Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Slovinsko – Od Julských Alp k Jaderskému moři

Slovinsko, Kombinace destinací

Slovinsko – Od Julských Alp k Jaderskému moři (hlavní fotografie)

15% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 2 dny, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 12 dní
Doprava Autobusová , Vlastní
Další názvy
Tajemné jeskyně Slovinsku a Itálie, Víno a mořská laguna
Adventní Lublaň + Graz
Adventure - Slovinsko
Julské Alpy a jezera Bled a Bohinj
...
Cena za osobu od 2 990 Kč

Dostupných: 13 zájezdů Zobrazit zájezdy

Adventní zájezdy Poznávací zájezdy Hory a jezera Lázně a wellness

Popis

Bled • Bohinj • Postojna • Koper • Piran • Lublaň.

Program

Den 1: V 5.15 h odjezd z Brna směr Vídeň – Graz – Villach. Kolem poledne příjezd do města Bled ležícího na břehu stejnojmenného jezera v srdci Julských Alp. Bled je nádherné lázeňské letovisko ideální jak pro letní, tak pro zimní dovolenou. Nad městem se na skalním ostrohu tyčí majestátní Bledský hrad, dříve sídlo biskupů z Brixenu, dnes historické muzeum. Uprostřed jezera se nachází ostrůvek s barokním kostelíkem Nanebevzetí Panny Marie, ke kterému se lze dostat za poplatek loďkou. Celé jezero se dá obejít – jde o krásnou, nenáročnou, asi hodinovou procházku s možností koupání v křišťálově průzračné vodě. Pokračování k Bohinjskému jezeru, odkud jsou již nadosah štíty horských velikánů, včetně nejvyšší hory Slovinska – mýty opředeného Triglavu (2 864 m). Procházka kolem jezera k románskému kostelíku, případně nenáročná turistika k vodopádu Savica. Odjezd na ubytování v oblasti Lublaně.
Den 2: Po snídani odjezd do města Postojna, u kterého se nachází slavná Postojenská jeskyně, která patří k největším a nejúchvatnějším krasovým systémům na světě – je tvořena celkem 20 kilometry podzemních chodeb, z nichž 5 kilometrů těch nejkrásnějších je zpřístupněno turistům. Součástí prohlídkové trasy je jízda elektrickým vláčkem jeskyní a objevování jednotlivých místností, které jsou velice efektně nasvětlené. Naprostým unikátem je tzv. macarát jeskynní, kterému Slovinci říkají človeška ribica – lidská rybka. Jde o druh mloka, který se vyskytuje právě jen zde. Po prohlídce jeskyní cesta pokračuje k Jaderskému moři do přístavního města Koper, které je nejdůležitějším slovinským přístavem. Ve městě jsou nápadné připomínky jeho minulosti – dříve patřilo k Benátské republice a italštinu dodnes můžeme slyšet na jeho ulicích. Odpoledne prohlídka perly slovinského pobřeží – městečka Piran. Procházka malebnými uličkami přes hlavní náměstí s pomníkem houslisty Giuseppa Tartiniho – zdejšího rodáka a autora slavné Sonáty g moll známé jako Ďáblův trylek – ke kostelu sv. Jiří s benátskou zvonicí – kampanilou a baptisteriem. Pro zájemce možnost koupání na městské pláži. Večer návrat na ubytování.
Den 3: Po snídani prohlídka hlavního města Lublaně, na jehož vzhledu se významně podílel slavný slovinský architekt Josip Plečnik, mimo jiné autor přestavby Pražského hradu a přítel prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Procházka barokními uličkami starého města plnými kaváren a obchodů, nábřeží řeky Lublanice, Trojmostí, Dračí most, pestrá městská tržnice, katedrála, klášter Križanke a další. Odpoledne prohlídka druhého největšího slovinského města Mariboru – hrad z 15. století, nábřeží řeky Drávy, gotická katedrála. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Příjezd do Brna zhruba v 22.30.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat