Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Sharjah Carlton Hotel

Spojené arabské emiráty, Sharjah

Strava Plná penze, Polopenze, Polopenze A, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 22 dní
Doprava Letecká
Počasí
35 °C - Jasno
35 °C - Jasno
Cena za osobu od 15 490 Kč

Dostupných: 1 104 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Dovolená s dětmi

Poloha

SHARJAH:

Šardžá je třetí největší emirát  Spojených arabských emirátů. Emirát má rozlohu 2600 km² a přibližně  800 000 obyvatel. Jako jediný leží jak na pobřeží Perského, tak i na pobřeží Ománského zálivu. Vlastní přibližně 16 kilometrů pobřeží a pak se táhne daleko do vnitrozemí. Svou rozlohou pokrývá pouhé 3,3% území SAE, i přesto je ale třetím největším emirátem co se rozlohy i počtu obyvatel týče. Už od roku 1972 zde vládne Sultán Bin Mohamed Al Qassimi, který je současně i ministrem kultury ve Spojených Arabských Emirátech. Osídlení Šardžá se odhaduje až do doby před 6 tisíci lety. Metropolí emirátu je stejnojmenné město Šardžá. Emirát se skládá z několika oddělených částí: větší západní, převážně pouštní části, ležící při pobřeží Perského zálivu, v níž se nachází i jeho metropole a dále několik oddělených exkláv ležících v horách na východě a v téměř všech případech omývaných vodami Ománského zálivu. Jedná se o malé ostrovy „Dibba Al-Hisn“, „Kalba“, „Khor Fakkan“ a „Nahwa“. Šardžá je jednak kulturním centrem, najdete zde spoustu muzeí, v nichž jsou uloženy díla umělců z celého světa a můžete navštívit velký počet výstav, zároveň je ale také místem, kde se velice přísně dodržují islámské tradice. Je to jediný emirát nedovolující bez výjimky nakupovat a požívat alkohol mimo hotelový komplex. Velmi přísně se také dbá na odpovídající oděv mužů a žen. Nepochybně téměř největší výhodou tohoto emirátu je, že sousedí se všemi šesti dalšími emiráty, můžete tedy sednout do taxíku a za půl hodiny budete například v Dubaji, kde takové zákazy neexistují. Šardžá je typická pro bohatá tržiště se širokou nabídkou ručních výrobků, na kterých můžete koupit téměř vše od ručně tkaných koberců, šperků ze zlata a drahých kamenů až po starožitnosti. Pláže jsou zde krásné a udržované s bílým pískem a opravdu čistým mořem. Daleko ve vnitrozemí je oáza „Chajd“ a nedaleko od ní na území „Milaja“ lze navštívit archeologické vykopávky, které dokazují čilý obchodní ruch na tomto území už ve 3. století n. l. Důležitou částí mezinárodního exportu je vývoz perel a také těžba soli ve zdejších solných dolech. Přestože jsou zde pro návštěvníky z nemuslimských zemí poměrně velká omezení, tak navzdory tomu je emirát Šardžá navštěvován miliony turistů, které láká zdejší skvostné pobřeží lemované palmami, s luxusními hotely poskytující ten nejlepší servis.

Program

Uvedená cena zájezdu obsahuje letenky za cenu v optimální knihovací třídě. Tento zájezd si můžete objednat v jakémkoliv termínu na libovolnou délku pobytu, může se zde lišit konečná cena. Rádi Vám cenu zkalkulujeme na základě Vaší nezávazné objednávky.

Ubytování

SHARJAH CARLTON HOTEL 4****:

Tento hotel se nachází přímo před 200 m dlouhou privátní pláží s bílým pískem a je vzdálen 15 km od mezinárodního letiště v Dubaji. V okolí hotelu jsou městké atrakce typu Park Khalidiya, kina Al Massa nebo Mamzar Beach Park. Sharjah Aquarium je vzdáleno 1 km, Sharjah Museum 6 km, centrální tržiště (Central Souq) 5 km, obchodní centrum Sharjah City Center Mall je pak 8 km daleko. Hotel nabízí 173 klimatizovaných pokojů, které jsou vybaveny vlastní koupelnou s vanou a WC, satelitní TV, Wi-Fi připojením, bezpečnostní schránkou, minibarem, vysoušečem vlasů a příslušenstvím pro přípravu kávy a čaje. Většina pokojů nabízí balkon nebo terasu s výhledem na moře nebo město. Dále zde najdete venkovní bazén s nastavitelnou teplotou, dětský bazén a hřiště, tenisový kurt s umělým osvětlením, stolní tenis, volejbalové hřiště, fitness centrum. Mezi ostastními rekreačními zařízeními najdete saunu, páru nebo spa, masáže nebo salón krásy. Hotel nabízí tyto služby: recepci, pokojovou službu, buzení a doktora na telefonu 24/7, business centrum, prádelnu, bankomat, parkoviště s půjčovnou aut, vyzvednutí a odvoz na letiště, hlídání dětí a shuttle bus do centra Sharjah a Dubaje. V hotelu se nachází 2 restaurace - hlavní celodenní Al Atalal Restaurant specializující se na místní a mezinárodní kuchyni, večerní á la carte restaurant s terasou Bamboo, ve které najdete mezinárodní kuchyni a plážová kavárna Beach Cafe do které můžete přijít na lehké občerstvení s osvěžujícími nápoji.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat