Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Ze Singapuru do Bangkoku

Singapur, Kombinace destinací

Ze Singapuru do Bangkoku (hlavní fotografie)

sleva až 4 %

 • Ze Singapuru do Bangkoku (fotografie 2)
 • Ze Singapuru do Bangkoku (fotografie 3)
 • Ze Singapuru do Bangkoku (fotografie 4)
 • Ze Singapuru do Bangkoku (fotografie 5)Přejít
  do galerie

Zájezd je možné koupit hned

Zájezd je vyprodaný

Zájezd je volný

Zájezd je možné koupit hned

Zájezd je vyprodaný

Zájezd je volný

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Termín 16. 1. (Po)– 29. 1. (Ne)
Délka pobytu 14 dní, 11 nocí
Odlet z Praha
Návrat do Praha
Kód zájezdu 220426848388
Cena za osobu od 82 559FM

Přidat k porovnáníPorovnávač Rezervovat Pokračovat

Poznávací zájezdy

Stravování

Stravování dle programu.

Doprava

Singapur | Melaka | Kuala Lumpur | Cameronská vysočina | George Town | Krabi | Khao Sok | Bangkok.

Program

1.den: Sraz účastníků na letišti a odlet z Prahy s přestupem do Singapuru.

2.den: Přílet do Singapuru, transfer z letiště, okružní jízda městem – strategicky umístěné hřiště Padang obklopené význačnými budovami Radnice, Katedrálou Sv. Ondřeje, budovou Nejvyššího soudu a nedaleko vzdálenou moderní budovou divadla Esplanade připomínající plod durianu,  Merlion Park – s výhledy na panorama města a sochou ,,Merliona‘‘ národního symbolu Singapuru, pulzující uličky Indické a Čínské čtvrti. Volný čas k nákupům ve vyhlášeném obchodním centru Orchard Road. Zahrada orchidejí a procházka ve věhlasném nábřežním parku ,,Garden by the Bay‘‘ s obřími stromy, visutými chodníčky, rostlinami z celého světa a jedinečnými světelnými prvky. Večeře na uvítanou v klasické místní restauraci, transfer do hotelu, nocleh.

3.den: Snídaně, odjezd do jedné z nejvyhledávanějších destinací v Malajsii -  Melaky (UNESCO), historické přístavní město ovlivněné evropskými mořeplavci i čínskými a indickými osadníky. Po příjezdu volno k individuálnímu obědu. Odpolední prohlídka města bohatého na historické a koloniální památky – Porta de Santiago dochovaná brána portugalské pevnosti Famosa z roku 1511, náměstí s okamžitě rozeznatelnými cihlově červenými budovami a křesťanským kostelem Christ Church. Návštěva muzea historického dědictví Baba-Nyonya, nejstarší čínský chrám v zemi Cheng Hoon Teng z roku 1645 a také nejstarší mešita ve městě Kampung Kling. Odjezd z města se zastávkou na Čínském kopci – u největšího čínského hřbitova mimo oblast Číny. Odtud na ubytování do Kuala Lumpuru, ubytování a individuální volno, fakultativně večeře.

4.den: Po snídani prohlídka jednoho z nejzelenějších měst jihovýchodní Asie Kuala Lumpuru, botanická zahrada Perdana vyhledávaná všemi, kteří si potřebují odpočinout od ruchu velkoměsta, Národní Mešita Masjid Negara celostátní symbol islámu připomínající velkou mešitu v Mekce, náměstí Merdeka s pohádkovou budovou sultána Abdula v maurském stylu. Čas k individuálnímu obědu, poté pulzující Čínská čtvrť a největší mrakodrapová dvojčata na světě Petronas Tower spojená visutým mostem ve výšce 170m nad zemí, volno k individuální prohlídce,  návrat na hotel, fakultativně večeře.

5.den: Snídaně, odjezd k jeskyním Batu – přírodní vápencový komplex a hinduistická svatyně s obrovskou zlatou sochou hinduistického boha Murugana, která je domovem různých náboženských božstev. Po individuálním obědě odjedeme na pobřeží do Kuala Selangor se zastávkou u bývalé holandské pevnosti Altingsburg a rybářské vesnici s ochutnávkou  malajské kuchyně.  Odjezd k řece Selangor do Kampung Kuantan s nezapomenutelnou plavbou lodí.  Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

6.den: Snídaně, odjezd do rozlehlé oblasti Cameronské vysočiny, která je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Malajsii. Příjemné podnebí a fascinující příroda s vodopády, jezery nabízí všem návštěvníkům ideální podmínky pro odpočinek.  Zastávka u kaskádovitých vodopádů Lata Iskandar, v domorodé vesnici a nakonec u čajových plantáží s ukázkou sběru a ochutnávkou. Volno k individuálnímu obědu. Odpoledne návštěva jahodové, motýlí a hmyzí farmy. Odjezd na ubytování, volno k individuálnímu odpočinku. Fakultativně večeře.

7.den: Snídaně, odjezd do jediného výzkumného pracoviště s orangutany v poloostrovní Malajsii - Bukit Merah – krátká plavba po jezeře a pěší procházka zalesněným ostrovem nabídne možnost pozorování  dospělých jedinců i mláďat. Po prohlídce odjezd do královského města s britskou koloniální minulostí Kuala Kangsar. Návštěva mešity Ubudiah, jejíž pozlacená kopule a minarety ohromují již z dálky. Po individuálním obědě odjezd do jednoho z ekonomicky nejdůležitějších států Malajsie Penangu. Odjezd na ubytování, individuální volno, fakultativně večeře.

8.den: Snídaně, prohlídka hlavního města založeného Brity v roce 1786 George Townu (UNESCO). Město s prvotřídním pouličním jídlem, barevnou koloniální architekturou a netradičním pouličním uměním. Prozkoumáme tři hlavní historické ulice Lebuh Armenian, Love Lane and Lebuh Muntri včetně návštěvy dílen místních umělců a modrého panství Cheong Fatt Tze. Dále zastávka na nábřeží proslulém vodními osadami domů na kůlech různých čínských klanů. Volno k individuálnímu obědu. Odpoledne návštěva největšího buddhistického chrámu v Malajsii Kek Lok Si sestávajícího z klášterů, modlitebních sálů a originálně upravených zahrad. Výjezd nejstrmější tunelovou lanovkou na světě na kopec Penang, jehož vrchol nabízí dech beroucí výhledy a za jasných dní lze dohlédnout až k horám ostrova Langkawi. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

9.den: Snídaně,  přejezd do Thajska. Ubytování v hotelovém resortu u pláže v Krabi. Individuální volno, fakultativně večeře.

10.den: Snídaně, celodenní volno u bazénu, na pláži nebo účast na některém z výletů zde nabízených, ubytování, fakultativně večeře.1

1.den: Snídaně, odjezd do národního parku Khao Sok s pozůstatky nejstaršího panenského pralesa na světě. Ubytování v luxusních stanech Elephant Hills kempu, delikátní thajský oběd na uvítanou. Po obědě možnost projížďky na loďkách k prozkoumání a fotografování okolí řeky Khao Sok. Dále budeme mít příležitost dozvědět se o projektu sloní ochrany a něco o životě thajských slonů - účastnit se jejich krmení, koupání a naučit se od jejich ošetřovatelů tajemství komunikace.  Volno k odpočinku a relaxaci s panoramatickým výhledem na okolní hory pokryté džunglí například z místního baru se sklenkou vína či koktejlem v ruce. Večer tradiční thajské taneční vystoupení v podání žáků místní školy či lekce s ukázkou vaření thajských specialit. Večeře a nezapomenutelný nocleh v přírodně klimatizovaném prostředí deštného pralesa.  1

2.den: Po snídani procházka v jednom z nejstarších deštných pralesů Khao Sok s objevováním unikátních druhů rostlin, hmyzu a zvířat. Oběd podávaný přímo v pralese, vařený v bambusu jako za časů starých objevitelů. Návrat do tábora, volný čas ke krátké regeneraci a sbalení zavazadel. Transfer na letiště a odlet do Bangkoku. Po příletu ubytování, individuální volno a rozlučková večeře.1

3.den: Po snídani prohlídka Bangkoku – pulzujícího města s moderními obchodními centry v kontrastu se starobylými buddhistickými chrámy. Prohlídka chrámu Zlatého Budhy s obrovskou sochou vyrobenou z čistého zlata, oblíbený květinový trh Pak Khlong Talat a chrám Ležícího Buddhy. Po individuálním obědě prohlídka královského komplexu Grand Palace – nejdůležitější náboženské památky Bangkoku vybudované jako sídlo thajské královské rodiny a správních úřadů včetně nejvýznamnější svatyně v zemi – chrámu Smaragdového Buddhy. Dále projížďka lodí po bývalé hlavní dopravní tepně města – řece Chao Phraya s návštěvou chrámu Úsvitu - Wat Arun, který se svými zdobenými věžičkami a majestátním umístěním na břehu řeky patří mezi nejhezčí v zemi. Dle letového řádu volno, transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy. 1

4.den: Přílet do Prahy.

Ostatní

 • Dobrá volba: - novinka v nabídce Čedoku
  - moderní metropole i okouzlující příroda
  - koupání na Krabi.

 • Informace:
  K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do od každého účastníka.


  Minimální počet účastníků pro realizaci je 15 osob.
  Změna programu vyhrazena.

  Cena nezahrnuje
  - spropitné místnímu průvodci, řidiči, personálu cca 5 USD/osoba/den
  - fakultativní služby nad rámec programu
  - další vstupy do památkových objektů 
  - obědy, večeře a další extra služby neuvedené v odstavci cena zahrnuje 

  Fakultativní služby
  - Příplatek za jednolůžkový pokoj 23 990 Kč
  - 7 večeří 7 490 Kč
  Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu.
  Víza
  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru, Thajska i Malajsie bez víz. Potřebují pouze platný cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu. Při příletu se vyplňuje imigrační karta, či příletový/odletový lístek. 
  Časový posun:
  Thajsko - Časový posun dělá v době letního času +5 hodin, v době zimního času +6 hodin. Singapur- Časový posun: +6 hod v době letního času, +7 hod v době zimního času. Malajsie- Časový posun: +7 hod v době letního času, +8 hod v době zimního času.
  Další doporučení
  Při návštěvách chrámů a paláců je nutné vhodné oblečení. Zejména v Královském paláci v Bangkoku je nutné mít zahalené paty a ramena. Od listopadu 2017 platí v Thajsku zákaz kouření na plážích a jeho vymáhání lze předpokládat zejména vůči cizincům. Zákaz se týká zejména pláží v turistických lokalitách, například na Phuketu, Krabi a Ko Samui. Porušení zákazu může být potrestáno až pokutou ve výši 100 000 THB či nepodmíněným odnětím svobody v délce 1 roku.  Král a členové jeho rodiny požívají vysokou úctu mezi občany země a je absolutně nepřípustné jakýmkoliv způsobem urážet jejich majestát. Při porušení hrozí nepodmíněné tresty odnětí svobody. V Singapuru jsou přísně uplatňována některá omezení: vysokými pokutami může být trestáno odhazování žvýkaček, odpadků i jiné znečišťování prostředí, kouření ve veřejných budovách, přecházení silnice na červenou nebo mimo přechod pro chodce, sexuální pohoršování včetně opalování se bez oděvu apod. Za vandalismus může být udělen fyzický trest.
  Důležitá tel čísla
  Thajsko - Centrum služby turistům (Tourist Service Centre) 1155 (bezplatně), Policie 191 (bezplatně), První pomoc 2551133-6, Malajsie – Policie 999, Ambulance 999. Singapur – Policie 999, záchranná služba 995
  Peníze  - Thajský baht THB.  (100 THB = cca 76 Kč) - Singapurský dolar (SGD) – 1 SGD = cca 16,8 Kč - Malajsijský ringgit (MYR) - 1 MYR = cca 5,5 Kč  - Doporučená měna na cestu do Singapuru, Malajsie i Thajska je USD nebo EUR.   - Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte. Bankomaty - najdete jich po Thajsku dostatečné množství, akceptují ale jen mezinárodní platební karty - bankomaty bývají zřetelně označeny nápisem ATM, za výběr si účtuje poplatek jak thajská, tak dále i Vaše česká banka
  OČKOVÁNÍ - není povinné. Thajsko -Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu. Malajsie- Před cestou doporučujeme konzultaci případných rizik s příslušnou hygienickou stanicí či odborným lékařem. Doporučuje se: tetanus, žlutá zimnice, Hepatitida A,B, břišní tyfus   Zdravotnictví:  Zdravotnická zařízení jsou v Singapuru a v Malajsii obecně na velmi dobré úrovni, soukromé kliniky odpovídají kvalitou západním standardům. Zdravotnické poplatky se hradí hned po ošetření; lékaři hovoří dobře anglicky, léky jsou dostupné na lékařský předpis nebo některé jsou běžném prodeji.  Horečka Dengue je v Malajsii všeobecně rozšířené virové onemocnění vyskytující se zejména v oblastech s vysokou hustotou zalidnění (Kuala Lumpur a ostatní velká města). Z hlediska pravděpodobnosti onemocnění je za kritickou část roku považováno období dešťů (listopad - březen). Horečka Dengue je virové onemocnění, které přenášejí komáři. Hlavním preventivním opatřením je proto ochrana před komářím bodnutím. Více informací naleznete na internetových stránkách Světové zdravotnické organizace http://www.who.int/topics/dengue/en/.

  Doplnit údaje o objednateli

  Vyberte

  Zpět na výběr termínů

  Do tohoto hotelu nabízíme celkem 2 zájezdy.

  Upřesnit termín

  Vašemu výběru odpovídá 2 zájezdy.

  Data odletu/odjezdu
  Přidat k porovnání 7. 11. – 20. 11. (14 dní)
  Praha Dle programu
  Praha Dle programu od 84 990 Kč Rezervovat Pokračovat
  od 84 990 Kč
  Přidat k porovnání 16. 1. – 29. 1. (14 dní)
  Praha Dle programu
  Sleva 4 % Praha Dle programu od 82 559 Kč FM Rezervovat Pokračovat
  FM od 82 559 Kč
  Sleva 4 %

  Stravování

  Stravování dle programu.

  Doprava

  Singapur | Melaka | Kuala Lumpur | Cameronská vysočina | George Town | Krabi | Khao Sok | Bangkok.

  Program

  1.den: Sraz účastníků na letišti a odlet z Prahy s přestupem do Singapuru.

  2.den: Přílet do Singapuru, transfer z letiště, okružní jízda městem – strategicky umístěné hřiště Padang obklopené význačnými budovami Radnice, Katedrálou Sv. Ondřeje, budovou Nejvyššího soudu a nedaleko vzdálenou moderní budovou divadla Esplanade připomínající plod durianu,  Merlion Park – s výhledy na panorama města a sochou ,,Merliona‘‘ národního symbolu Singapuru, pulzující uličky Indické a Čínské čtvrti. Volný čas k nákupům ve vyhlášeném obchodním centru Orchard Road. Zahrada orchidejí a procházka ve věhlasném nábřežním parku ,,Garden by the Bay‘‘ s obřími stromy, visutými chodníčky, rostlinami z celého světa a jedinečnými světelnými prvky. Večeře na uvítanou v klasické místní restauraci, transfer do hotelu, nocleh.

  3.den: Snídaně, odjezd do jedné z nejvyhledávanějších destinací v Malajsii -  Melaky (UNESCO), historické přístavní město ovlivněné evropskými mořeplavci i čínskými a indickými osadníky. Po příjezdu volno k individuálnímu obědu. Odpolední prohlídka města bohatého na historické a koloniální památky – Porta de Santiago dochovaná brána portugalské pevnosti Famosa z roku 1511, náměstí s okamžitě rozeznatelnými cihlově červenými budovami a křesťanským kostelem Christ Church. Návštěva muzea historického dědictví Baba-Nyonya, nejstarší čínský chrám v zemi Cheng Hoon Teng z roku 1645 a také nejstarší mešita ve městě Kampung Kling. Odjezd z města se zastávkou na Čínském kopci – u největšího čínského hřbitova mimo oblast Číny. Odtud na ubytování do Kuala Lumpuru, ubytování a individuální volno, fakultativně večeře.

  4.den: Po snídani prohlídka jednoho z nejzelenějších měst jihovýchodní Asie Kuala Lumpuru, botanická zahrada Perdana vyhledávaná všemi, kteří si potřebují odpočinout od ruchu velkoměsta, Národní Mešita Masjid Negara celostátní symbol islámu připomínající velkou mešitu v Mekce, náměstí Merdeka s pohádkovou budovou sultána Abdula v maurském stylu. Čas k individuálnímu obědu, poté pulzující Čínská čtvrť a největší mrakodrapová dvojčata na světě Petronas Tower spojená visutým mostem ve výšce 170m nad zemí, volno k individuální prohlídce,  návrat na hotel, fakultativně večeře.

  5.den: Snídaně, odjezd k jeskyním Batu – přírodní vápencový komplex a hinduistická svatyně s obrovskou zlatou sochou hinduistického boha Murugana, která je domovem různých náboženských božstev. Po individuálním obědě odjedeme na pobřeží do Kuala Selangor se zastávkou u bývalé holandské pevnosti Altingsburg a rybářské vesnici s ochutnávkou  malajské kuchyně.  Odjezd k řece Selangor do Kampung Kuantan s nezapomenutelnou plavbou lodí.  Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

  6.den: Snídaně, odjezd do rozlehlé oblasti Cameronské vysočiny, která je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Malajsii. Příjemné podnebí a fascinující příroda s vodopády, jezery nabízí všem návštěvníkům ideální podmínky pro odpočinek.  Zastávka u kaskádovitých vodopádů Lata Iskandar, v domorodé vesnici a nakonec u čajových plantáží s ukázkou sběru a ochutnávkou. Volno k individuálnímu obědu. Odpoledne návštěva jahodové, motýlí a hmyzí farmy. Odjezd na ubytování, volno k individuálnímu odpočinku. Fakultativně večeře.

  7.den: Snídaně, odjezd do jediného výzkumného pracoviště s orangutany v poloostrovní Malajsii - Bukit Merah – krátká plavba po jezeře a pěší procházka zalesněným ostrovem nabídne možnost pozorování  dospělých jedinců i mláďat. Po prohlídce odjezd do královského města s britskou koloniální minulostí Kuala Kangsar. Návštěva mešity Ubudiah, jejíž pozlacená kopule a minarety ohromují již z dálky. Po individuálním obědě odjezd do jednoho z ekonomicky nejdůležitějších států Malajsie Penangu. Odjezd na ubytování, individuální volno, fakultativně večeře.

  8.den: Snídaně, prohlídka hlavního města založeného Brity v roce 1786 George Townu (UNESCO). Město s prvotřídním pouličním jídlem, barevnou koloniální architekturou a netradičním pouličním uměním. Prozkoumáme tři hlavní historické ulice Lebuh Armenian, Love Lane and Lebuh Muntri včetně návštěvy dílen místních umělců a modrého panství Cheong Fatt Tze. Dále zastávka na nábřeží proslulém vodními osadami domů na kůlech různých čínských klanů. Volno k individuálnímu obědu. Odpoledne návštěva největšího buddhistického chrámu v Malajsii Kek Lok Si sestávajícího z klášterů, modlitebních sálů a originálně upravených zahrad. Výjezd nejstrmější tunelovou lanovkou na světě na kopec Penang, jehož vrchol nabízí dech beroucí výhledy a za jasných dní lze dohlédnout až k horám ostrova Langkawi. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

  9.den: Snídaně,  přejezd do Thajska. Ubytování v hotelovém resortu u pláže v Krabi. Individuální volno, fakultativně večeře.

  10.den: Snídaně, celodenní volno u bazénu, na pláži nebo účast na některém z výletů zde nabízených, ubytování, fakultativně večeře.1

  1.den: Snídaně, odjezd do národního parku Khao Sok s pozůstatky nejstaršího panenského pralesa na světě. Ubytování v luxusních stanech Elephant Hills kempu, delikátní thajský oběd na uvítanou. Po obědě možnost projížďky na loďkách k prozkoumání a fotografování okolí řeky Khao Sok. Dále budeme mít příležitost dozvědět se o projektu sloní ochrany a něco o životě thajských slonů - účastnit se jejich krmení, koupání a naučit se od jejich ošetřovatelů tajemství komunikace.  Volno k odpočinku a relaxaci s panoramatickým výhledem na okolní hory pokryté džunglí například z místního baru se sklenkou vína či koktejlem v ruce. Večer tradiční thajské taneční vystoupení v podání žáků místní školy či lekce s ukázkou vaření thajských specialit. Večeře a nezapomenutelný nocleh v přírodně klimatizovaném prostředí deštného pralesa.  1

  2.den: Po snídani procházka v jednom z nejstarších deštných pralesů Khao Sok s objevováním unikátních druhů rostlin, hmyzu a zvířat. Oběd podávaný přímo v pralese, vařený v bambusu jako za časů starých objevitelů. Návrat do tábora, volný čas ke krátké regeneraci a sbalení zavazadel. Transfer na letiště a odlet do Bangkoku. Po příletu ubytování, individuální volno a rozlučková večeře.1

  3.den: Po snídani prohlídka Bangkoku – pulzujícího města s moderními obchodními centry v kontrastu se starobylými buddhistickými chrámy. Prohlídka chrámu Zlatého Budhy s obrovskou sochou vyrobenou z čistého zlata, oblíbený květinový trh Pak Khlong Talat a chrám Ležícího Buddhy. Po individuálním obědě prohlídka královského komplexu Grand Palace – nejdůležitější náboženské památky Bangkoku vybudované jako sídlo thajské královské rodiny a správních úřadů včetně nejvýznamnější svatyně v zemi – chrámu Smaragdového Buddhy. Dále projížďka lodí po bývalé hlavní dopravní tepně města – řece Chao Phraya s návštěvou chrámu Úsvitu - Wat Arun, který se svými zdobenými věžičkami a majestátním umístěním na břehu řeky patří mezi nejhezčí v zemi. Dle letového řádu volno, transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy. 1

  4.den: Přílet do Prahy.

  Ostatní

 • Dobrá volba: - novinka v nabídce Čedoku
  - moderní metropole i okouzlující příroda
  - koupání na Krabi.

 • Informace:
  K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do od každého účastníka.


  Minimální počet účastníků pro realizaci je 15 osob.
  Změna programu vyhrazena.

  Cena nezahrnuje
  - spropitné místnímu průvodci, řidiči, personálu cca 5 USD/osoba/den
  - fakultativní služby nad rámec programu
  - další vstupy do památkových objektů 
  - obědy, večeře a další extra služby neuvedené v odstavci cena zahrnuje 

  Fakultativní služby
  - Příplatek za jednolůžkový pokoj 23 990 Kč
  - 7 večeří 7 490 Kč
  Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu.
  Víza
  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru, Thajska i Malajsie bez víz. Potřebují pouze platný cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po návratu. Při příletu se vyplňuje imigrační karta, či příletový/odletový lístek. 
  Časový posun:
  Thajsko - Časový posun dělá v době letního času +5 hodin, v době zimního času +6 hodin. Singapur- Časový posun: +6 hod v době letního času, +7 hod v době zimního času. Malajsie- Časový posun: +7 hod v době letního času, +8 hod v době zimního času.
  Další doporučení
  Při návštěvách chrámů a paláců je nutné vhodné oblečení. Zejména v Královském paláci v Bangkoku je nutné mít zahalené paty a ramena. Od listopadu 2017 platí v Thajsku zákaz kouření na plážích a jeho vymáhání lze předpokládat zejména vůči cizincům. Zákaz se týká zejména pláží v turistických lokalitách, například na Phuketu, Krabi a Ko Samui. Porušení zákazu může být potrestáno až pokutou ve výši 100 000 THB či nepodmíněným odnětím svobody v délce 1 roku.  Král a členové jeho rodiny požívají vysokou úctu mezi občany země a je absolutně nepřípustné jakýmkoliv způsobem urážet jejich majestát. Při porušení hrozí nepodmíněné tresty odnětí svobody. V Singapuru jsou přísně uplatňována některá omezení: vysokými pokutami může být trestáno odhazování žvýkaček, odpadků i jiné znečišťování prostředí, kouření ve veřejných budovách, přecházení silnice na červenou nebo mimo přechod pro chodce, sexuální pohoršování včetně opalování se bez oděvu apod. Za vandalismus může být udělen fyzický trest.
  Důležitá tel čísla
  Thajsko - Centrum služby turistům (Tourist Service Centre) 1155 (bezplatně), Policie 191 (bezplatně), První pomoc 2551133-6, Malajsie – Policie 999, Ambulance 999. Singapur – Policie 999, záchranná služba 995
  Peníze  - Thajský baht THB.  (100 THB = cca 76 Kč) - Singapurský dolar (SGD) – 1 SGD = cca 16,8 Kč - Malajsijský ringgit (MYR) - 1 MYR = cca 5,5 Kč  - Doporučená měna na cestu do Singapuru, Malajsie i Thajska je USD nebo EUR.   - Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte. Bankomaty - najdete jich po Thajsku dostatečné množství, akceptují ale jen mezinárodní platební karty - bankomaty bývají zřetelně označeny nápisem ATM, za výběr si účtuje poplatek jak thajská, tak dále i Vaše česká banka
  OČKOVÁNÍ - není povinné. Thajsko -Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu. Malajsie- Před cestou doporučujeme konzultaci případných rizik s příslušnou hygienickou stanicí či odborným lékařem. Doporučuje se: tetanus, žlutá zimnice, Hepatitida A,B, břišní tyfus   Zdravotnictví:  Zdravotnická zařízení jsou v Singapuru a v Malajsii obecně na velmi dobré úrovni, soukromé kliniky odpovídají kvalitou západním standardům. Zdravotnické poplatky se hradí hned po ošetření; lékaři hovoří dobře anglicky, léky jsou dostupné na lékařský předpis nebo některé jsou běžném prodeji.  Horečka Dengue je v Malajsii všeobecně rozšířené virové onemocnění vyskytující se zejména v oblastech s vysokou hustotou zalidnění (Kuala Lumpur a ostatní velká města). Z hlediska pravděpodobnosti onemocnění je za kritickou část roku považováno období dešťů (listopad - březen). Horečka Dengue je virové onemocnění, které přenášejí komáři. Hlavním preventivním opatřením je proto ochrana před komářím bodnutím. Více informací naleznete na internetových stránkách Světové zdravotnické organizace http://www.who.int/topics/dengue/en/.

  Partner

  Partnerem tohoto zájezdu je

  Destinace

  Zpět na výsledky vyhledávání

  Nedávno prohlížené

  Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat