Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Atény letecky

Řecko, Athény

Atény letecky (hlavní fotografie)

19% sleva až

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Athény - Easy Fly
Athény - Easy Fly (letecky)
Athény - Prodloužený víkend
Athény s pobytem u moře
...
Počasí
19 °C - Jasno
19 °C - Jasno
Cena za osobu od 10 490 Kč

Dostupných: 14 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program

Den 1: Odpoledne odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno) do Atén, po příletu transfer do hotelu, ubytování.
Den 2: Po snídani prohlídka nejslavnější dominanty města – vrchu Akropole. Na úpatí zastávka u Dionýsova divadla z 5. století př. n. l. Akropole vás přivítá monumentální bránou Propylají, posvátnou stezkou pak projdete kolem pozůstatků dalších chrámů. Nejzachovalejším a největším je samotný Parthenon, dokončený roku 438 před n. l. Poté chrám Erechtheion, zdobený sloupovím karyatid – šesti dívčích postav. Možnost návštěvy úchvatného moderního Muzea Akropole. Cesta z akropolského pahorku vede do nejstarší čtvrti města Plaka s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a známou Věží větrů. Nocleh v hotelu.
Den 3: Po snídani pokračování prohlídky města: centrum tvoří náměstí Syntagma a Omonia. Dominantou Syntagmy je budova parlamentu, před kterým probíhá střídání stráží v typických stejnokrojích. Za parlamentem se rozkládají rozsáhlé Národní zahrady, park založený královnou Amálií. Poblíž se nalézají zbytky největší řecké svatyně – chrámu Dia Olympského. Dále čtvrť Monastiraki s řadou stánků a obchůdků nabízející ovoce, koření, med, olivy, místní pálenku ouzo a všemožné suvenýry. Na západ od rušného tržiště se nachází oblast významných archeologických vykopávek Kerameikos. K vidění je zde část městských hradeb nebo brána. Odpoledne strávíme v proslulém Archeologickém muzeu.
Den 4: Po snídani buď individuální volno v Aténách nebo fakultativní celodenní výlet do přístavu Pireus – z centra města nás moderní metro doveze do přístavu za necelých 20 minut. Na procházkách po nábřežích můžete obdivovat snad všechny typy lodí – Pireus je největším řeckým přístavem. Pro suchozemce je fascinující zejména provoz velkých trajektů, které spojují pevninu s většinou ostrovů v Egejském moři. Mimo sám přístav lze navštívit třeba Helénské námořní muzeum, Archeologické muzeum nebo katedrálu sv. Trojice (Agia Triada). Určitě také nepohrdněte nabídkou některé ze zdejších taveren nebo kaváren k příjemnému posezení u skleničky ledového frappé v jedinečné přístavní atmosféře. Další možností je vydat se na nedaleké Saronské ostrovy – nejbližší ostrov Egina je vzdálen asi hodinu plavby trajektem. Tamní úzké uličky vás zavedou k mnoha tradičním tavernám, kavárnám a obchůdkům se suvenýry.
Den 5: Po snídani individuální volno, transfer na letiště, odlet z Atén, přílet do Vídně či Prahy.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat