Vyhledat zájezd

To nejlepší ze Srí Lanky + Tangerine

Srí Lanka, Kombinace destinací

To nejlepší ze Srí Lanky + Tangerine (hlavní fotografie)

17% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 20 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Cesta plná dobrodružství na Srí Lance
Cestou králů na Srí Lance a kouzelné pláže Malediv
Dobrodružné safari a kultura na Srí Lance s odpočinkem u Indického oceánu - 9 dní
Duše Srí Lanky 3*
...
Cena za osobu od 19 990 Kč

Dostupných: 932 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Popis

Praha – Kolombo – Anuradhapura – Sigiriya – Kandy – Pinnawala – Nuwara Eliya – Yala

Program


1.den: Odlet z Prahy –1. a 2. den: Přílet do KolombaPřílet, transfer z letiště do Habarany. Volný program. Večeře, nocleh ve 3* hotelu s polopenzí.3. den: Habarana–Anuradhapura–HabaranaPo snídani odjezd do Anuradhapury. Anuradhapura byla prvním hlavním městem Srí Lanky. Uvidíte zde památky jako jsou Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba i nejposvátnější strom – Ficus Religious, který je zde střežený od chvíle, kdy byl objeven. Je zde mnoho soch, zbytků paláců, rybníky, chrámy, svatyně, krásné zahrady a mnoho dalších památek, které jistě stojí za shlédnutí. Následuje transfer zpět do hotelu, večeře, nocleh.4. den Habarana–Sigiriya–KandyPo snídani odjezd k legendárnímu místu Sigiria Rock s pevností na vrcholu, která je známá jako Lví skála. Postavit ji nechal král Kassapa a její historie je opředená mnoha legendami. Po 19 letech byla pevnost stržena a zničena. Z jejího vrcholu můžete obdivovat zbytky komplexu Sigiria Rock s vodními nádržemi a zahradami. Další navštívené místo budou jeskynní chrámy Dambulla. Na stropech a stěnách je mnoho buddhistických maleb, vidět můžete i přes 130 soch Buddhů, byly zde nalezeny i další sochy bohů a králů. Večeře a nocleh v Kandy.

5. den: Kandy–PinnawallaPo snídani návštěva sloního sirotčince v Pinnawale. Pinnawala je vzdálená přibližně 90 kilometrů od Colomba. Sloní sirotčinec zde funguje již od roku 1975 a pečují zde o zraněné a opuštěné slony. V současné době se jejich počet zvyšuje. Nejlepší čas pro tuto návštěvu je v době napájení 9.30–10.00 a 13.30–14.00 a v době koupání 10.00–10.30 a 14.00–14.30, kdy jsou všichni sloni společně u řeky. Poté návrat zpět do Kandy, cestou zastávka na prohlídku Královské botanické zahrady v Peradeniyy. Zde je přes 5 000 druhů stromů a rostlin. Večeře, nocleh.

6.den: Pinnawalla – Nuwara EliyaPo snídani odjez vlakem do Nuwara Eliya, návštěva čajové plantáže a výrobny čaje. Nuwara Eliya neboli „Malá Anglie“ leží mezi kulisami krásných hor, údolí, vodopádů a čajových plantáží. Tato místo by mělo být nejchladnějším na celém ostrově. Počasí zde připomíná anglický venkov, britský vliv je tu znát, i domy jsou vystaveny ve stylu královny Anny. Večeře, nocleh.

7. den: Nuwara Eliya – YalaNávštěva Národního parku Yala, projížďka v džípech. V tomto parku žije více než 400 divokých slonů indických, leopardi, krokodýli, šakali, vodní buvoli. Otevřené prostředí láká dravce, jako je například orel mořský. K vidění jsou také čápi, pávi či zoborožci. Večeře, nocleh.8./9./10./11./11. a 2. den:Pobyt v 3* hotelu s polopenzí u moře.11./12./13. den:Ukončení pobytu, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Ostatní

Upozornění: Minimální počet pro realizaci zájezdu je 12 PAX. Nápoje během oběda a večeře nejsou zahrnuty v ceně.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat