Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Velká cesta Singapurem a Malajsií

Singapur, Kombinace destinací

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 13 dní, 14 dní, 17 dní, 19 dní, 26 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Asijská velkoměsta na dlani
Lodí do Singapuru
Malajsie a Singapur (nejen) pro gurmány
Pět zemí jihovýchodní Asie - Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur
...
Cena za osobu od 52 200 Kč

Dostupných: 96 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Program

Den 1: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Singapuru s mezipřistáními.

Den 2: SINGAPUR: Přílet do Singapuru, transfer do hotelu. Odpoledne procházka po středu města s návštěvou tamilského hinduistického chrámu Sri Marianmam, kde se v podve čer koná zajímavá ceremonie – pudža s ohňovými obětinami. Nocleh v Singapuru.

Den 3: SINGAPUR: Půldenní prohlídka města: Čínská čtvrť, Rafflesův pomník, parlament, botanická zahrada s vyhlášenou kolekcí orchidejí, kopec Mount Faber, odkud je překrásný pohled na město. Odpoledne možné nákupy na proslulé Orchard Road nebo fakultativně výlet lanovkou na ostrov Sentosa – zábavní park s úchvatným akváriem, delfíny, umělou sopkou, zahradou motýlů či hmyzím pavilónem. Nocleh v Singapuru.

Den 4: SINGAPUR - JOHOR BAHRU - MELAKA: Snídaně. Transfer přes hráz v Johor Bahru, pokračování do Melaky. Prohlídka koloniální Melaky s návštěvou zřícenin kostela sv. Pavla, kde býval pohřben sv. František Xaverský. Domy v centru jsou natřeny temně červenou barvou, vyniká mezi nimi sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Návštěva nejstaršího čínského chrámu v Malajsii Cheng Hoon Teng a uličky starých čínských kupeckých domků na Hang Jebat. Nocleh v Melace.

Den 5: MELAKA - PUTRA JAYA - KUALA LUMPUR: Snídaně. Odjezd z Melaky do Putra Jaya. Putra Jaya vyrostla na zelené louce a dominantami města jsou ohromná mešita Masjid Putra na okraji umělého jezera a vládní palác Perdana Putra s náměstím Dataran Putra. Město je dokladem ohromného rozvoje, který Malajsie v posledních třiceti letech prodělala. Pokračování do Kuala Lumpur, nocleh v Kuala Lumpuru.

Den 6: KUALA LUMPUR: Snídaně. Celodenní prohlídka Kuala Lumpur, s návštěvou ústředního náměstí Merdeka, Národní mešity, projížďka kolem hlavní železniční stanice, postavené v romantickém maurském slohu. Městu dominuje televizní věž a dvojice mrakodrapů ropné firmy Petronas. Výlet pokračuje blízkým okolím města a návštěvou scénických hinduistických svatyní v jeskyních Gua Batu. Večer doporuču jeme návštěvu večerního tržiště v čínské čtvrti kolem uličky Jalan Petaling. Nocleh v Kuala Lumpuru.

Den 7: KUALA LUMPUR – TAMAN NEGARA: Snídaně. Odjezd do jednoho z nejcennějších národních parků světa Taman Negara, který ochraňuje původní malajský tropický deštný les, druhově nejbohatší lesní ekosystém naší planety. Příjezd na molo v Kuala Tembeling, pokračování lodí po řece do pralesního hotelu v Taman Negaře. Večeře. Noční procházka pralesem s pozorováním atmosféry noční džungle. Nocleh.

Den 8: TAMAN NEGARA: Výprava do pralesa, procházka po nejdelším závěsném chodníku na světě, jenž umožňuje průzkum korunního patra pralesa s orchidejemi, liánami a květy velikánů. Po obědě krátký raft a návštěva osady tzv. orang asli původních obyvatel, již dosud žijí na úrovni doby kamenné. Večeře, nocleh.

Den 9: TAMAN NEGARA – CAMERON HIGHLANDS: Přejezd vodním taxi přes řeku Tembeling do Kuala Tanah. Pokračujeme pozemní cestou na Cameronskou vysočinu ve státě Perak. Místo prozkoumal brit W. Cameron koncem 19. století za účelem rekreace britských kolonialistů. Dnes je vysočina (1.300 – 1.800 m. n. m.) známá produkcí čaje, ovoce a zeleniny. Zastávka na čajové farmě s ochutnávkou. Následuje místní trh s ovocem a zeleninou a zastávka na jahodové farmě. Nocleh.

Den 10: CAMERON HIGHLANDS: Procházka mechovým pralesem s orchidejemi, kořením či rafflesiemi – květinami s největšími květy na světě. Přejezd kolem vodopádů do osady obyvatel orang asli. Návrat na hotel, nocleh.

Den 11: CAMERON HIGHLANDS - BUKIT MERAH - PENANG: Odjezd do Penangu. Cestou prohlídka vápencové jeskyně Tempurung, zastávka v Bukit Merah Laketown spojená s návštěvou ostrova orangutanů a procházkou s pozorováním těchto vzácných lidoopů. Pak přejezd po nejdelším malajském mostě na ostrov Penang. Ubytování, nocleh.

Den 12: GEORGETOWN: Prohlídka Georgetownu zahrnuje hradby pevnosti Cornvallis, rušnou Street of Harmony, Khoo Kongsi – neboli klanové domy shromažďující rodiny z čínských komunit, Chew Jetty – původní čínská čtvrť, chrám Chayamangkalaram – neboli chrám ležícího Buddhy. Volné odpoledne k individuální prohlídce města. Nocleh.

Den 13: LANGKAWI: Transfer do přístavu, plavba (2h) trajektem na ostrov Langkawi. Po příjezdu transfer do plážového hotelu. Volný program.

Den 14: LANGKAWI – VOLNÝ PROGRAM: Volný program s možností koupání či výletem lanovkou na horu Gunung Machinchang – visutá plošina s výhledem na celý ostrov.

Den 16: ODLET DO PRAHY: Volné dopoledne. Odpoledne transfer na letiště, odlet přes Kuala Lumpur do Prahy.

Den 17: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat