Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Pěší turistika ve stínu Matterhornu

Švýcarsko, Kombinace destinací

Pěší turistika ve stínu Matterhornu (hlavní fotografie)

15% sleva až

Strava Dle popisu, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní
Doprava Autobusová , Letecká , Vlastní
Další názvy
Adventní rýnská cesta třemi zeměmi
Air 14 Payerne
Alpská tour - Nejkrásnější partie Alp pěti zemí
Alpské průsmyky a legendární Matterhorn
...
Cena za osobu od 4 580 Kč

Dostupných: 228 zájezdů Zobrazit zájezdy

Lyžařské zájezdy Poznávací zájezdy Hory a jezera

Popis

St. Gallen / Zermatt / Gornergratt / průsmyk Furka / Andermatt Nástupní místa autokaru: Praha, Beroun (dálnice), Plzeň.

Program1. den: Brzy ráno (05:30) odjezd z Prahy přes Plzeň a kolem Mnichova k návštěvě St. Gallen, města arkýřů, kterému vévodí nádherný chrám a v místním klášteře se nachází knihovna, která je na seznamu UNESCO. Po dálnici kolem Curychu pokračujeme k návštěvě rázovité sýrárny v Emmenském údolí Affoltern a dále kolem Bernu do místa ubytování v Täschi. Nocleh.

2. den: Po snídani vyjedeme vláčkem do Zermattu (cena cca 14,60 CHF není v ceně zájezdu), odkud vyjdeme do místní části Winkelmatten a dále pojedeme lanovkou na Schwarzsee (cena cca 32 CHF není v ceně zájezdu), odkud podnikneme pěší túru s převýšením cca 700m na Hornlihütte, vysokohorskou turistickou chatu ve výši 3260 m, která se nachází přímo na úbočí slavného Matterhornu. Návrat do Zermattu buď lanovkou ze Schwarzesee, nebo pěší sestup suťovým polem a kolem dřevěné vesničky Zmutt zpět do Zermattu. Nocleh v Täschi.

3. den: Po snídani opět vyjedeme do Zermattu (zpáteční jízdné cca 14,60 CHF není v ceně zájezdu) a pokračujeme ozubnicovou železnicí vzhůru na vyhlídku Gornergratt (cena cca 45,60 CHF není v ceně zájezdu), do výšky 3081m, odkud se otevírají nádherné pohledy na nejvyšší vrcholy Švýcarska. Sestup dolů nás povede kolem nádherného jezírka u hotelu See Zerwoinen a rázovité dřevěné vesničky Findeln, která je jedním z nejčastěji fotografovaných mísat, jejichž kulisu tvoří Matterhorn. Zbude jistě dost času i na prohlídku Zermattu, kde vedle kostelíka je symbolický hřbitov obětí Matterhornu a hned nedaleko památník horským vůdcům, jimž se jejich práce stala osudem. Nocleh v Täschi.

4. den: Po časnější snídani pojedeme vzhůru údolím Rhóny k druhému nejvyššímu průjezdnému průsmyku Švýcarska Furka, kde se zastavíme na vyhlídce na Rhónský ledovec, Belveder. Pak krátce zastavíme v horském městečku Andermatt, sevřenému třemi průsmyky, které se stalo srdcem švýcarské alpské pevnosti. Ještě uděláme krátkou zastávku v soutěsce Pölaschlucht poblíž Ďáblova mostu a odtud již jen s nejnutnějšími zastávkami pokračujeme k dálnici a po ní zpět do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Ostatní

- NOVINKA 2018 - bez nočních přejezdů - vhodné nejen pro milovníky pěší turistiky V případě uzávěry horských průsmyků, omezení provozu některých lanovek nebo dalších neovlivnitelných skutečností změna programu vyhrazena.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat