Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

To nejlepší z Dubaje + Silvestr

Spojené arabské emiráty, Dubaj

To nejlepší z Dubaje + Silvestr (hlavní fotografie)

57% sleva až

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Dubaj - fantastické zážitky nejen pro děti
Dubaj Beach - Easy Fly
Dubaj Shopping - Easy Fly
Poznávací zájezd Zážitky z Dubaje – Akce Senior 50+
...
Cena za osobu od 12 190 Kč

Dostupných: 19 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Popis

Silvestrovský poznávací zájezd s průvodcem, během kterého se seznámíte s tím nejlepším z Dubaje a Abú Dhabí! Uvidíte několik světových „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa, nejznámější uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah… Zhlédněte s námi všechno, co člověk dokáže vytvořit a oslavte Nový rok stylově! Vsaďte na Dubaj!

Ubytování

Hotel v dosahu místního MHD.Možnost občerstvení a nákupů v okolí hotelu.

Stravování

Snídaně.
Snídaně v hotelu formou bufetu.

Doprava


Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg Ke kabinovému zavazadlu si můžete vzít s sebou na palubu také malou osobní tašku (dámskou kabelku nebo laptop) o hmotnosti do 3 kg a maximálních rozměrech 40 (d) x 30 (v) x 15 (h) cm. Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 15 kg (toto bude odbavené do úložného prostoru)

Program

Den1: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přílet do Dubaje, objednaným autobusem transfer na hotel, ubytování.

Den2: Dnes nás čeká celodenní fakultativní výlet do Abú Dhabí. Popřípadě individuální program v Dubaji. Celodenní fakultativní výlet s průvodcem do hlavního města Spojených arabských emirátů Abú Dhabí: uvidíte zde největší mešitu islámského světa – mešitu šejka Zayeda, která je jednou z mála mešit v celých Emirátech, které jsou volně přístupné pro cizince. Dle možností zhlédnete část závodní dráhy pro Formuli 1 a pro zájemce možnost návštěvy „zábavního parku“ Ferrari World (vstupné 250 AED), který je největším krytým zábavním parkem na světě a dokonce je zde umístěna i nejrychlejší horská dráha na světě Ferrari Rossa. Uvidíte i palác šejka (prezidenta SAE) Khalify bin Zayeda.  Nebo individuální program v Dubaji.

Den3: Během dnešního dne uvidíte samá „nej“ – nejluxusnější hotel Burj Al Arab i další skvosty města včetně uměle vytvořené palmy. Ráno odjezd objednaným autobusem k mešitě Jumeirah Mosque, která byla jako první v Dubaji zpřístupněna nemuslimům. Pokračovat budeme přejezdem po hlavní třídě Jumeirah Road až k jednomu z mnoha dubajských symbolů – nejluxusnějšímu hotelu na světě Burj Al Arab. Procházka po krytém souku (tržišti) nám umožní nádherné výhledy tohoto hotelu ve tvaru plachetnice. Následovat bude další skvost – uměle vytvořená palma Palm Jumeirah. Na její konec dojedeme jednokolejovým vláčkem a uvidíme zde luxusní hotel Atlantis, v němž se nachází aquapark.   Odpoledne přejezd k druhému největšímu nákupnímu centru Dubaje Mall of the Emirates, kde se nachází místní rarita – krytá lyžařská sjezdovka, na které si můžete zalyžovat i vy (260 AED/os.). Osobní volno k nákupům a obědu. Při cestě zpět na hotel nás čeká ještě fotostop na veřejné pláži vedle hotelu Burj Al Arab. Budete mít možnost navštívit i nově otevřenou promenádu Jumeirah Promenade. Otužilí zájemci se zde mohou i vykoupat.

Den4: Na Silvestra budeme obdivovat moderní díla arabských architektů v Dubai Marině a nejvyšší budovu světa Burj Khalifu, večer silvestrovské oslavy a ohňostroje.  Místním metrem se ráno přesuneme do ultramoderní obytné dubajské čtvrti Dubai Marina, kde budeme obdivovat díla, která je schopen vytvořit člověk. Uvidíte moderní výškové budovy v místech, kde bývala ještě před 60 lety poušť. Dále se projedeme tramvají, která byla v Dubaji zprovozněna v listopadu 2014. Odpoledne návštěva nákupního centra Dubai Mall, největšího nákupního střediska ve Spojených arabských emirátech. Najdete zde přes 1 200 obchodů, několik kin, obří akvárium, bruslařský stadion atd. Symbolem této čtvrti je nejvyšší budova na světě – Burj Khalifa, která měří 828 metrů a má 163 pater. Možnost vyjet na vyhlídkovou plošinu ve 124. patře. V podvečerních hodinách si lze užít i podívanou na Dubai Fountain, která je dlouhá přes 250 metrů. Jedná se o jedinečnou show, kdy voda stříká až do výšky 150 metrů a osvětluje ji několik tisíc reflektorů.  Večer lze bujarou silvestrovskou atmosféru nasát hned na několika místech – s průvodcem u Burj Khalify nebo individuálně v Dubai Marině či u hotelu Burj Al Arab. Všechna místa se o půlnoci rozzáří ohňostroji a novoroční oslavy propuknou v plném proudu! Popřípadě lze využít poklidnější nabídky gala večeře ve vašem hotelu (za příplatek 1 500 Kč/os., nutno hlásit předem).

Den5: Poslední den bude věnovaný historické části Dubaje a typickým místním trhům. V dopoledních hodinách objednaným autobusem přejezd do „historické“ části města – do čtvrti Bastakyia a k Dubai Creeku, kde uvidíme domy původních obyvatel s větracími komíny a divan vládnoucí rodiny Maktoumů. Bude možnost navštívit i místní muzeum vybudované v bývalé obranné věži, které se věnuje původnímu životu i obrovskému rozmachu Dubaje. Poté nastoupíme na typický dopravní prostředek do Creeku – dřevěné lodičky a necháme se přepravit na typická arabská tržiště – souky. Navštívit můžeme Gold Souk (trh se zlatem), Spice Souk (s kořením) apod. Odvaha smlouvat je zde velkou výhodou k nákupu. V odpoledních hodinách transfer na letiště. Odlet do Prahy, přílet do ČR v nočních hodinách.

Ostatní

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Burj Khalifa Dospělý 1 590 Kč Dítě 1 340 Kč Jiný 3 660 Kč Fakultativní výlet Abú Dhabí Dospělý 1 940 Kč Dítě 1 750 Kč Senior 1 750 Kč

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat