Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Pět zemí jihovýchodní Asie - Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

Singapur, Kombinace destinací

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 7 dní, 13 dní, 14 dní, 16 dní, 17 dní, 18 dní, 19 dní, 26 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Asijská velkoměsta na dlani
Grand Pacific Hotel
Hotel Grand Park City Hall
Lodí do Singapuru
...
Cena za osobu od 52 200 Kč

Dostupných: 171 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Kombinace hned pěti zemí jihovýchodní Asie. Mozaika kultur, lidí a bílých plážích.

Ostatní

THAJSKO. Bangkok - „Město andělů“! Největší lákadla thajského severu. Chiang Mai, legendární Zlatý trojúhelník a posvátná hora Doi Suthep. Koupání, šnorchlování či potápění na tropických ostrovech Ko Samui, Ko Phangan. Krátká návštěva BARMY. Hornatý LAOS se zachovalými chrámy a koloniální historií. Pestrá MALAJSIE. Kosmopolitní ostrov Penang s lahodnou kuchyní. Čínské a hinduistické chrámy. Čajová vysočina Cameron. Moderní velkoměsto Kuala Lumpur a futuristický SINGAPUR. Ze všech pěti zemí vám chceme ukázat maximum. " Oblíbená kombinace zemí v jihovýchodní Asii. Jedinečná příležitost zažít na asijském kontinentu co nejvíce! Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i z kulturního dědictví jednotlivých zemí. Zájezd s nejdelší historií, který organizujeme více než 20 let. Možná je i kratší varianta programu viz akce č. 205. "

Program

1. -2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Zlatá hora Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Hezký výhled na podvečerní velkoměsto.

3. den

Bangkok – „Město andělů“! Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám Rozbřesku Wat Arun- pagoda khmérského stylu. Projížďka dlouhoocasou lodí po exotických vodních kanálech. Nočním klimatizovaným busem či lehátkovým vlakem na thajský sever.

4. den

Příjezd v"ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai. Království Lana s opevněním, vodním příkopem, hradbami i historickými branami. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Kůže slonů, krokodýlů, hadů! Pro zájemce tradiční masáže. Nezapomenutelný noční bazar. Pro zájemce Thajský večer - stylová večeře s hudbou a tanečnicemi. Možnost návštěvy thajského „kopacího“ boxu - boxerské souboje mezi provazy.

5. den

Doi Suthep"- hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Motýlí a orchidejová farma. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Západ slunce nad řekou Kok. Večerní Thatona romantické posezení nad řekou.

6. den

Exotická plavba lodí z Thatonudo Chiang Rai. Možnost koupání v"horkých pramenech. Jízda malebnými horami s osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu. Čajové terasy. Bývalé sídlo opiového magnáta KhunSa a šanské spojenecké armády. Malá Čína na barmském pomezí. Čínské stavby. Hraniční Mae Sais barmskou tržnicí a levnými výrobky.

7. den

Půldenní výlet do BARMY, do městečka Tachileik. Chod země se řídí podle hvězd. Vyjížďka moto rikšami. Věrná kopie zlaté Schwedagon pagody. Vyvolení zahlédnou třpyt drahokamu vsazeného na samotnou špičku. Monument barmského krále. Tradiční tržnice. Návštěva oblasti Zlatého trojúhelníku na pomezí tří států, kde se setkávají THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum - historie i současnost (opiové váhy, kuriózní exponáty, návod na výrobu). Unikátní sněhobílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd do Laosu. Omamná Lao Lao pálenka a Beer Lao.

8. den

LAOS. Království „Miliónu slonů“. Snaha ukázat maximum z odlišného života specifické kultury. Země plná buddhismu, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Celodenní plavba po otci vod, řece Mekong do královského města Luang Prabangu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou.

9. -10. den

Prohlídka bývalého francouzského koloniálního města. Obrovský komplex chrámů a pagod (UNESCO). Královské muzeum. Západ slunce si tentokrát vychutnáme na vyhlídce Phou Si. Výlet na vodopády Kuang Si, možnost osvěžení v"křišťálové vodě. Možnost fakultativní návštěvy sloního parku.

11. -12. den

Přejezd horskou krajinou z"Luang Prabangu do pohádkové oblasti Vang Vieng. Celodenní výlet mezi krasovými skalními útvary. Procházka mezi laoskými políčky, koupání a návštěva buddhistické jeskyně Than Poukham.

13. den

Odjezd do hlavního laoského města. Královské město Vientiane s příjemně domáckou atmosférou. Prohlídka města. Pha That Luang"- velká zlatá pagoda a národní symbol. Wat Si Saket- nejstarší chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun vlakem z"Nong Khai do Bangkoku.

14. den

Letecky z Bangkoku na Krabi. Večerní masáže. Kulinářské zážitky v"podobě darů moře.

15. -16. den

Lodí na pohádkový ostrov Phi Phi. Nejvyhlášenější místo jihu Thajska. Jemný písek, tyrkysová voda, bohatý podmořský život, vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí, krásné vyhlídky. Lodní výlet dlouhoocasou lodí: šnorchlování, relax, opice, žraloci, pláž Maya Bay, kde se natáčel film s"Leonardem di Caprio. Možnost potápění a horolezení. Plážové bary a restaurace, ohnivé show, noční život.

17. den

Poslední koupání. Lodí zpět na Krabi.

18. den

Celodenní přejezd do MALAJSIE, jedné z nejzajímavějších zemí Asie. Penang Bridge – jeden z nejdelších mostů Asie (13,5 km). Kosmopolitní ostrov Penang s fantastickou kuchyní.

19. den

Georgetown s mixem kultur (UNESCO). Kopec Penang Hill s úžasnými výhledy. Čínský Kuang Yin Teng a pece na pálení hříchů. Chrám Bohyně Milosrdenství s gigantickou sochou. Paláce bohatých čínských obchodníků Baba House. Pevnost Cornwallis.

20. den

Přejezd na svěží vysočinu Cameron Highlands. Daleké výhledy do zelené krajiny a chladivý vzduch poblíž Gunung Brinchang (2 032 m). Návštěva „mechového pralesa“. Kapradí, mechy a masožravé rostliny. Budeme mít štěstí na vzácnou raflésii? Světoznámé čajové plantáže. Ukázka pěstování a zpracování čaje v nejstarší manufaktuře v Malajsii.

21. den

Cesta do Kuala Lumpur, města budoucnosti. Odpolední tržnice v čínské čtvrti. Večerní výlet vlakem do magických Batu Caves. Soustava jeskyní impozantních rozměrů s barevnou hinduistickou svatyní. Chutné indické vegetariánské pokrmy.

22. den

Prohlídka Kuala Lumpur. Náměstí Merdeka. Vyhlášená modrá mešita Masjid Negara, jedna z největších na světě. Botanická orchidejová zahrada. Motýlí farma. Ptačí park s volně létajícími opeřenci. Dvě věže „vesmírné rakety” Petronas s výhledem, na který jen tak nezapomenete.

23. den

Koloniální Melaka (UNESCO). Historický přístav. Příjemné exotické město plné historie. „Portugalské doteky“ - stará pevnost Famosa. „Rudé náměstí.“ Sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Zříceniny kostela Sv. Pavla. Návštěva nejstaršího čínského chrámu v Malajsii Cheng Hoon Teng.

24. den

Přesun do Singapuru. SINGAPUR - asijská obchodní metropole, luxusní třídy s divy moderní architektury. Marina Bay Sands, trojitý mrakodrap s nekonečným bazénem na střeše. Singapur jako na dlani z"otevřené vyhlídkové terasy 200 metrů nad zemí. Sousedící Gardens by the Bay - futuristické zahrady jako z příštího století. Možnost návštěvy světoznámého Nočního safari.

25. den

China Town – kolébka bohatství dnešního Singapuru. Tradiční život čínské komunity a barevné krámky plné zboží. Tepající Malá Indie plná vůní, jídla a přátelských obyvatel. Pro zájemce vyhlídková plavba Singapurem mezi mrakodrapy i tradičními domky u řeky. Večerní odlet.

26. den

Letecký návrat domů.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat