Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Slovensko známé neznámé

Slovensko, Kombinace destinací

Strava Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 1 den, 2 dny, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní
Doprava Autobusová , Vlastní
Další názvy
3 hodinový vstup do vodního a saunového světa v Aphrodite Spa
Adventní Bratislava, Budapešť a termály Velký Meder
Bratislava s plavbou lodí po vodním díle Gabčíkovo
Bratislava s plavbou po Dunaji
...
Cena za osobu od 990 Kč

Dostupných: 22 zájezdů Zobrazit zájezdy

Dovolená s dětmi Dovolená a aquapark Adventní zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Trnava • Nitra • Podhájska • Lučenec • Betliar • Košice • Prešov • Spišský hrad.

Program

Den 1: Odjezd z Brna v 6.15, cesta do krajského města Trnavy. Zde prohlídka historického středu města, které je centrem římskokatolické církve na Slovensku a přezdívá se mu také „Slovenský Vatikán“. Pokračování v cestě do dalšího krajského města – starobylé Nitry, jednoho z center Velké Moravy. Po prohlídce centra města včetně Nitranského hradu bude pro zájemce zorganizován výjezd lanovkou na horu Zobor s krásnou vyhlídkou na město (znovuotevření rekonstruované lanovky je plánováno na rok 2016). Na hoře Zobor měl podle lidové legendy jako poustevník dožít a být i pohřben slavný velkomoravský panovník Svatopluk. Odpoledne pokračování v cestě do nejznámějších a také prý nejúčinnějších slovenských lázní Podhájska, přezdívaných „slovenské Mrtvé moře“. Časový prostor na koupání v jednom ze dvou lázeňských areálů. Nocleh.
Den 2: Po snídani pokračování v cestě směrem na východ. První zastávka s prohlídkou v historickém Lučenci, kdysi jednom z center reformačního hnutí v Uhersku. Zastávka u romatického zámečku Betliar. Původně opevněný patrový kaštel se čtyřmi nárožními věžemi dal vybudovat hrabě Štěpán Andrássy na počátku 18. století, možnost prohlídky. Odpoledne pokračování v cestě do Košic – východoslovenské metropole a druhého největšího města země. Prohlídka centra města: gotická katedrála sv. Alžběty, slavná Miklušova věznice – šatlava a sídlo kata, ubytování v hotelu, nocleh.
Den 3: Po snídani odjezd z Košic do dalšího krajského města Prešova. Prohlídka historického centra původně svobodného královského města: konkatedrála sv. Mikuláše, františkánský kostel sv. Josefa a další. Po té cesta zpět po dálnici D1 se zastávkou u Spišského hradu – nejrozsáhlejšího  hradního komplexu ve střední Evropě, zařazeného od roku 1993 na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pokračování do ČR se zastávkami na občerstvení. Příjezd do Brna v pozdních večerních hodinách.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat