Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Ischgl - svět neomezených možností

Rakousko, Tyrolsko, Silvretta Arena - Ischgl

Ubytování Dle popisu
Počasí
17 °C - Možnost bouřky
17 °C - Možnost bouřky

Doprava

Svozová místa: Hradec Králové, Pardubice, Kolín a Praha. Nástup na trase, např. v Českých Budějovicích, Plzni nebo Brně a další svozová místa lze domluvit v cestovní kanceláři Datour.

Program

1. den – ráno odjezd autobusu z Prahy. K večeru příjezd do údolí Paznauntal, ubytování v hotelu v Galtüru a večeře.
2. den – snídaně a odjezd místním autobusem do Ischglu. Výjezd lanovkami do sedla Viderjoch (2.737 m), kde vás ohromí velkolepý amfiteátr třítisícovek. Zdatnější si nenechají ujít nenáročný hřebenový výšlap k vrcholu Greitspitze (2.871 m), který tvoří hranici Rakouska se Švýcarskem (45 minut k vrcholu). Odpoledne různé túry dle vlastníchfyzických možností: 1. okruh okolo Idalpu, posezení na terase u salaše Vider Alp.2. nenáročná procházka z mezistanice lanovky do údolí. Cestou je několik zajímavých zastavení a 2 visuté mosty „Kitzloch“ a „Bärenfalle“, které přetínají potok Fimbabach (1,5-2 h). Možnost koupání v Ischglu. Večeře.3. středně náročná panoramatická túra vysokohorskou krajinou z Idalpu přes vrchol Sassgalunkopf (2.265 m) k salaši Paznauner Taja, (odpočinek, občerstvení) až do mezistanice lanovky (3,5-4 hodiny chůze).
3. den – snídaně a den strávený v místě ubytování – Galtüru – vesnici, která je známá také jako místo, kde se udála jedna z největších lavinových tragédií v novodobých dějinách. Výjezd lanovkou Birkhahnbahn a nenáročná túra k přehradě Kops – Stausee a sedlaZeinisjoch (1.822 m, 1,5 h), které tvoří hranici Tyrolska a Vorarlberska. Zde je možnénasednout na místní autobus nebo pokračovat pěšky až k hotelu (2 h). Zdatnější zvládnou výstup na vrchol Breitspitze 2.203 m (1 cesta 75 minut). Túra vede kolem horských ples,jezírek, mokřin až k vrcholovému kříži, ze kterého je panoramatický výhled na vrcholy Silvretty a do údolí Montafon. Odpoledne návštěva moderního muzea „Alpinárium“, které je integrální součástí největší ochranné lavinové bariery v Rakousku. Večeře.
4. den – snídaně a volný den v údolí Paznauntal: 1. výjezd po silnici Silvretta Hochalpenstrasse, která vede nádhernou vysokohorskou krajinou a která je oprávněně nazývána „cestou snů“ – nenáročná procházka kolem přehrady Silvrettasee (2 h). Pro zdatné účastníky celodenní okružní túra od přehrady údolím Bieletal,přes sedlo Radsattel (2.652 m) k chatě Wiesbadener Hütte (2.443 m) a zpět údolím Ochsental – nádherné výhledy na ledovce a na vrchol Piz Buin (3.312 m), cca 4,5-5 hodin chůze.2. odjezd do vesnice Kappl a výjezd lanovkou Diasbahn do výšky 1.863 m, středně náročná okružní túra k chatě Niederelbelhütte (2.310 m) a pěknému jezeru Sesssee. Odpočinek, občerstvení na chatě a návrat k lanovce (4,5-5 hodin chůze). 3. odjezd do vesnice Mathon ke zvířecímu parku. Zpět do Galtüru je možné dojít pěšky pohodlnou cestou údolím. Možnost koupání v bazénu v Galtüru a večeře.
5. den – snídaně a odjezd místním autobusem na začátek údolí do vesnice See. Výjezd lanovkou do stanice Medrialm (1.800 m).1. nenáročná túra k salaši Versingalm (1.964 m, 45 minut chůze, stejnou cestou zpět, odpočinek a občerstvení).2. středně náročná okružní túra kolem chaty Ascherhütte (2.256 m) s nezapomenutelnými výhledy na Lechtalské Alpy a pohoří Verwall s vrcholem Hoher Riffler (3.168 m), který se řadí k nejvýraznějším vrcholům celého širokého okolí a zároveň se jedná o nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Odpočinek a návrat kolem salaše Versingalm k vrcholové stanici lanovky (3 hodiny chůze), večeře.
6. den – snídaně, odjezd z hotelu naším autobusem do ČR s krátkou zastávkou v prodejně největší továrny na špek v Tyrolsku, možnost nákupu a pestrého výběru této tyrolské speciality. Návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Rakousko v lokalitě Tyrolsko nebo podobné ubytování.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat