Vyhledat zájezd

Romantické údolí Wachau s výletem do Mariazell

Rakousko, Kombinace destinací

Romantické údolí Wachau s výletem do Mariazell (hlavní fotografie)

7% sleva až

Strava Bez stravy, DP, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 1 den, 2 dny, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní
Doprava Autobusová , Vlastní
Další názvy
Vlčí rokle a Tiché skály
3 dny lyžování v Rakousku - Saalbach/Hinterglemm/Leogang
42. Weinparade v Poysdorfu
ALPSKÉ VYHLÍDKY
...
Cena za osobu od 300 Kč

Dostupných: 358 zájezdů Zobrazit zájezdy

Lyžařské zájezdy Adventní zájezdy Poznávací zájezdy Hory a jezera

Program

1. den: V časných ranních hodinách odjezd do štýrského poutního místa Mariazell. Městečku dominuje bazilika s milostivým oltářem Panny Marie a  mariazellskou Madonou s dítětem. V městečku můžete navštívit také regionální muzeum či  výrobnu tradičních perníčků.  V odpoledních hodinách odjezd nostalgickým úzkorozchodným vláčkem  do St. Pöltenu (jízdné není v ceně, cca 17 EUR). Cesta skýtá mnoho kouzelných pohledů  na okolní horskou krajinu.  Celková délka celé tratě je 84 km během níž projedeme 21 tunelů a 19 viaduktů. Dále přejezd  do historického  městečka Krems s překrásnou pěší zónou. Ubytování. Nocleh.

2. den: Snídaně, po které se ještě krátce zdržíme v Kremsu, městě hořčice a slavné meruňkové pálenky Balloni. Pokračujeme odtud k návštěvě vinařského městečka Dürnstein, kterému dominuje zřícenina stejnojmenného hradu, kde byl vězněn a odkud prchl anglický král Richard Lví srdce.  Možnost výstupu na zříceninu hradu, odkud se otevírá nádherný pohled na celou oblast, podle časových možností i příležitost ochutnat zdejší proslavená vína. Po prohlídce pokračujeme lodí  (jízdné není v ceně, cca 24 EUR) romantickým údolím Dunaje, zvaným Wachau, jehož přírodní krásy chrání UNESCO, kolem vinic připomínajících rýnské údolí, kde kulisy tvoří nádherné vinice s vinařskými městečky a zříceninami hradů do Melku, kde budeme obdivovat nejvýznamnější barokní stavbu Rakouska - klášter, který je zmíněn i ve slavném Ecově díle Jméno růže. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.  

.

Popis

Melk l Dürnstein l Krems l Mariazell.

Ostatní

- víkendový zájezd nádhernou krajinou kolem Dunaje - jízda úzkorozchodným vláčkem z Mariazell Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 35 osob.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat