiva (Nevěstin závoj) a pokračujeme do Porto Moniz, kde se nachází koupaliště z lávových kamenů. Zbytek výletu je věnován koupání v přírodním koupališti Porto Moniz (vstup 2 EUR). Večer návrat do hotelu.

Den 8:Volno a plánovaný odlet do Prahy.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat