Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Apartmány Danaides

Řecko, Kréta, Malia

Apartmány Danaides (hlavní fotografie)
  • Apartmány Danaides (fotografie 2)
  • Apartmány Danaides (fotografie 3)
  • Apartmány Danaides (fotografie 4)
  • Apartmány Danaides (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Zájezd je volný! Vyprodáno
Strava Bez stravy
Ubytování Studio I Apartmán
Termín 1. 9. (St)– 11. 9. (So)
Délka pobytu 11 dní, 10 nocí
Odlet z Brno
Návrat do Brno
Kód zájezdu 212116608884
Počasí
30 °C – Jasno
Počasí
30 °C – Jasno
Cena za osobu od 18 490

Přidat k porovnáníPorovnávač Rezervovat Pokračovat

Pobyty u moře

Popis

Pro páry i rodiny s dětmi
krásná zahrada s palmami
s bazénem.
Klimatizace za poplatek 7 EUR/den
rekreační poplatek placený na místě cca 1,5 EUR/ubytování/den.
Proč právě Malia Město Malia leží severovýchodně od hlavního města ostrova Heraklion a je propojené s vedlejším (a klidnějším) letoviskem Stalida. Malia je proslulá svým rušným nočním životem. Dlouhá hlavní ulic lemuje samé restaurace, obchody, bary a diskotéky, které jsou otevřeny až do rána. Malia je výborné místo pro objevování ostrova ať už autem či autobusem, který jezdí pravidelně jak do Heraklionu, tak do Agios Nikolaos. Nedaleko města se nachází slavné pozůstatky paláce z minojské civilizace. Pláž: dlouhá široká a písečná pláž s pozvolným vstupem vhodná pro malé děti či neplavce. Kouzelné koupání s výhledem na malý ostrůvek s kapličkou. Moře: mělké, místy s útesy a podmořským životem. Aktivity v okolí: vodní sporty na pláži, půjčovny kol, skútrů, čtyřkolek a aut, spoustu restaurací s řeckou stravou, obchůdky, bary. Doporučujeme fakultativní výlety s našimi delegáty, kteří vám přiblíží život na Krétě. Ubytování: aparthotel s krásnou zahranou Váš delegát: Martina.  .
Apartmány Danaides
leží v rušnějším letovisku Malia
, na severovýchodě ostrova Kréta
. Danaides jsou stylově zařízené jednopatrové vilky rozmístěny v krásné udržované zahradě s palmami, rozkvetlými ibišky a oleandry. Relaxovat můžete u bazénu poblíž vkusně zařízeného snack baru. Na pěknou, písečnou pláž s výhledem na ostrůvek s kapličkou se dostanete procházkou hlavní ulicí po cca 8 minutách chůze. Díky větším apartmánům až pro 4 osoby doporučujeme jak rodinám s dětmi, tak partě přátel, kteří vyhledávají dovolenou poblíž krásné pláže a přímo v centru jednoho z nejrušnějšího letoviska na ostrově Kréta - Malia.

Studio pro 2 osoby (ST 2) standardně vybaveno. Skládá se z jedné místnosti, dvou pevných lůžek nebo dvoulůžka bez možnosti přistýlky. Součástí vybavení je kuchyňský kout (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování a daný počet ubytovaných), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), klimatizace (za poplatek 7 EUR/den) a trezor (za poplatek 20 EUR/týden), balkon nebo terasa s posezením.

Apartmán pro 3, 4 osoby (AP 2+1, AP 2+2) standardně vybaveno. Skládá se ze dvou místností - obývací pokoj se dvěma lůžky a s kuchyňským koutem (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování a daný počet ubytovaných), dvou pevných lůžek + ložnice se dvěma pevnými lůžky anebo dvoulůžka. Součástí vybavení je kuchyňský kout (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování a daný počet ubytovaných), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), klimatizace a trezor (za poplatek), balkon nebo terasa s posezením.

Vybavení recepce, snack bar, bazén, dětský bazén, lehátka u bazénu zdarma, wi-fi připojení (zdarma ve snack baru).

Stravování vaření z vlastních zásob nebo stravování v místních tavernách. Možnost dokoupení snídaní, večeří i polopenze v hotelu Meropi (cca 800 m od aparthotelu Danaides).

Vzdálenosti pláž 750 m, centrum 0 m, letiště v Heraklionu 34 km.

Pláž písečná s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Plážový servis za poplatek.

Zábava a sport na pláži je možnost výběru vodních sportů (za poplatek), fakultativní výlety, půjčovny aut, skútrů a kol, bohatý večerní život (bary, diskotéky).

Výlety

Výlety Kréta

Palác Knossos a Neznámá Kréta

Dva výlety za cenu jednoho. Říká se, že kdo nenavštívil palác Knosos na Krétě, jakoby nenavštívil pyramidy v Egyptě. Palác Knosos, největší palác inojské civilizace, nejstarší civilizace v Evropě, je známý z řecké mytologie také jako Labyrint. Byl postaven před více než 4.000 léty a patří k nejznámějším světovým památkam. Trůnní sál s originálním kamenným trůnem, královské komnaty, velkolepý vchod, schodiště z alabastru, fresky, minojské amfóry, královská cesta a divadlo, to je jen malé vyčíslení toho, co můžete v paláci vidět. V jeho prostorách se vám hned vybaví pověsti o netvoru Minotaurovi, princi Théseovi a Ariadně, Daidalovi a Ikarovi, které jsou nerozlučně spjaty s palácem Knosos. Po prohlídce paláce se rozjedeme za poznáním pravého života ostrova. Přes úrodná údolí, olivové háje a vinice pronikneme do vnitrozemí ostrova. Dopravíme se ke známému sdružení Peza a usadíme se do sálu na prohlídku krátkého filmu v češtině o činnosti sdružení a na ochutnávku jejich skvělých vín, která si pak můžeme ve sdružení zakoupit spolu s vysoce kvalitním olivovým olejem a jinými produkty. Krétská keramika má tradici více jak 8.000 let. Setkáváme se s ní při vykopávkách po celém Středomoří a ještě do dnešní doby je pro své tvary a výzdobu vyhledávaným artiklem. Vypravíme se do oblasti Thrapsano, kde nás zruční a vždy přívětiví hrnčíři rádi uvítají ve svém království a zasvětí do svého umění. Rádi nám pomohou vyzkoušet si svou zručnost na hrnčířském kruhu. Pokud se nám pokus nevydaří, můžete si pro útěchu zakoupit krásný suvenýr a udělat radost nejen sobě, ale i svým milým. Tento krásný a bohatý výlet na zážitky ukončíme návštěvou kláštera Angárathos. Monastýry a velký počet malebných kapliček roztroušených po celém vnitrozemí Kréty jsou nejen jeho ozdobou, ale také i důkazem toho, jak těsný vztah mají domorodci ke své víře. Utišující atmosféra kláštera vás alespoň na chvíli dtrhne od bláznivého rytmu dnešního života a vtáhne vás do světa plného klidu a rozjímání. Cena 45 EUR/osoba, děti do 12 let mají slevu 50%.

Elounda, ostrov Spinalonga a město Agios Nikolaos

Oblíbený lodní výlet za romantickým zákoutím Kréty. Elounda je celosvětově vyhledávaným exkluzivním letoviskem Řecka. Propojena úzkou šíjí s poloostrovem Kolokitha a sousedící s ostrůvkem Spinalonga, vytváří jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Kréty. Dnes toto zákoutí patří k věhlasným chráněným oblastem přírodních krás Řecka. Ostrůvek Spinalonga ležící v blankytně modrých vodách Mirabelského zálivu je znám i pod názvem Kalydon. Zde benátčané 16.stol. postavili jednu z nejdokonalejších a nejkrásnějších pevností Středomoří, která úspěšně čelila arabským a tureckým pirátům, ale stala se i důležitým přístavištěm. Pevnost se na úsvitu 20.století stala synonymem utrpení pro malomocné, kteří zde byli násilně izolováni. Dnes v jeho ztichlých uličkách obdivujeme architekturu krétských, benátských a tureckých staveb, ve kterých se zrcadlí kus historie ostrova a ve kterých jsou dobře ukrytá tajemství těch, kteří zde prožili kus svého života. Opouštíme Spinalongu a kolem pobřeží poloostrova Kolokitha, vyzdobeného krásnými skalními útvary a jeskyňkami, doplouváme k modré zátoce, kde si užijeme krásného koupání v jejich průzračných vodách a pochutnáme si na dobrém obědě, který pro nás připraví na lodi. Své mořské putování ukončíme v romantickém městečku Agios Nikolaos. Individualní procházka městem, nebo posezení v kavárničkách u jezírka, příjemně ukončí tento krásný výlet plný historie, podmanivé krásy, blankytně modrého moře a pěkného koupání. Cena 53 EUR/osoba, děti do 12 let mají slevu 50%

Ierapetra, ostrov Chrissi - perla Libyjského moře

Opouštíme severní pobřeží Kréty a přes „vosí pás“, jak se také říká nejuzší části ostrova, se dostáváme k městu Ierápetra, nejjižnějšímu městu evropského kontinentu. Město pro svou krásu dostalo přezdívku „princezna jižního pobřeží“. Chvíle volna v jeho něžné náruči a pak se lodí vypravíme za exotikou. Jen 8 námořních mil od Ierápetry, v průzračných vodách Libyjského moře se nachází ostrůvek Chrissi. Všechny ostrovy mají svou osobitou krásu, ale ostrov Chrissi se liší svou exotickou krásou od všech ostatních ostrovů ve Středomoří. Třetinu jeho 9 ½ km² rozlohy pokrývá cedrový les, jeden z posledních svého druhu v Evropě. Azurově modré moře, exotická pláž, mušle, vzácné květy a bylinky vytváří exotickou atmosféru tohoto malého pozemského ráje. Ostrov není osídlen a patří k chráněným přírodním rezervacím Řecka. Navštěvují ho jen ti, co vyhledávají krásu panenské přírody, dnes už tak vzácné. Neváhejte a navštivte tento malý pozemský ráj, na který budete dlouho s nostalgií vzpomínat.

Soutěska Samaria

Velkolepost a síla přírody. Soutěska Samária patří zcela jistě k proslulým přírodním rezervacím v Evropě. Začíná na náhorní plošině Omalos v pohoří Lefká Ori ve výšce 1.227 m mezi vrcholy Gigilos (2.005m) a Páchnes (2.454m). V délce 18 km se pak svažuje až k pobřeží Libyjského moře k osadě Agia Roumeli kde končí a stává se tak nejdelší soutěskou v Evropě. Šířka soutěsky se různí od 4 do 150 metrů. Prudké, mnohdy až zcela kolmé srázy dosahující hloubky i 600 metrů ve vás vzbudí smíšené pocity úžasu, respektu, ale i vědomí, jak malá a nemohoucí je lidská bytost před velkolepostí a sílou přírody. Soutěska je prorostlá prastarými cypříši, duby, borovicemi a platany a v puklinách skal navzdory všem povětrnostním podmínkám rostou vzácné květy a byliny. Řeka protékající roklí je přes zimu dravá a nebezpečná, ale v létě klidná a osvěžující. Malé vodopády vytvářejí průzračná jezírka a lákají návstěvníky ke koupání, i přestože voda v nich je ledová. Dutiny skal a malé jeskyňky jsou útočistěm pro divoké kozy „Capra Aegagrus Cretensis“ a dravé ptactvo, které žije v této soutěsce. Naleznete zde studánky s pitnou vodou, staré kamenné osady, kapličky Sv. Mikuláše, Sv. Jiří a Sv. Marie. Unaveni dlouhou chůzí, ale nadšeni, že jste absolvovali tento výlet, rádi uvítáte chvíli odpočinku v tavernách u pobřeží Agia Roumeli a plavbu lodí až k osadě Chora Sfakion, kde vás čekají autobusy k cestě zpět. Upozornění: Nedoporučujeme klientům se zdravotními problémy a dětem do 8 let. Při návštěvě soutěsky je nezbytná sportovní obuv! Cena na ověření u delegátky na místě.

Ostrov Santorini

Ztracená Atlantída? Bílé domy vtesané do pestrobarevných pruhů zkamenělé lávy, modré střechy ladící s modrým mořem a oblohou, černý písek, zelené louky a úrodné vinice, vytváří neopakovatelnou mozajku tohoto sopečného ostrova. Historie ostrova je vlastně historie jehosopky. Největší exploze byla zaznamenána před více než 3.500 lety a stala se příčinou k zániku vyspělé civilizace, která zde rozkvétala, ale i zkázou minojské Kréty. 3/4 ostrova byly pohlceny do hlubin moře a dodnes nás trápí otázka, zdali to byla ztracená Atlantida. Snad, kdo ví? Odpověď je dobře ukrytá v hlubinách moře.... Cena na ověření u delegátky na místě.

Doplnit údaje o objednateli

Vyberte

V případě uplatnění voucheru od CK prosím před provedením platby kontaktujte náš helpdesk přes chat na stránce travelportal.cz, emailem na vasedovolena@travelportal.cz nebo telefonicky na +420 234 121 121 od pondělí do pátku mezi 8–18 hod., děkujeme.

V případě uplatnění voucheru od CK prosím před provedením platby kontaktujte náš helpdesk přes chat na stránce travelportal.cz, emailem na vasedovolena@travelportal.cz nebo telefonicky na +420 234 121 121 od pondělí do pátku mezi 8–18 hod., děkujeme.

Zpět na výběr termínů

Do tohoto hotelu nabízíme celkem 26 zájezdů.

Upřesnit termín

Vašemu výběru odpovídá 26 zájezdů.

Data odletu/odjezdu
Přidat k porovnání 1. 9. – 8. 9. (8 dní)
Brno Snídaně
Sleva 9 % Brno Snídaně od 15 641 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 15 641 Kč
Sleva 9 %
Přidat k porovnání 1. 9. – 8. 9. (8 dní)
Brno Bez stravy
Sleva 10 % Brno Bez stravy od 14 391 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 14 391 Kč
Sleva 10 %
Přidat k porovnání 1. 9. – 8. 9. (8 dní)
Brno Polopenze
Sleva 8 % Brno Polopenze od 17 901 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 17 901 Kč
Sleva 8 %
Přidat k porovnání 1. 9. – 11. 9. (11 dní)
Brno Bez stravy
Brno Bez stravy od 18 490 Kč Rezervovat Pokračovat
od 18 490 Kč
Přidat k porovnání 8. 9. – 15. 9. (8 dní)
Ostrava Polopenze
Sleva 8 % Ostrava Polopenze od 17 901 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 17 901 Kč
Sleva 8 %
Přidat k porovnání 8. 9. – 15. 9. (8 dní)
Ostrava Snídaně
Sleva 9 % Ostrava Snídaně od 15 641 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 15 641 Kč
Sleva 9 %
Přidat k porovnání 8. 9. – 15. 9. (8 dní)
Brno Polopenze
Sleva 8 % Brno Polopenze od 17 901 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 17 901 Kč
Sleva 8 %
Přidat k porovnání 8. 9. – 15. 9. (8 dní)
Brno Bez stravy
Sleva 10 % Brno Bez stravy od 14 391 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 14 391 Kč
Sleva 10 %
Přidat k porovnání 8. 9. – 15. 9. (8 dní)
Ostrava Bez stravy
Sleva 10 % Ostrava Bez stravy od 14 391 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 14 391 Kč
Sleva 10 %
Přidat k porovnání 8. 9. – 15. 9. (8 dní)
Brno Snídaně
Sleva 9 % Brno Snídaně od 15 641 Kč FM Rezervovat Pokračovat
FM od 15 641 Kč
Sleva 9 %

Popis

Pro páry i rodiny s dětmi
krásná zahrada s palmami
s bazénem.
Klimatizace za poplatek 7 EUR/den
rekreační poplatek placený na místě cca 1,5 EUR/ubytování/den.
Proč právě Malia Město Malia leží severovýchodně od hlavního města ostrova Heraklion a je propojené s vedlejším (a klidnějším) letoviskem Stalida. Malia je proslulá svým rušným nočním životem. Dlouhá hlavní ulic lemuje samé restaurace, obchody, bary a diskotéky, které jsou otevřeny až do rána. Malia je výborné místo pro objevování ostrova ať už autem či autobusem, který jezdí pravidelně jak do Heraklionu, tak do Agios Nikolaos. Nedaleko města se nachází slavné pozůstatky paláce z minojské civilizace. Pláž: dlouhá široká a písečná pláž s pozvolným vstupem vhodná pro malé děti či neplavce. Kouzelné koupání s výhledem na malý ostrůvek s kapličkou. Moře: mělké, místy s útesy a podmořským životem. Aktivity v okolí: vodní sporty na pláži, půjčovny kol, skútrů, čtyřkolek a aut, spoustu restaurací s řeckou stravou, obchůdky, bary. Doporučujeme fakultativní výlety s našimi delegáty, kteří vám přiblíží život na Krétě. Ubytování: aparthotel s krásnou zahranou Váš delegát: Martina.  .
Apartmány Danaides
leží v rušnějším letovisku Malia
, na severovýchodě ostrova Kréta
. Danaides jsou stylově zařízené jednopatrové vilky rozmístěny v krásné udržované zahradě s palmami, rozkvetlými ibišky a oleandry. Relaxovat můžete u bazénu poblíž vkusně zařízeného snack baru. Na pěknou, písečnou pláž s výhledem na ostrůvek s kapličkou se dostanete procházkou hlavní ulicí po cca 8 minutách chůze. Díky větším apartmánům až pro 4 osoby doporučujeme jak rodinám s dětmi, tak partě přátel, kteří vyhledávají dovolenou poblíž krásné pláže a přímo v centru jednoho z nejrušnějšího letoviska na ostrově Kréta - Malia.

Studio pro 2 osoby (ST 2) standardně vybaveno. Skládá se z jedné místnosti, dvou pevných lůžek nebo dvoulůžka bez možnosti přistýlky. Součástí vybavení je kuchyňský kout (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování a daný počet ubytovaných), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), klimatizace (za poplatek 7 EUR/den) a trezor (za poplatek 20 EUR/týden), balkon nebo terasa s posezením.

Apartmán pro 3, 4 osoby (AP 2+1, AP 2+2) standardně vybaveno. Skládá se ze dvou místností - obývací pokoj se dvěma lůžky a s kuchyňským koutem (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování a daný počet ubytovaných), dvou pevných lůžek + ložnice se dvěma pevnými lůžky anebo dvoulůžka. Součástí vybavení je kuchyňský kout (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování a daný počet ubytovaných), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), klimatizace a trezor (za poplatek), balkon nebo terasa s posezením.

Vybavení recepce, snack bar, bazén, dětský bazén, lehátka u bazénu zdarma, wi-fi připojení (zdarma ve snack baru).

Stravování vaření z vlastních zásob nebo stravování v místních tavernách. Možnost dokoupení snídaní, večeří i polopenze v hotelu Meropi (cca 800 m od aparthotelu Danaides).

Vzdálenosti pláž 750 m, centrum 0 m, letiště v Heraklionu 34 km.

Pláž písečná s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Plážový servis za poplatek.

Zábava a sport na pláži je možnost výběru vodních sportů (za poplatek), fakultativní výlety, půjčovny aut, skútrů a kol, bohatý večerní život (bary, diskotéky).

Výlety

Výlety Kréta

Palác Knossos a Neznámá Kréta

Dva výlety za cenu jednoho. Říká se, že kdo nenavštívil palác Knosos na Krétě, jakoby nenavštívil pyramidy v Egyptě. Palác Knosos, největší palác inojské civilizace, nejstarší civilizace v Evropě, je známý z řecké mytologie také jako Labyrint. Byl postaven před více než 4.000 léty a patří k nejznámějším světovým památkam. Trůnní sál s originálním kamenným trůnem, královské komnaty, velkolepý vchod, schodiště z alabastru, fresky, minojské amfóry, královská cesta a divadlo, to je jen malé vyčíslení toho, co můžete v paláci vidět. V jeho prostorách se vám hned vybaví pověsti o netvoru Minotaurovi, princi Théseovi a Ariadně, Daidalovi a Ikarovi, které jsou nerozlučně spjaty s palácem Knosos. Po prohlídce paláce se rozjedeme za poznáním pravého života ostrova. Přes úrodná údolí, olivové háje a vinice pronikneme do vnitrozemí ostrova. Dopravíme se ke známému sdružení Peza a usadíme se do sálu na prohlídku krátkého filmu v češtině o činnosti sdružení a na ochutnávku jejich skvělých vín, která si pak můžeme ve sdružení zakoupit spolu s vysoce kvalitním olivovým olejem a jinými produkty. Krétská keramika má tradici více jak 8.000 let. Setkáváme se s ní při vykopávkách po celém Středomoří a ještě do dnešní doby je pro své tvary a výzdobu vyhledávaným artiklem. Vypravíme se do oblasti Thrapsano, kde nás zruční a vždy přívětiví hrnčíři rádi uvítají ve svém království a zasvětí do svého umění. Rádi nám pomohou vyzkoušet si svou zručnost na hrnčířském kruhu. Pokud se nám pokus nevydaří, můžete si pro útěchu zakoupit krásný suvenýr a udělat radost nejen sobě, ale i svým milým. Tento krásný a bohatý výlet na zážitky ukončíme návštěvou kláštera Angárathos. Monastýry a velký počet malebných kapliček roztroušených po celém vnitrozemí Kréty jsou nejen jeho ozdobou, ale také i důkazem toho, jak těsný vztah mají domorodci ke své víře. Utišující atmosféra kláštera vás alespoň na chvíli dtrhne od bláznivého rytmu dnešního života a vtáhne vás do světa plného klidu a rozjímání. Cena 45 EUR/osoba, děti do 12 let mají slevu 50%.

Elounda, ostrov Spinalonga a město Agios Nikolaos

Oblíbený lodní výlet za romantickým zákoutím Kréty. Elounda je celosvětově vyhledávaným exkluzivním letoviskem Řecka. Propojena úzkou šíjí s poloostrovem Kolokitha a sousedící s ostrůvkem Spinalonga, vytváří jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Kréty. Dnes toto zákoutí patří k věhlasným chráněným oblastem přírodních krás Řecka. Ostrůvek Spinalonga ležící v blankytně modrých vodách Mirabelského zálivu je znám i pod názvem Kalydon. Zde benátčané 16.stol. postavili jednu z nejdokonalejších a nejkrásnějších pevností Středomoří, která úspěšně čelila arabským a tureckým pirátům, ale stala se i důležitým přístavištěm. Pevnost se na úsvitu 20.století stala synonymem utrpení pro malomocné, kteří zde byli násilně izolováni. Dnes v jeho ztichlých uličkách obdivujeme architekturu krétských, benátských a tureckých staveb, ve kterých se zrcadlí kus historie ostrova a ve kterých jsou dobře ukrytá tajemství těch, kteří zde prožili kus svého života. Opouštíme Spinalongu a kolem pobřeží poloostrova Kolokitha, vyzdobeného krásnými skalními útvary a jeskyňkami, doplouváme k modré zátoce, kde si užijeme krásného koupání v jejich průzračných vodách a pochutnáme si na dobrém obědě, který pro nás připraví na lodi. Své mořské putování ukončíme v romantickém městečku Agios Nikolaos. Individualní procházka městem, nebo posezení v kavárničkách u jezírka, příjemně ukončí tento krásný výlet plný historie, podmanivé krásy, blankytně modrého moře a pěkného koupání. Cena 53 EUR/osoba, děti do 12 let mají slevu 50%

Ierapetra, ostrov Chrissi - perla Libyjského moře

Opouštíme severní pobřeží Kréty a přes „vosí pás“, jak se také říká nejuzší části ostrova, se dostáváme k městu Ierápetra, nejjižnějšímu městu evropského kontinentu. Město pro svou krásu dostalo přezdívku „princezna jižního pobřeží“. Chvíle volna v jeho něžné náruči a pak se lodí vypravíme za exotikou. Jen 8 námořních mil od Ierápetry, v průzračných vodách Libyjského moře se nachází ostrůvek Chrissi. Všechny ostrovy mají svou osobitou krásu, ale ostrov Chrissi se liší svou exotickou krásou od všech ostatních ostrovů ve Středomoří. Třetinu jeho 9 ½ km² rozlohy pokrývá cedrový les, jeden z posledních svého druhu v Evropě. Azurově modré moře, exotická pláž, mušle, vzácné květy a bylinky vytváří exotickou atmosféru tohoto malého pozemského ráje. Ostrov není osídlen a patří k chráněným přírodním rezervacím Řecka. Navštěvují ho jen ti, co vyhledávají krásu panenské přírody, dnes už tak vzácné. Neváhejte a navštivte tento malý pozemský ráj, na který budete dlouho s nostalgií vzpomínat.

Soutěska Samaria

Velkolepost a síla přírody. Soutěska Samária patří zcela jistě k proslulým přírodním rezervacím v Evropě. Začíná na náhorní plošině Omalos v pohoří Lefká Ori ve výšce 1.227 m mezi vrcholy Gigilos (2.005m) a Páchnes (2.454m). V délce 18 km se pak svažuje až k pobřeží Libyjského moře k osadě Agia Roumeli kde končí a stává se tak nejdelší soutěskou v Evropě. Šířka soutěsky se různí od 4 do 150 metrů. Prudké, mnohdy až zcela kolmé srázy dosahující hloubky i 600 metrů ve vás vzbudí smíšené pocity úžasu, respektu, ale i vědomí, jak malá a nemohoucí je lidská bytost před velkolepostí a sílou přírody. Soutěska je prorostlá prastarými cypříši, duby, borovicemi a platany a v puklinách skal navzdory všem povětrnostním podmínkám rostou vzácné květy a byliny. Řeka protékající roklí je přes zimu dravá a nebezpečná, ale v létě klidná a osvěžující. Malé vodopády vytvářejí průzračná jezírka a lákají návstěvníky ke koupání, i přestože voda v nich je ledová. Dutiny skal a malé jeskyňky jsou útočistěm pro divoké kozy „Capra Aegagrus Cretensis“ a dravé ptactvo, které žije v této soutěsce. Naleznete zde studánky s pitnou vodou, staré kamenné osady, kapličky Sv. Mikuláše, Sv. Jiří a Sv. Marie. Unaveni dlouhou chůzí, ale nadšeni, že jste absolvovali tento výlet, rádi uvítáte chvíli odpočinku v tavernách u pobřeží Agia Roumeli a plavbu lodí až k osadě Chora Sfakion, kde vás čekají autobusy k cestě zpět. Upozornění: Nedoporučujeme klientům se zdravotními problémy a dětem do 8 let. Při návštěvě soutěsky je nezbytná sportovní obuv! Cena na ověření u delegátky na místě.

Ostrov Santorini

Ztracená Atlantída? Bílé domy vtesané do pestrobarevných pruhů zkamenělé lávy, modré střechy ladící s modrým mořem a oblohou, černý písek, zelené louky a úrodné vinice, vytváří neopakovatelnou mozajku tohoto sopečného ostrova. Historie ostrova je vlastně historie jehosopky. Největší exploze byla zaznamenána před více než 3.500 lety a stala se příčinou k zániku vyspělé civilizace, která zde rozkvétala, ale i zkázou minojské Kréty. 3/4 ostrova byly pohlceny do hlubin moře a dodnes nás trápí otázka, zdali to byla ztracená Atlantida. Snad, kdo ví? Odpověď je dobře ukrytá v hlubinách moře.... Cena na ověření u delegátky na místě.

Partner

Partnerem tohoto zájezdu je

Destinace

Zpět na výsledky vyhledávání

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat