Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Rumunsko - Maramureš a Rodna

Rumunsko, Kombinace destinací

Rumunsko - Maramureš a Rodna (hlavní fotografie)
  • Rumunsko - Maramureš a Rodna (fotografie 2)
  • Rumunsko - Maramureš a Rodna (fotografie 3)
  • Rumunsko - Maramureš a Rodna (fotografie 4)
  • Rumunsko - Maramureš a Rodna (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 8 dní
Doprava Autobusová
Poznávací zájezdy Trekking

Popis

Toulky nádhernou hornatou oblastí s romantickým názvem Maramureš, hory téměř nedotčené lidskou civilizací, hluboké lesy, zaříznutá údolí, louky se stády ovcí a polodivokých koní. Kraj Maramureš zahrnuje i nejvyšší pohoří východních Karpat - Rodnu, chcete-li Pěnišníkové hory, jeho nejvyšší vrchol Pietrosul se pokusíme zdolat. Pod horami se nachází romantická údolí s dřevěnými kostelíky zapsanými do seznamu Světového dědictví UNESCO, z nichž nejzajímavější určitě navštívíme. Během poznávacího zájezdu budeme ubytováni v hotelu*** za městečkem Borsa v malém turistickém centru uprostřed hor.

Ubytování

5x ubytování v hotelu *** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování

5x polopenze + 1x svačina. ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Doprava

14.08. - 21.08. Odjezd J* + Bratislava, Břeclav 
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Program

1. den zájezdu:
V dopoledních hodinách odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.

2. den zájezdu:

Ráno příjezd do Maramureše, zastávka u kostelíku UNESCO ve vesnici DESESTI a v malebném klášteře BIRSANA, přejezd na ubytování do krásného horského střediska BORSA, které leží na pomezí MARAMUREŠSKÝCH HOR a pohoří RODNA, ubytování, následuje svačina na hotelu, dále vyrazíme na výlet s pomocí lanovky k 60 m vysokému KOŇSKÉMU VODOPÁDU (2 hod.), večeře v hotelu.

3. den zájezdu:
Snídaně, lanovkou výjezd pod horu STIOL (1611 m) v pohoří RODNA, pohodový pěší výlet k horskému jezírku IZVORU BISTRITEI (3 hod.) nebo pokračování po hřebeni na horu GARGALAU (2158 m, 6 hod.), zpět k lanovce nebo návrat pěšky po hřebeni Rodny pod horou Galatiu (2048 m) přímo na hotel (8 hod.).

4. den zájezdu:
Lanovkou znovu výjezd pod horu Stiol v pohoří Rodna, zdoláme krátký úsek do sedla PRISLOP (1416 m), odtud krásná hřebenovka přes horu CERCĂNEL (1847 m). Následuje strmý sestup do údolí poblíž hotelu (8 hod.), možnost lehčí varianty s návratem do sedla Prislop a autobusem do hotelu (5-6 hod.), večeře.

5. den zájezdu:
Autobusem přejedeme do městečka VISEU DE SUS, výlet poslední funkční karpatskou úzkokolejkou sloužící k přepravě dřeva i dřevorubců údolím řeky VASER do nitra hor, vycházka po naučné stezce či údolím, vláčkem zpět na nádraží a návrat autobusem do hotelu, večeře.

6. den zájezdu:
Z městečka Borşa vystoupáme na nejvyšší vrchol Rodny, kterým je kamenitý PIETROSUL (2303 m) s výhledem do nitra liduprázdné Rodny na panenskou přírodu charakteristickou holými hřebeny pokrytými alpinskými loukami, na porosty rododendronů (pěnišníků), stejnou cestou zpět do Borşy (7-8 hod.), nebo klidným tempem stejnou cestou ke krásnému jezeru IEZER (1895 m) pod hlavním vrcholem (5 hod.), autobusem zpět do hotelu, večeře.

7. den zájezdu:
Odjezd do živoucího města na rumunsko-ukrajinských hranicích SIGHETU MARMATIEI (poslední nákupy), cestou se zastavíme u dřevěného kostelíka (UNESCO) ze 17. století, který leží ve vesnici IEUD v údolí říčky IZA, navštívíme Veselý hřbitov v SAPINTĚ, odjezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

8. den zájezdu:
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Ostatní

Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je přibližně 90 USD nebo 80 EURO. Tuto částku si, prosím, vezměte v bankovkách nižší nominální hodnoty. Jednotlivé vstupy se pohybují okolo 20 – 50 RON. Pro nečekané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu dle vlastní úvahy. Lze uplatňovat také studentské slevy (pro tyto případy si, prosím, vezměte jakýkoliv doklad o studiu s sebou). Ve větších městech jsou bankomaty přijímající běžné karty (Visa, Eurocard, American Express).

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Rumunsko v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat