Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Nejslavnější Alpské průsmyky a Boromejské ostrovy

Švýcarsko, Kombinace destinací

Nejslavnější Alpské průsmyky a Boromejské ostrovy (hlavní fotografie)

42% sleva až

Strava Dle popisu, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Hotel
Délka pobytu 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní
Doprava Autobusová , Letecká , Vlastní
Další názvy
Adventní rýnská cesta třemi zeměmi
Air 14 Payerne
Alpská tour - Nejkrásnější partie Alp pěti zemí
Alpské průsmyky a legendární Matterhorn
...
Cena za osobu od 1 390 Kč

Dostupných: 106 zájezdů Zobrazit zájezdy

Lyžařské zájezdy Poznávací zájezdy Hory a jezera

Program1. den: Ranní přelet z Prahy do Milána. Po příletu pokračujeme k Lago Maggiore, do Stresy, odkud poplujeme lodí k návštěvě slavných Boromejských ostrovů s nádhernými stupňovitými zahradami a zajímavým zámkem. Kolem Lago Maggiore pokračujeme do Locarna, města, kterému se nikoliv neprávem říká "švýcarské Monte Carlo" s nádhernou rivierou, romantickým náměstím, kostelem Sv. Antonína, se zajímavým interiérem, kde se nachází naivistické fresky. Při dobrých časových možnostech se nabízí i výjezd lanovkou na vyhlídku u chrámu Madonna del Sasso, kde se nachází oltářní obraz od Bramanta "Útěk do Egypta" a dále 16 km dlouhým tunelem pod průsmykem Sv. Gottharda dojedeme do Ersfeldu, města při úpatí horských velikánů, které svírají Alpskou pevnost. Ubytování, nocleh.

2. den: Snídaně. Dnes nás čeká první setkání se slavnými alpskými průsmyky. Vyjedeme soutěskou Pölaschucht do Andermattu, centra alpské pevnosti, města sevřeného třemi průsmyky. Po krátké zastávce k individuální prohlídce města pokračujeme přes průsmyk Oberalppass se zastávkou na vrcholu, kde probíhá hlavní evropské rozvodí a kde se nám cestou vzhůru otevřou nezapomenutelná panoramata, do Disentisu, centra rétorománského Švýcarska, kde se zastavíme k návštěvě mistrovského barokního díla, klášterního kostela, který je jednou z nejkrásnějších barokních staveb Švýcarska. Přes průsmyk Lukmanien, se zastávkou u jezera Panny Marie na vrcholu pokračujeme do Biasca v italské části Švýcarska, kam spadá kolem kaple Sv. Petronelly nádherná kaskáda vodopádů. Pokračujeme přes jeden z nejslavnějších alpských přechodů, průsmyk Sv.Gottharda, kde se též krátce zastavíme u hospice na vrcholku. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den: Snídaně. Dnes nás čeká další nádherná partie hor. Opět vyjedeme do Andermattu odkud pokračujeme druhým nejvyšším průjezdným průsmykem Švýcarska Furka, se zastávkou u Rhónského ledovce do městečka Gletsch. Odkud vystoupáme dalším slavným průsmykem Grimsel, na jehož vrchoku je minizoo se svišti, k dalším zajímavým horským sceneriím. Po zastávce na vrcholku sjedeme na druhou stranu hor do Haslitalu, odkud projedeme další slavný alpský přechod Sustenpass, kde v 18. století Pietro Morretini prorazil první alpský tunel a po zastávce pod ledovcem a na vrcholu průsmyku se vrátíme zpět do místa ubytování.

4. den: Po časné snídani pojedeme znovu tunelem pod průsmykem Sv. Gottharda směrem do italské části Švýcarska, kde pokračujeme na vrchol nevyššího průjezdného průsmyku této země Nuffenen. Odtud sjedeme do údolí Rhóny plného zajímavých dřevěných alpských městeček, jejichž stavby pocházejí ze 16.-17. století, do Brigu. Po krátké zastávce v městském centru, kde se nachází nádherný zámek Caspoera Stockalpera, "Pána Simplonu", vyjedeme na vrchol dalšího slavného průsmyku Simplon a po krátké zastávce pokračujeme na letiště do Milána k podvečernímu odletu.

Ostatní

- NOVINKA 2018 - pohodlná cesta letadlem - atraktivní místa v rámci 4 dní Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. V případě uzávěry horských průsmyků nebo dalších neovlivnitelných skutečností změna programu vyhrazena. Zájezd není vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí a klienty s fobií z výšek.

Popis

Lago Maggiore / Stresa / Boromejské ostrovy / Locarno / Andermatt / Disentis / Biasco / Gletsch / Brig.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat