Vyhledat zájezd

Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky

Srí Lanka, Kombinace destinací

Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky (hlavní fotografie)

9% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 20 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Cesta plná dobrodružství na Srí Lance
Cestou Králů Na Srí Lance A Kouzelné Pláže Malediv
Cestou králů na Srí Lance a kouzelné pláže Malediv
Dobrodružné safari a kultura na Srí Lance s odpočinkem u Indického oceánu - 9 dní
...
Cena za osobu od 19 990 Kč

Dostupných: 1 191 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Poznávací zájezdy

Ostatní

Srí Lanka, to je dechberoucí Sigiriya a Dambulla, monumentální královská města Anuradhapura a Polonnaruwa, pulsující srdce ostrova Kandy, čajové plantáže i zahrady koření. Tentokrát však přidáváme i druhou - tamilskou - tvář ostrova. Čeká nás sever a východ s unikátní Jaffnou a jejími chrámy, ostrovy okolo poloostrova Jápané, ale také nádherné pláže Passikudah a Nilaveli. Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Marco Polo. Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob. Případným zájemcům lze nabídnout prodloužení o pár dní relaxu na plážích jihozápadního pobřeží.

Program

1. den: Sraz na letišti a odlet do Colomba.

2. den: Po ranním příletu krátké občerstvení (snídaně) a odjezd směrem na sever. Navečer návštěva areálu historické části nejstaršího královského města Anuradhapury v magické atmosféře umělého osvětlení. Večeře a ubytování: hotel Palm Garden Village, Anuradhapura (3*+).

3. den: Snídaně. Po zastávkách v kolébce srílanského buddhismu Mihintale a u válečného memoriálu na úzké šíji zvané Elephant Pass příjezd na samotný sever ostrova, poloostrov Jápané a srdce tamilského obyvatelstva – města Jaffna. Ubytování a večeře v městském hotelu Heritage Hotel, Jaffna (3*).

4. den: Snídaně. Dopoledne návštěva jednoho z ostrůvků obklopujících Jápané – ostrov Nagadeepa může sloužit jako vzor symbiózy buddhistů a hinduistů. Odpoledne bude patřit městu, atmosféře jeho uliček a především návštěvě úžasného tamilského chrámu Nallur Kovil. Ubytování a večeře: Heritage Hotel, Jaffna (3*).

5. den: Snídaně. Odjezd z poloostrova Jápané na východní pobřeží, severně od města Trincomalee. V oblasti Nilaveli jsou jedny z nejhezčích pláží Srí Lanky. Odpoledne relax. Ubytování a večeře v hotelu Pigeon Island Beach Resort, Nilaveli (3*).

6. den: Snídaně. Zastávka v hlavním středisku východního pobřeží, přístavu Trincomalee. Pohled na město od chrámu na skále Swami Rock, krátký fotostop u hřbitova válečných obětí jednotek britského Commonwealthu. Okolo poledne příjezd do hotelu v samém srdci překrásné zátoky Passikudah jižně od Trincomalee. Ubytování a večeře v hotelu Maalu Maalu Resort+Spa, Passikudah (4*+).

7. den: Snídaně. Volno, relax. Večeře a nocleh hotel Maalu Maalu Resort+Spa, Passikudah (4*+).

8. den: Snídaně. Cesta do vnitrozemí, oblasti zvané „Kulturní trojúhelník“. První zdejší návštěvou bude prohlídka kompaktního areálu ruin druhého královského města Polonnaruwy s obřími sochami Buddhy v Gal Vihara. Navečer jeep safari za divokými slony do NP Minneriya či rezervace Ritigala. Ubytování a večeře v hotelu Aliya Resort+Spa, Sigiriya (4*+).

9. den: Ještě před snídaní výstup na srílanskou „No.1“. Skalní komplex Sigiriya je na dohled od hotelu a tento čas je ideální, jak se vyhnout horku a davům. Dechberoucí areál zahrad, neskutečné fresky, zbytky Lví brány a samotný vrcholek skály nesmí chybět v žádném poznávacím programu ostrova! Po návratu do hotelu relax. Odpoledne pak čeká další skvělá památka, jeskynní chrám v Dambulle s více než dvoutisíciletou historií. Ubytování a večeře v hotelu Aliya Resort+Spa, Sigiriya (4*+).

10. den: Po snídani směr vysočina. Tak jako Jaffna je srdcem tamilského světa, je tím sinhálským město Kandy. Cestou exkurze do zahrady koření v Matale. Ve městě samém – krom návštěvy dílny na zpracování drahých kamenů – je cílem folklorní show s vynikajícími tanečníky a především večerní Chrám Buddhova zubu. Večeře a ubytování hotel Amaya Hills, Kandy (4*).

11. den: Ani poslední den nebude prost zážitků – nejprve exkurze do tradiční továrny na zpracování pravého cejlonského čaje. Pak zhruba 70 minut jízdy místím vlakovým spojem. Finálním navštíveným místem bude sloní sirotčinec v Pinnawale: kromě možnosti vidět koupel stáda v řece a krmení nejmenších slůňat zde bude dostatek času i příležitostí na nákupy typických suvenýrů. Ještě večeře v hotelu u letiště, s pokoji pro krátký relax před cestou domů. Okolo půlnoci odjezd na letiště.

12. den: Po půlnoci odlet, návrat do Prahy krátce po poledni.

Popis

Anuradhapura | Jaffna | Nagadeepa | Trincomalee | Passikudah | Polonnaruwa | Sigiriya | Dambulla | Kandy Anuradhapura | Jaffna | Nagadeepa | Trincomalee | Passikudah | Polonnaruwa | Sigiriya | Dambulla | Kandy.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat